Starsze przeglądarki internetowe takie jak Internet Explorer 6, 7 i 8 posiadają udokumentowane luki bezpieczeństwa, ograniczoną funkcjonalność oraz nie są zgodne z najnowszymi standardami.
Prosimy o zainstalowanie nowszej przeglądarki, która pozwoli Ci skorzystać z pełni możliwości oferowanych przez nasz portal, jak również znacznie ułatwi Ci przeglądanie internetu w przyszłości :)
„Babski rynek” zmieni się nie do poznania. Miasto ma już projekt. Niedługo ogłosi przetarg. W czasie remontu, kupcy przeniosą się w inne miejsce.
W przyszłym roku ruszy budowa nowego mostu w Łęcznej nad Wieprzem. Budowa przeprawy zostanie zakończona na przełomie 2023 i 2024. Właśnie ogłoszono przetarg na budowę.
Nowy radny Grzegorz Siemakowicz w poniedziałek złożył ślubowanie. Ale radni z klubu Koalicji Obywatelskiej nie zapominają o zmarłym niedawno Stefanie Parafiniuku. Chcą dokończyć jego projekty.
Nowy blok mieszkalny może powstać przy ul. Prusa 6. Na wniosek lubelskiej spółki Centrum Prusa w Urzędzie Miasta powstał projekt decyzji ustalającej warunki zabudowy dla takiej inwestycji. Dokument został przesłany do uzgodnień.
Przeciwnicy inwestycji którą planuje Veolia Wschód nie rezygnują. Teraz czekają na decyzję Samorządowego Kolegium Odwoławczego, bo mają zastrzeżenia do decyzji środowiskowej którą wydało miasto. Tymczasem inwestor podpisał list intencyjny z... Przedsiębiorstwem Gospodarki Komunalnej. Dokument dotyczy śmieci, które trafią do planowanej spalarni.
Znamy już ostateczną liczbę projektów dopuszczonych do głosowania nad podziałem budżetu obywatelskiego na rok 2022. Mieszkańcy mają do wyboru 106 projektów dzielnicowych i 49 ogólnomiejskich. Głosowanie rozpocznie się w czwartek
Kolej zabiera się za przebudowę przystanków pasażerskich w naszym regionie. Ogłoszono już przetarg na wykonanie robót w Sarnowie i Leopoldowie, a jeszcze w tym miesiącu można się spodziewać przetargu dotyczącego Zamościa, Kraśnika i Łagiewnik.
Firma Polaqua, która projektuje, a następnie wybuduje 14-kilometrowy odcinek autostrady A2 między Sworami a Białą Podlaską apeluje do mieszkańców o uporządkowanie spraw w księgach wieczystych. Będzie to miało znaczenie podczas wykupów nieruchomości.
Nowoczesny budynek i sprzęt, łatwiejszy dostęp do leczenia i większe możliwości dydaktyczne. W Lublinie powstanie Europejskie Centrum Innowacyjnych Terapii Chorób Plamki Żółtej. Resort zdrowia dał na to 32 miliony złotych
Na 30 mln zł wyceniona jest wartość prac wykonanych do tej pory na budowie nowego dworca autobusowego przy ul. Młyńskiej. Z ogromnego wykopu już zaczyna się wyłaniać część ścian
Jest szansa, że jeszcze w tym tygodniu odetchną mieszkańcy Osmolic, którzy muszą jeździć naokoło, bo zamknięto im dwie przeprawy przez Bystrzycę. Zarządcy dróg nie skoordynowali swoich prac. Lublin, który zaczął wcześniej, obiecuje skrócić utrudnienia.
Miasto zmieni projekt budowy sali gimnastycznej dla I Liceum Ogólnokształcącego im. Staszica.
Lublin wejdzie do spółki, która ma wybudować na Kośminku kilkaset mieszkań na wynajem. Rada Miasta pozwoliła prezydentowi na utworzenie spółki razem z rządową agencją – Krajowym Zasobem Nieruchomości
Budowę 33-metrowego wieżowca tuż obok hali Globus umożliwi nowy plan zagospodarowania terenu uchwalony w czwartek przez Radę Miasta. Dokument określa przeznaczenie działek, które Ratusz oddaje Miejskiemu Ośrodkowi Sportu i Rekreacji.
Czterogwiazdkowy hotel z częścią sanatoryjną, restauracją, kinem i SPA otworzy polska spółka Arche. Sześciopiętrowy budynek nieukończonego sanatorium MSWiA będzie utrzymany w stylistyce nawiązującej do wzornictwa z lat 80. ubiegłego wieku. Otwarcie planowane jest w 2023 roku.
Miejscy radni ponownie zatwierdzili lokalizację nowego stadionu żużlowego i akademii piłkarskiej na terenach po klubie jeździeckim. Ich pierwsza uchwała w tej sprawie była wadliwa i została unieważniona przez wojewodę. Konieczna okazała się powtórka z głosowania
Nowoczesna ujeżdżalnie, stajnie i budynek dydaktyczny - to tylko niektóre obiekty, powstające w ramach nowego ośrodka Uniwersytetu Przyrodniczego. W poniedziałek uroczyście wmurowano kamień węgielny pod jego budowę.
– To, co do tej pory wydawało się niemożliwe, staje się faktem – cieszy się Janusz Skólimowski, wicestarosta bialski. Powodem do jego zadowolenia jest podpisana w poniedziałek umowa na zaprojektowanie ostatniego, 32–kilometrowego odcinka autostrady A2, z Białej Podlaskiej do granicy państwa.
Miasto chce się wymienić działkami z jednym z deweloperów, aby powiększyć grunt pod budowę nowej szkoły na Ponikwodzie. Deweloper ma dać miastu ziemię przy ul. Majerankowej, w zamian ma dostać nieruchomość przy ul. Pogodnej.
Setki mieszkań na wynajem ma zbudować spółka, którą miasto chce zawiązać z rządową agencją. Lokale mają być przeznaczone dla osób, które nie mają zdolności kredytowej, ale mają zarazem zbyt duży dochód, by dostać mieszkanie komunalne.