Przeglądarka, z której korzystasz jest przestarzała.

Starsze przeglądarki internetowe takie jak Internet Explorer 6, 7 i 8 posiadają udokumentowane luki bezpieczeństwa, ograniczoną funkcjonalność oraz nie są zgodne z najnowszymi standardami.

Prosimy o zainstalowanie nowszej przeglądarki, która pozwoli Ci skorzystać z pełni możliwości oferowanych przez nasz portal, jak również znacznie ułatwi Ci przeglądanie internetu w przyszłości :)

Pobierz nowszą przeglądarkę:

Opole Lubelskie

5 marca 2023 r.
18:32

Drogi, parking, chodniki, most. Zmiany już się zaczynają

Autor: Zdjęcie autora agdy
0 A A
Wczoraj w okolicy mostu, który będzie przebudowany władze gminy podpisywały umowy z wykonawcami prac
Wczoraj w okolicy mostu, który będzie przebudowany władze gminy podpisywały umowy z wykonawcami prac (fot. UM Opole Lubelskie)

Najpóźniej za 15 miesięcy mieszkańcy skorzystają z drogowych inwestycji realizowanych jednocześnie w kilku miejscach gminy. Będą remontowane drogi, powstanie parking, zostaną naprawione chodniki i most na Leonce. Wszystkie inwestycje będą realizowane jednocześnie.

AdBlock
Szanowny Czytelniku!
Dzięki reklamom czytasz za darmo. Prosimy o wyłączenie programu służącego do blokowania reklam (np. AdBlock).
Dziękujemy, redakcja Dziennika Wschodniego.
Kliknij tutaj, aby zaakceptować

Most nad Leonką w Opolu Lubelskim już w 2018 roku budził wątpliwości fachowców. Autorzy ówczesnej ekspertyzy dali mu tylko „trójkę”, wskazując, że obiekt jest w niepokojącym stanie technicznym. Jako najpilniejszą uznali naprawę jednego z filarów. Belki dźwigarów głównych w niektórych miejscach popękały i widać pręty zbrojeniowe. Remont, który się zacznie w połowie roku będzie w samą porę.

Niedawno koło mostu władze gminy podpisały umowy z wykonawcami prac. Dokumentów było sporo, bo prócz mostu na ulicy Pomorskiej będą realizowane inne zadania, w sumie za ponad 6,2 miliona złotych.

Wykonawcą części pierwszej, obejmującej przebudowę dróg gminnych w miejscowościach Franciszków Stary, Góry Kluczkowickie, Skoków, Kluczkowice oraz w Opolu Lubelskim przy ul. Przemysłowej i Cmentarnej została firma PPTHU ROLBUD z Chodla.

Drugi przetarg dotyczył części zamówienia obejmującej przebudowę ulicy Głębokiej we Wrzelowcu, chodników w Zosinie, Wandalinie i przy ulicach Kościuszki i Fabrycznej w Opolu Lubelskim oraz budowę miejsc parkingowych przy ulicy Kraszewskiego w Opolu Lubelskim. Będzie je realizowała firma EKO-DROGPOL z Urzędowa.

– Ulica Głęboka, zgodnie z nazwą, ma na swoim odcinku zagłębienie, w którym nawet nie miną się dwa pojazdy. Zbiera się tam woda z pól, która podczas ulewy spływa na ulicę Lipową, przy której są mieszkalne domy. Głęboka jest gruntówką, korzystają z niej rolnicy którzy mają w pobliżu pola. W poprzedniej kadencji byłam radną i już wówczas mówiliśmy o potrzebie remontu tej drogi, bo to piach i doły. Dobrze, że teraz będzie to zrobione. Mieszkańców cieszy każda inwestycja, zwłaszcza, że nie widać ich zbyt wielu – mówi Krystyna Małogłowska, sołtys Wrzelowca.

I dodaje, że choć przebudowa ul. Głębokiej jest ważna, to jej zdaniem w pierwszej kolejności we Wrzelowcu powinna być wyremontowana ulica Centralna i dokończony remont ulicy Kościelnej, która jest przebudowana w połowie. To tym ważniejsze, że musi tam dotrzeć ambulans, z którego często korzysta jedna z mieszkanek. Dobra nawierzchnia bardzo by się przydała.

Natomiast wspominanym mostem nad Leonką zajmie się firma DURA z Lublina.

– Przebudowa infrastruktury drogowej to największy z trzech projektów, na który Gmina Opole Lubelskie pozyskała środki w ramach drugiego naboru do Polskiego Ładu. Cieszę się, że mimo dużego zakresu prac i dużej ilości działań inwestycyjnych udało nam się sprawie rozstrzygnąć przetargi i szybko podpisać umowy z wykonawcami tych inwestycji – mówi Sławomir Plis, Burmistrz Opola Lubelskiego.

O tym, że gmina dostała fundusze pisaliśmy w czerwcu zeszłego roku, gdy podano informacje o efektach naboru. Najwyższą kwotą w „drogowym” zestawie była przebudowa drogi gminnej w Górach Kluczkowickich. Mieszkańcy bardzo czekali na tę inwestycję.

– To będzie epokowe wydarzenie w życiu całego sołectwa i ponad trzystu osób, które tu mieszkają. Wszyscy korzystamy z drogi, której fragmentami nie ma. Ona nas łączy z szosą wojewódzką. Ja jestem kolejnym sołtysem, który stara się o remont, a aktualny burmistrz jest kolejnym, któremu wiercimy dziurę w brzuchu, żeby znalazł pieniądze na inwestycję. Gmina pomagała, sypie kamienie, przywozi asfalt w workach, ale to doraźny sposób – mówiła wówczas Agnieszka Styczyńska, sołtys w Górach Kluczkowickich.

Drogowcy na wyczekiwanej szosie powinni się pojawić najpóźniej do połowy tego roku. Po podpisaniu umów wykonawcy poszczególnych zadań mają 15 miesięcy na realizację pełnego zakresu prac. Wszystkie inwestycje będą realizowane jednocześnie.

e-Wydanie

Pozostałe informacje

Niedoceniany zawód, choć jakże ważny. „Ludzie kojarzą nas z rozdawaniem darów”
galeria

Niedoceniany zawód, choć jakże ważny. „Ludzie kojarzą nas z rozdawaniem darów”

Dzisiaj obchodzimy Dzień Pracownika Socjalnego. To okazja do uhonorowania najbardziej zasłużonych oraz podjęcia dyskusji o zmianach, których potrzebują osoby wykonujące ten zawód.

Tysiące ludzi bez czystej wody. Sanepid potwierdza skażenie mikrobiologiczne
zdrowie

Tysiące ludzi bez czystej wody. Sanepid potwierdza skażenie mikrobiologiczne

Kilka tysięcy mieszkańców prawobrzeżnej części gminy wiejskiej Puławy obecnie pozbawiona jest wody pitnej z wodociągu. Sanepid potwierdza skażenie na ujęciu w Gołębiu, które zaopatruje sześć miejscowości. Samorząd udostępnia mieszkańcom wodę w butelkach.

"Warunek cudu" na Targowej – mozaika przypomina żydowską historię Lublina
Lublin
galeria

"Warunek cudu" na Targowej – mozaika przypomina żydowską historię Lublina

Na ścianie budynku przy ul. Targowej w Lublinie powstała mozaika „Warunek cudu”. Dzieło autorstwa Ingi Levi nawiązuje do żydowskiego dziedzictwa tej części miasta, przypominając o historycznym znaczeniu ulicy dla społeczności żydowskiej.

Rolnik wciągnięty przez rozdrabniacz słomy. Wezwano ratowniczy śmigłowiec
wypadek

Rolnik wciągnięty przez rozdrabniacz słomy. Wezwano ratowniczy śmigłowiec

Do tego nieszczęśliwego wypadku doszło wczoraj w Trzebieszowie Pierwsyzm w powiecie łukowskim. 37-letni rolnik obsługiwał rozdrabniacz słomy. W pewnym momencie znalazł się zbyt blisko podajnika. Na miejsce wezwano śmigłowiec Lotniczego Pogotowia Ratunkowego.

Edyta Majdzińska najprawdopodobniej będzie dalej prowadzić MKS FunFloor Lubin

Edyta Majdzińska (MKS FunFloor Lublin): Wierzę w kierunek mojej pracy i wierzę w ten zespół

Przedwczesne odpadnięcie z europejskich pucharów najprawdopodobniej nie wywoła burzy w MKS FunFloor. Wydaje się, że Edyta Majdzińska przetrwa ten okres niepokoju.

Kilka lat temu kino Bajka było popularnym miejscem spotkań studentów. Jak jest teraz - zapytaliśmy jego właściciela
magazyn
galeria

Jak radzi sobie lubelskie kino Bajka? "Nie wiem czy przetrwamy"

Po zakończeniu pandemii koronawirusa właściciele kin zauważają zmiany w preferencjach widzów dotyczących sposobu oglądania filmów. Czy mieszkańcy Lublina chętnie odwiedzają lokalne kina? Jak właściciele radzą sobie w nowej rzeczywistości? O sytuacji kina „Bajka” w Lublinie opowiedział nam Waldemar Niedźwiedź.

Jakie zadaszenie tarasu wybrać aby połączyć funkcjonalność i styl?

Jakie zadaszenie tarasu wybrać aby połączyć funkcjonalność i styl?

Zadaszenie tarasu to praktyczne rozwiązanie, które pozwala cieszyć się przestrzenią na świeżym powietrzu niezależnie od pogody. Odpowiednio dobrane chroni przed słońcem, deszczem oraz zapewnia prywatność. W tym artykule przyjrzymy się inspiracjom, jakie można wykorzystać przy wyborze zadaszenia tarasu.

Zbadaj piersi jeszcze dziś. Sprawdzamy, gdzie i kiedy zaparkuje mammobus

Zbadaj piersi jeszcze dziś. Sprawdzamy, gdzie i kiedy zaparkuje mammobus

Nowotwór piersi jest najczęstszą przyczyną przedwczesnej śmierci wśród polskich kobiet. Kluczem do zdrowia jest m.in. regularna mammografia. Będzie ją można zrobić w mobilnym gabinecie, który właśnie przejeżdża przez nasz region.

Czym są kampery i jak działają?

Czym są kampery i jak działają?

Kampery to specjalnie zaprojektowane pojazdy, umożliwiające komfortowe podróżowanie i nocowanie w różnych miejscach. Ich unikalna konstrukcja łączy funkcje samochodu z przestrzenią mieszkalną.

Niezwykły duet – Smolik//Kev Fox w Świdniku
koncert
22 listopada 2024, 18:00
film

Niezwykły duet – Smolik//Kev Fox w Świdniku

Smolik//Kev Fox to eklektyczny i wymykający się jasno określonym ramom duet Andrzeja Smolika – znakomitego polskiego producenta i Keva Foxa brytyjskiego songwrittera, który w najbliższy piątek zagra w Świdniku.

Będzie ślisko. Noga z gazu

Będzie ślisko. Noga z gazu

Będzie ślisko na drogach. Oblodzenie pojawi się w całym regionie.

Spalarnia przy Metalurgicznej. Jest decyzja środowiskowa i protest mieszkańców

Spalarnia przy Metalurgicznej. Jest decyzja środowiskowa i protest mieszkańców

Czwartkowe obrady Rady Miasta w Lublinie rozpoczęła gorąca, nieprzewidziana w programie dyskusja o budowie spalarni śmieci przy ulicy Metalurgicznej na terenie po dawnym zakładzie Ursus. Miasto decyzję środowiskową wydało, ale mieszkańcom ten pomysł się nie podoba. Co dalej z planami KOM-EKO?

Olimpia Miączyn i Kryształ Werbkowice nie mogą zaliczyć rundy jesiennej do udanych

Od zera do 149, czyli liczby zamojskiej klasy okręgowej

Rudna jesienna zamojskiej klasy okręgowej za nami. Z tej okazji tradycyjnie podsumowaliśmy rozgrywki "najciekawszej ligi świata" w liczbach

Oni też usłyszą Lublin dzięki pętli

Oni też usłyszą Lublin dzięki pętli

Lublin właśnie zakupił nowoczesną pętlę indukcyjną, która posłuży osobom z aparatami słuchowymi. Będą one mogły uczestniczyć w różnych wydarzeniach kulturalnych.

Lubelskie. Pierwszy przypadek wścieklizny u krowy

Lubelskie. Pierwszy przypadek wścieklizny u krowy

Wścieklizna wciąż w natarciu w Lubelskiem. 21. przypadek wykryto właśnie u krowy.

ALARM24

Masz dla nas temat? Daj nam znać pod numerem:
Alarm24 telefon 691 770 010

Wyślij wiadomość, zdjęcie lub zadzwoń.

kliknij i poinformuj nas!

Najczęściej czytane

Dzisiaj · Tydzień · Wideo · Premium