Przeglądarka, z której korzystasz jest przestarzała.

Starsze przeglądarki internetowe takie jak Internet Explorer 6, 7 i 8 posiadają udokumentowane luki bezpieczeństwa, ograniczoną funkcjonalność oraz nie są zgodne z najnowszymi standardami.

Prosimy o zainstalowanie nowszej przeglądarki, która pozwoli Ci skorzystać z pełni możliwości oferowanych przez nasz portal, jak również znacznie ułatwi Ci przeglądanie internetu w przyszłości :)

Pobierz nowszą przeglądarkę:

Gry

12 listopada 2010 r.
12:57
Edytuj ten wpis

Polskie Imperium: Od Krzyżaków do Potopu. Husaria rusza do ataku (wideo)

Autor: Zdjęcie autora RAD
Polskie Imperium: Od Krzyżaków do Potopu
Polskie Imperium: Od Krzyżaków do Potopu

Tylko w tej grze można zbudować prawdziwe imperium polskie. Tylko w tej grze znajdziemy tyle polskich postaci historycznych, jednostek wojskowych i ciekawostek historycznych związanych z dawną Polską. Dziś właściwa premiera gry Polskie Imperium: Od Krzyżaków do Potopu.

AdBlock
Szanowny Czytelniku!
Dzięki reklamom czytasz za darmo. Prosimy o wyłączenie programu służącego do blokowania reklam (np. AdBlock).
Dziękujemy, redakcja Dziennika Wschodniego.
Kliknij tutaj, aby zaakceptować

Wbrew tytułowi nie jest to polska gra, tylko rosyjska. Swoją premierę miała już rok temu jako Reign: Conflict of Nations, a stworzyło ją Lesta Studio, znane z bardzo dobrej gry strategicznej 9 Kompania. Polskie Imperium to dość złożona gra strategiczna osadzona w latach 1350 – 1650 w Europie (głównie środkowo-wschodniej). Po wielkiej epidemii "czarnej śmierci” ład polityczny w Europie zostaje wywrócony do góry nogami. W tym momencie do gry trafiamy my i możemy objąć dowództwo nad jedną z 27 historycznych frakcji. Wybieramy i zaczynamy rządzić.


Od nas zależy ekonomia, gospodarka, stosunki dyplomatyczne (albo ich brak) z sąsiadami, werbowanie i szkolenie wojska, prowadzenie wojen, rozwój miast... Prawie wszystko. Do tych typowo strategicznych elementów twórcy dołożyli historyczne postacie i możliwość zdobywania przez jednostki doświadczenia i nowych umiejętności. W sumie cała gra przypomina serie Europa Universalis czy Total War.


I podobnie jak w tych seriach, wszystko rozgrywa się na prawdziwych mapach (stad przyjdzie nam bronić choćby Lublina) i z udziałem postaci znanych z podręczników. W grze znajdziemy także ówczesne technologie, uzbrojenie czy jednostki. Pod względem mechaniki rozgrywki Polskie Imperium to dość klasyczna strategia z elementami RPG (jednostki i bohaterowie zdobywają doświadczenie i nowe umiejętności). W sumie w całej grze znajdziemy ponad 150 typów jednostek.


Nad tym, by realia gry jak najbardziej zgadzały się z historią, czuwał Jacek Komuda. To pisarz zafascynowany historią Rzeczypospolitej szlacheckiej. Ma na koncie takie pozycje jak cykl "Samozwaniec”, "Opowieści z Dzikich Pól”, "Diabeł Łańcucki” czy "Krzyżacka zawierucha”.


Ale ma też spore doświadczenie przy tworzeniu gier komputerowych. Dość powiedzieć, że pracował przy pierwszym "Wiedźminie” czy przy wydanej rok temu grze "Mount&Blade: Ogniem i Mieczem”. W Polskim Imperium czuwał nad odpowiednim nazewnictwem, słownictwem czy wyglądem ekwipunku. Pracy miał sporo, bo w Polsce rosyjska gra ukaże się w mocno zmienionej wersji.


I nie chodzi tu tylko o polonizację. W grze znajdziemy unikalne dla naszego wydania jednostki polskie (dziesięc, każda z trzema poziomami rozwoju). Te przydadza się zwłaszcza przy rozszerzonej kampanii dla Polski.


 Rzadko zdarzają się tak "patriotyczne” tytuły, stąd polski wydawca zdecydował się na premierę w dniu 11 listopada. - To symboliczna datą premiery, gdyż ten dzień jest wolny od pracy. Niniejszą datę wybraliśmy, gdyż chcieliśmy podkreślić wyjątkowe osadzenie gry w historii naszego kraju – mówi Konrad Rawiński z Cenega Poland, wydawcy gry.


Stąd właściwa premiera ma miejsce dziś. Równie patriotyczna jest okładka gry. Jest rycerz z orłem na piersi, wielka flaga i biedny krzyżak, któremu zostało 6 sekund życia. Jej autorem jest Tomasz Maroński. Tworzy on prace począwszy od olejnych obrazów po grafikę komputerową. Jest twórcą okładek do prestiżowych magazynów i książek o tematyce SF i fantasy, a także gier komputerowych.


Pozostałe informacje

Akcja rozliczeń PIT 2024 – zostało tylko kilka dni. Praktyczny poradnik

Akcja rozliczeń PIT 2024 – zostało tylko kilka dni. Praktyczny poradnik

Do 30 kwietnia 2025 roku wszyscy mamy obowiązek złożyć zeznanie podatkowe PIT za rok 2024. Podpowiadamy, jak to zrobić wygodnie i przyjaźnie dla konta i szybko otrzymać zwrot nadpłaconego podatku.

A ja palę faję…
Giełda Staroci w Lublinie
galeria

A ja palę faję…

…a konkretnie Popularne  i Giewonty, a nawet radzieckie papierosy Orbita. Tak, to nieprawdopodobne, ale na jednym ze stoisk sprzedawczyni oferowała stare polskie i radzieckie papierosy, w oryginalnych, zamkniętych opakowaniach.

Wielkie serce, puste konto

Wielkie serce, puste konto

66-latka z gminy Milanów straciła ponad 11 tys. złotych po tym, jak wypełniła formularz zgłoszeniowy dotyczący inwestycji finansowej, która miała pomóc ludziom potrzebującym. Kobieta dokonała wpłaty i oczekiwała na weryfikację.

Prawie komplet kibiców obejrzał porażkę Motoru z Cracovią
ZDJĘCIA KIBICÓW
galeria

Prawie komplet kibiców obejrzał porażkę Motoru z Cracovią

Czwarty raz z rzędu wszystkie bilety na domowy mecz Motoru zostały wyprzedane. Tym razem 14777 osób obejrzało spotkanie beniaminka z Lublina przeciwko Cracovii. Niestety, tym razem kibice opuszczali stadion rozczarowani, bo punkty pojechały do Krakowa. Sprawdźcie nasze fotki z meczu.

Każda seria ma swój koniec. Górnik Łęczna zaledwie zremisował w Opolu z Odrą

Każda seria ma swój koniec. Górnik Łęczna zaledwie zremisował w Opolu z Odrą

Koniec zwycięskiej passy Górnika Łęczna. W niedzielę podopieczni trenera Pavola Stano nie zdołali strzelić gola Odrze Opole na jej terenie i wracają na Lubelszczyznę bogatsi o tylko jeden punkt

Pola zwyciężyła w międzynarodowym konkursie skierowanym dla dzieci z implantacją ślimakową

Pola z Lublina udoskonala implanty ślimakowe – i zdobywa świat

Dla 9-letniej Poli z Lublina implanty ślimakowe nie mają żadnych tajemnic. W ostatnim czasie dziewczynka wymyśliła jak je ulepszyć, przez co zdobyła uznanie w międzynarodowym konkursie.

ilustracyjne

Czeka nas kolejna noc przymrozków

W nocy z sobotę na niedzielę na termometrach można było zobaczyć temperatury na minusie. Niestety, dzisiaj może być podobnie.

zdjęcie ilustracyjne

Policjant po służbie zatrzymał złodzieja alkoholu. 33-latek zapłacił mandat

Nerwowe zachowanie 33-latka zwróciło uwagę policjanta z wydziału kryminalnego, który po służbie zauważył mężczyznę ukrywającego alkohol. Okazało się, że towar został skradziony ze sklepu. Sprawca został ukarany mandatem w wysokości 500 złotych.

Pobił i okradł kolegę. Może posiedzieć 15 lat

Pobił i okradł kolegę. Może posiedzieć 15 lat

64-letni mieszkaniec gminy Biłgoraj padł ofiarą brutalnego rozboju. Sprawcą okazał się jego 50-letni znajomy, który w przeszłości był już karany za podobne przestępstwa. Mężczyzna został zatrzymany przez policję i tymczasowo aresztowany.

Zana robi mały krok do przodu. Jest decyzja środowiskowa, kiedy ruszą prace?

Zana robi mały krok do przodu. Jest decyzja środowiskowa, kiedy ruszą prace?

Ulica Tomasza Zana w Lublinie od lat domaga się remontu. Właśnie została wydana pozytywna decyzja środowiskowa. To oznacza, że już niedługo może ruszyć cały proces przebudowy. Kiedy dokładnie?

Wielkie testowanie w Helium Club
Foto
galeria

Wielkie testowanie w Helium Club

Co tydzień w Helium Club odbywają się imprezy, które przyciągają tłumy. Kusi ich dobra muzyka, atmosfera i temat przewodni imprezy. Ostatnio odbyła się impreza - Taste The Music. Jak zwykle była to niezapomniana noc. Jeśli nie wierzycie, to zapraszamy do naszej fotogalerii. Zobaczcie, jak się bawi Lublin.

Czy Trybunał Koronny w Lublinie odzyska dawny blask? Historia Trybunału na zdjęciach
Foto
galeria

Czy Trybunał Koronny w Lublinie odzyska dawny blask? Historia Trybunału na zdjęciach

Wiele ostatnio się mówi o przywróceniu blasku Trybunałowi Koronnemu w Lublinie, który jest symbolem Starego Miasta i jednym z najbardziej rozpoznawalnych zabytków w Lublinie. Zobaczmy, jak na przestrzeni lat zmieniał się wygląd Trybunału Koronnego w Lublinie.

Nowa inwestycja przy Nałęczowskiej zmieni obraz dzielnicy? Temat wróci do Rady Miasta, bo 20 miejsc parkingowych to za mało

Nowa inwestycja przy Nałęczowskiej zmieni obraz dzielnicy? Temat wróci do Rady Miasta, bo 20 miejsc parkingowych to za mało

Ulica Nałęczowska w Lublinie czeka na duże zmiany. W rejonie skrzyżowania z Aleją Kraśnicką planowana jest budowa nowoczesnego kompleksu z wysokimi wieżowcami, przestrzeniami usługowymi i placem miejskim. Inwestorzy podkreślają, że projekt odpowiada na realne potrzeby miasta i będzie korzystny dla jego rozwoju. Decydować będzie Rada Miasta.

Z Lublina na Międzynarodową Stację Kosmiczną

Z Lublina na Międzynarodową Stację Kosmiczną

Sławosz Uznański-Wiśniewski to drugi Polak, który poleci w kosmos i pierwszy, który trafi na Międzynarodową Stację Kosmiczną. Co tam będzie robił? A na przykład testował specjalny hełm do sterowania komputerem za pomocą myśli. Hełm, który powstał w Lublinie. – Dziś nasz sprzęt znajduje się na stałym wyposażeniu Międzynarodowej Stacji Kosmicznej, a my jesteśmy w trakcie realizacji naszego pierwszego, w pełni samodzielnego eksperymentu w ramach polskiej misji IGNIS – mówi dr Dariusz Zapała z firmy Cortivision, która stworzyła innowacyjny hełm dla polskiego astronauty

Remis byłby najuczciwszy - ocenia mecz z Cracovią trener Motoru

Mateusz Stolarski (Motor Lublin): Nie wygrywa się spotkania za to, że ma się piłkę

Motor w sobotni wieczór musiał uznać wyższość Cracovii. „Pasy” wygrały w Lublinie 1:0. Jak szkoleniowcy obu drużyn oceniają spotkanie?

ALARM24

Masz dla nas temat? Daj nam znać pod numerem:
Alarm24 telefon 691 770 010

Wyślij wiadomość, zdjęcie lub zadzwoń.

kliknij i poinformuj nas!

Najczęściej czytane

Dzisiaj · Tydzień · Wideo · Premium