Starsze przeglądarki internetowe takie jak Internet Explorer 6, 7 i 8 posiadają udokumentowane luki bezpieczeństwa, ograniczoną funkcjonalność oraz nie są zgodne z najnowszymi standardami.
Prosimy o zainstalowanie nowszej przeglądarki, która pozwoli Ci skorzystać z pełni możliwości oferowanych przez nasz portal, jak również znacznie ułatwi Ci przeglądanie internetu w przyszłości :)
Uczniowie, rodzice, nauczyciele i dyrekcja Szkoły Podstawowej Nr 19 im. Józefa Czechowicza, włączyli się do tegorocznej, 12 już odsłony Narodowego Czytania. Wszyscy czytali „Nad Niemnem” Elizy Orzeszkowej.
Do wygrania są telewizor 40'' Full HD, głośnik bezprzewodowy oraz słuchawki XIAOMI Redmi Buds. Wystarczy zamieścić w komentarzu pod postem na fanpage'u Dziennika Wschodniego (facebook.com/dziennikwschodni) zdjęcie, jak kibicujecie żużlowcom Platinum Motoru Lublin.
Z okazji Święta Straży Miejskiej Miasta Lublin z podziękowaniem za godną naśladowania postawę zawodową i obywatelską, Medal Prezydenta Miasta Lublin, otrzymało dzisiaj sześciu funkcjonariuszy.
Gala „Aktywni z Lublina” na stałe wpisała się w kalendarz najważniejszych wydarzeń organizowanych w naszym mieście. W tym roku już po raz 15. spotkaliśmy się, by uhonorować osoby z niepełnosprawnościami oraz instytucje działające w Lublinie na rzecz pełnego włączenia społecznego – mówi Monika Lipińska, zastępczyni prezydenta Lublina.
Znamy zwycięzców pierwszej edycji konkursu „Nasz Sołtys”, dedykowanego aktywnym liderom społeczności wiejskich w województwie lubelskim. Najlepszą panią sołtys została Ewa Sysiak z Sernik w powiecie lubartowskim, a sołtysem Tomasz Bieniek z Żerocina w powiecie bialskim. Oprócz pamiątkowych grawertonów laureaci otrzymali także nagrody pieniężne.
Tysiące mieszkańców Puław i okolic w niedzielny wieczór spędziło na koncercie jednego z najpopularniejszych polskich zespołów. Na scenie przy nowej hali sportowej swoje największe hity zagrał Bajm.
To odznaczenie dla osób, które reprezentują wartości, którymi kierował się legendarny emisariusz Jan Karski w swoim życiu i działalności. Tolerancja, szacunek, poczucie wspólnoty z innymi ludźmi to przymioty odznaczonych Medalem 75-lecia Misji Jana Karskiego W niedzielę do zaszczytnego grona wyróżnionych dołączyli białoruski opozycjonista Andrzej Poczobut oraz Zbigniew Wojciechowski, wicemarszałek województwa lubelskiego.
W niedzielę w skansenie pachniało chlebem. Chętni mogli nauczyć się wypieku. To wszystko w ramach XXV Lubelskiego Święta Chleba.
Cała Polska czyta powieść Elizy Orzeszkowej "Nad Niemnem". Narodowe czytanie w Lublinie odbyło się w kilku miejscach.
W sobotę, 9 września na Zalewie Zemborzyckim Lubelskie Towarzystwo Kajakowe FALA zorganizowało Lubelskie konfrontacje kajakowe. Regaty startowały z przystani kajakowej OW MARINA. Obejmowały 12 wyścigów na dystansie 200 m w konkurencjach POLO, MK oraz K-1 dla dzieci w rocznikach 2010, 2011, 2012, 2013, 2014, 2015.
Niedziela jest drugim dniem akcji charytatywnej Fundacji Fun and Drive, połączonej ze zbiórką środków na zakup nowoczesnych karetek dla noworodków i wcześniaków.
Dzisiaj (10 września) w Markowej na Podkarpaciu zostanie beatyfikowana rodzina Ulmów, zamordowana podczas II wojny światowej przez Niemców za ukrywanie Żydów. Po raz pierwszy jednocześnie na ołtarze zostanie wyniesiona cała rodzina: małżonkowie Józef i Wiktora oraz ich siedmioro dzieci. O rodzinie Ulmów powstała już książka, której współautorem jest ks . dr Paweł Rytel-Andrianik, były rzecznik Episkopatu Polski, obecnie szef Sekcji Polskiej Radia Watykańskiego i Vatican News oraz wicedyrektor Centrum Heschela KUL.
Lublin uczcił pamięć ofiar niemieckiego bombardowania miasta, które miało miejsce 9 września 1939 roku. 84. lata temu mogło zginąć blisko 1000 osób, w tym znany poeta Józef Czechowicz, a wiele budynków w mieście zostało zamienionych w ruinę.
Gwiazdy disco polo: Milano, Defis z Miłym Panem oraz Piękni i Młodzi przyciągnęły na Lubelskie Bronowickie Kulturalia rzesze fanów spragnionych dobrej zabawy. Publiczność bawiła się pysznie.
– Po 15 września zboże z Ukrainy nie wjedzie do Polski– deklaruje premier Mateusz Morawiecki. Mocne zapowiedzi padły w piątek podczas wizyty w Lubelskiem.
Aktywnie korzystają z unijnych środków, dzięki którym wprowadzają na rynek innowacyjne rozwiązania. Dbają także o środowisko, inwestując w odnawialne źródła ciepła. Mowa o laureatach konkursu Lider Innowacji rozstrzygniętego podczas Lubelskiej Gali Przedsiębiorczości, organizowanej przez Lubelską Agencję Wspierania Przedsiębiorczości w Lublinie (LAWP).
Za nami pierwszy Turniej Talentów SLO Marka Saganowskiego, byłego reprezentanta Polski w piłce nożnej i jeszcze nie tak dawno trenera lubelskiego Motoru. W Radzyniu Podlaskim rywalizowało 32 młodych futbolistów w wieku do 11 do14 lat.
4 września uczniowie wrócili do szkół. Nasi czytelnicy wysłali nam zdjęcia z tego ważnego dnia. Prezentujemy je w naszej galerii.
W Zespole Szkół Ogólnokształcących Nr 1 w Świdniku odbyła się Wojewódzka Inauguracja Roku Szkolnego 2023/2024.
Godziszowianki z Godziszowa Trzeciego w powiecie janowski wygrały konkurs kulinarny Kobieta Przedsiębiorcza. Panie z Koła Gospodyń Wiejskich z miejscowości, gdzie Prawo i Sprawiedliwość od lat w wyborach notuje rekordowe poparcie, przyrządziły przepyszną… kaczkę z jabłkami.
Z początkiem nowego roku szkolnego w V Liceum Ogólnokształcącym im. Marii Curie-Skłodowskiej w Lublinie otwarty został nowoczesny, ogólnodostępny kompleks sportowy. Uczniowie oraz mieszkańcy przy ul. Lipowej 7 mają do dyspozycji dwa boiska wielofunkcyjne, plac do gier plenerowych, w tym do gry w bule oraz siłownię zewnętrzną.
Może nie wszyscy z takim samym entuzjazmem, ale wrócili. Ponad 10 tys. uczniów z bialskich szkół rozpoczyna kolejny rok nauki. Wielu z nich wejdzie do odnowionych podczas wakacji sal lekcyjnych.
Wczoraj, 3 września w Podedwórzu odbyły się dożynki Powiatu Parczewskiego.
Żniwa lniane, czyli wspólny ręczny zbiór lnu przyciągnął w niedzielę do lubelskiego skansenu tłumy miłośników tradycji. W roztoczańskiej części Muzeum Wsi Lubelskiej mogli podziwiać ręczną obróbkę lnu, czesania włókna na szczotce tkackiej, cierlenie i międlenie.
W Wąwolnicy dobiegają końca uroczystości związane z 45. rocznicą koronacji figury Matki Bożej Kębelskiej. Na Placu Różańcowym przy bazylice tysiące wiernych, w tym pielgrzymów, wzięło udział w sumie pontyfikalnej, którą celebrował m.in. ks. bp Stanisław Dowłaszewicz z Santa Cruz w Boliwii.