![AdBlock](https://cdn01.dziennikwschodni.pl/media/user/adblock-logos.png)
![Fot. Aldo Bidini](https://cdn01.dziennikwschodni.pl/media/news/2015/2015-11/04e9616409a6178ccfe11f3f4fe18a12.jpg)
W czwartek nad ranem samolot linii Small Planet Airlines lecący z Warszawy do Hurghady otrzymał informacje o potencjalnym zagrożeniu. Lot P7 8015 wykonywany samolotem Airbus A320 został przekierowany na najbliższe lotnisko w Burgas w Bułgarii, gdzie bezpiecznie wylądował po tym jak personel pokładowy otrzymał informację od pasażera, że posiada on ładunek wybuchowy.
![AdBlock](https://cdn01.dziennikwschodni.pl/media/user/adblock-logos.png)
Pasażer poinformował później załogę, że był to tylko żart jednakże dla bezpieczeństwa wszystkich podróżnych rozpoczęto wszystkie procedury bezpieczeństwa.
Wszyscy pasażerowie opuścili samolot, a ich bagaże zostały wyładowane. Ze względów bezpieczeństwa bagaże podręczne jak i rejestrowane zostaną ponownie sprawdzone. Kontroli zostaną również poddani wszyscy pasażerowie oraz samolot.
Small Planet Airlines przy współpracy z lokalnymi służbami wdraża wszystkie wyżej wymienione procedury bezpieczeństwa. Small Planet Airlines wysyła również nowy samolot do Burgas, który zabierze pasażerów do Hurhgady.