Starsze przeglądarki internetowe takie jak Internet Explorer 6, 7 i 8 posiadają udokumentowane luki bezpieczeństwa, ograniczoną funkcjonalność oraz nie są zgodne z najnowszymi standardami.
Prosimy o zainstalowanie nowszej przeglądarki, która pozwoli Ci skorzystać z pełni możliwości oferowanych przez nasz portal, jak również znacznie ułatwi Ci przeglądanie internetu w przyszłości :)
Kierowcy mogą już korzystać z kolejnych odcinków ekspresówki z Lublina do Janowa Lubelskiego. W czwartek uroczyście otworzył je Jarosław Kaczyński. Międzynarodowej trasie nadano imię prezydenta RP Lecha Kaczyńskiego.
Radzyń Podlaski, Nisko, Sochaczew, Toruń, Opole Lubelskie – to miasta, które doczekały się budowy nowych gmachów sądów rejonowych. W kolejce chętnych do rozbudowy swojej siedziby znajdują się także Puławy.
Po wielogodzinnej dyskusji radni podzielili budżet Lublina na rok 2022. Pieniędzy będzie mniej niż dotąd. Głównym kosztem będzie utrzymanie oświaty, a najdroższą inwestycją – budowa dworca. Wydatki znów będą większe od dochodów, przez co dług zbliży się do 2 miliardów zł.
To ma być „droga życia” dla Nałęczowa. Ale nie wszyscy mieszkańcy podchodzą do inwestycji entuzjastyczne. – To pochopne działanie – mówi przedstawicielka stowarzyszenia, które przed sądem walczy o zmianę przebiegu trasy.
Od czwartku będzie można pojechać trzema nowymi częściami drogi ekspresowej numer 19. To trasa od Kraśnika do Janowa Lubelskiego.
Blisko 300 mieszkań zamierza zbudować przy ul. Gospodarczej firma, która wczoraj dostała od Urzędu Miasta korzystną decyzję środowiskową dla swej inwestycji. Z tym dokumentem może prosić radnych o zgodę na budowę w trybie „lex deweloper”.
Komplikuje się budowa nowego dworca autobusowego przy ul. Młyńskiej. Niektóre prace są opóźnione względem pierwotnego harmonogramu, przez co miasto nie dostanie w tym roku części unijnej dotacji, a postępy będą mniejsze od założonych.
Miejscy radni dostali od prezydenta poprawiony projekt listy wydatków Lublina na rok 2022. W wykazie uwzględniono dodatkowe remonty jezdni i chodników, oświetlenie niektórych ulic oraz większe fundusze dla lubelskiej drużyny żużlowców.
Władze miasta szykują sobie grunt pod budowę nowej trasy, która przebiegałaby tunelem pod torami koło dworca Lublin Główny. Planowana droga ma zapewnić przejazd od ul. Głębokiej do Wyścigowej. Niedaleko będą mogły też powstać nowe mieszkania.
Na stadionie przy Kresowej ma powstać nowa siedziba Regionalnego Centrum Krwiodawstwa i Krwiolecznictwa, które działa dziś przy ul. Żołnierzy Niepodległej. Już w czwartek Rada Miasta ma głosować nad sprzedażą miejskiej działki pod taką inwestycję.
Świeżo wyremontowana trasa biegnąca przez Roztoczański Park Narodowy będzie miała ograniczenia, jak by była dziurawą ruiną. Apeluje o to dyrekcja parku i naukowcy, bo kierowcy między Zwierzyńcem a Józefowem Roztoczańskim jadą bardzo szybko. Specjaliści zajmujący się chronionymi wilkami i rysiami proponują tu odcinkowy pomiar prędkości.
90 procent księgozbioru już na swoim miejscu. Czytelnicy mogą znów przychodzić do swojej biblioteki, która wróciła do zabytkowego budynku synagogi. Gdy już pierwszy szok minie, warto zobaczyć cegły z 1686 roku. Teraz je świetnie widać i to nie z powodu odpadającego tynku.
Rozbudowę Politechniki Lubelskiej umożliwić ma nowy plan zagospodarowania terenu między ul. Nadbystrzycką a Wapienną. Projekt planu, ogłoszony już przez Ratusz, wyznacza w dolinie rzeki miejsce pod dwa nowe budynki. Co chce tu stawiać uczelnia?
Za 2,5 roku ma być gotowy pierwszy etap obwodnicy Nałęczowa. We wtorek podpisano umowę na realizację tej inwestycji. Cała trasa, która ominie centrum uzdrowiskowego miasteczka, ma powstać do końca 2025 roku.
Zimą będzie to lodowisko, a latem kort tenisowy. W Opolu Lubelskim właśnie otwarto nowy obiekt, na który wydano ponad 3 mln złotych.
Już wkrótce kierowcy będą mogli pojechać nowymi fragmentami drogi ekspresowej numer 19. jeszcze moment i dostępna będzie np. obwodnica Kraśnika.
Nowy blok mieszkalny może stanąć przy Chodźki 12, na działce będącej niegdyś zapleczem technicznym telekomunikacji. Urząd Miasta dał deweloperowi zielone światło
– Chcemy normalnej drogi– mówią mieszkańcy ulicy Ceglanej i narzekają, że urzędnicy nie reagują na ich prośby. Efekt jest taki, że w ich ocenie ulica jest teraz ledwo przejezdna. Urzędnicy obiecują „wyprofilowanie”.
Nie mają powodu do radości miejscy radni, którzy prosili prezydenta o wpisanie dodatkowych wydatków do planowanego na przyszły rok budżetu Lublina. Prezydent ogłosił, że miasta nie stać na spełnienie zdecydowanej większości tych próśb.
Przez Tomaszów Lubelski dziennie przejeżdża 18 tysięcy pojazdów. Wiele z nich to ciężarówki kierujące się w stronę granicy. Od poniedziałku mogą ominąć miasto.