Starsze przeglądarki internetowe takie jak Internet Explorer 6, 7 i 8 posiadają udokumentowane luki bezpieczeństwa, ograniczoną funkcjonalność oraz nie są zgodne z najnowszymi standardami.
Prosimy o zainstalowanie nowszej przeglądarki, która pozwoli Ci skorzystać z pełni możliwości oferowanych przez nasz portal, jak również znacznie ułatwi Ci przeglądanie internetu w przyszłości :)
Dach już jest. W trakcie są próby obciążeniowe niecki. Prace przy budowie krytej pływalni Miejskiego Ośrodka Sportu i Rekreacji w Kraśniku cały czas trwają.
Do rozbiórki swoich zabudowań przy ul. Gospodarczej 34 szykuje się spółka Współpraca. Firma stara się już w Urzędzie Miasta o zgodę na wyburzenie stojących tu budynków. Potem będzie mogło tu powstać coś nowego.
Agencja Mienia Wojskowego wybuduje blok dla żołnierzy stacjonujących w Białej Podlaskiej. Na początek 23 mieszkania.
GDDKiA przedstawia efekty przebudowy części trasy krajowej numer 74. To fragment większej inwestycji, której opierają się mieszkańcy kilku miejscowości.
Przedłuży się budowa segmentu przedszkolnego dla szkoły przy ul. Sławinkowskiej. Ratusz stwierdza, że mimo to wrześniowy termin otwarcia nie jest zagrożony. Pozostałe inwestycje szkolne, jak zapewnia miasto, idą zgodnie z planem.
Cenny lek na raka ma być produkowany w fabryce, którą na swoim terenie przy ul. Głównej zamierza zbudować Wytwórnia Surowic i Szczepionek „Biomed-Lublin”. Firma czeka już na decyzję środowiskową od Urzędu Miasta.
Psich kup ani śmieci z sortowni nie będzie. Do zakładu przetwarzania odpadów, który miałby powstać w Leonowie koło Lublina mogą być przyjmowane m.in. trawa, liście, gałęzie, a także osady ściekowe. Część pytań mieszkańców gminy Niemce, które padły na piątkowym spotkaniu z inwestorem pozostała jednak bez odpowiedzi.
Jego otwarcie było wielkim wydarzeniem. Wyburzenie i postawienie bloku w miejscu Domu Handlowego Łukasz przy ul. Piłsudskiego w Zamościu również nie przeszłoby bez echa. A taki jest plan.
Kilka miesięcy później niż planowano zostanie złożony wniosek o wydanie zgody na budowę ekspresówki z Lublina do Lubartowa. Drogowcy zmieniają też terminy przetargowe trzech części S17.
Z niemal rocznym opóźnieniem może się skończyć budowa dworca przy ul. Młyńskiej. Jego wykonawca poprosił miasto o dodatkowe 11 miesięcy na dokończenie robót. Ratusz ocenia, że prośba jest zasadna, a poślizg niezawiniony przez wykonawcę.
Władze miasta na nowo określą przeznaczenie nieruchomości przy ul. Głębokiej obok stacji paliw Orlen. Ratusz ogłosił projekt nowego planu zagospodarowania terenu, który kilka lat temu został sprzedany przez jedną z miejskich spółek prywatnej firmie
O pozwolenie na usunięcie 64 drzew stara się spółka, która zamierza zbudować przy ul. Jana Pawła II budynek z mieszkaniami i „lokalami domu studenckiego".
Nowy budynek usługowy może powstać przy ul. Pielęgniarek 8 na działce położonej między siedzibą sanepidu a pomnikiem Bohaterów Monte Cassino. O pozwolenie na budowę wystąpiła do Urzędu Miasta lubelska spółka Kubatura Nazaruk Krzos.
Na Czechowie wydzielono nowy teren pod budowę mieszkań i lokali usługowych, w tym „akademików”. Takie inwestycje ma umożliwić zmiana planu zagospodarowania uchwalona przez Radę Miasta. Przed głosowaniem pojawiły się wątpliwości, czy nowy plan jest zgodny – a musi być zgodny – z obowiązującym studium przestrzennym.
To tutaj będą krzyżować się dwie ważne trasy – przyszła autostrada A2 i będąca częścią Via Carpatii, droga ekspresowa S19. W środę w Międzyrzecu Podlaskim podpisano umowę na zaprojektowanie i budowę prawie 14 kilometrów „dziewiętnastki”.
Właściciel zabytkowego parku chciał go częściowo zabudować, a miejscy planiści i konserwator zabytków poszli mu na rękę. Stanowcze „nie” powiedzieli jednak sąsiedzi z Węglina, którzy zasypywali urząd pismami i alarmowali media. Prezydent Krzysztof Żuk dał w końcu za wygraną – nowych budynków w parku nie będzie
Historia budowy apartamentowca przy ul. Żmigród sięga 2007 roku. Wtedy miasto po raz pierwszy wydało pozwolenie na budowę. Potem przez lata zmieniali się inwestorzy i sam projekt budynku. Ten ostatni przewiduje podziemny parking, dwie windy i nowoczesne technologie. Ale na placu budowy od miesięcy nie dzieje się nic.
Do 22 marca można składać uwagi i wnioski do projektowanego przedłużenia ul. Zelwerowicza, które połączy Czechów ze Sławinem. Pod piły pójdzie około stu drzew.
Prawie 270 mln zł dostaną gminy i powiaty z województwa lubelskiego w ramach tegorocznego rozdania Rządowego Funduszu Rozwoju Dróg. Więcej pieniędzy na remonty i budowę dróg trafi tylko na Mazowsze.
Prawie 37 mln złotych będzie kosztował most na Wieprzu. Nową przeprawą pojedziemy w przyszłym roku.