Przeglądarka, z której korzystasz jest przestarzała.

Starsze przeglądarki internetowe takie jak Internet Explorer 6, 7 i 8 posiadają udokumentowane luki bezpieczeństwa, ograniczoną funkcjonalność oraz nie są zgodne z najnowszymi standardami.

Prosimy o zainstalowanie nowszej przeglądarki, która pozwoli Ci skorzystać z pełni możliwości oferowanych przez nasz portal, jak również znacznie ułatwi Ci przeglądanie internetu w przyszłości :)

Pobierz nowszą przeglądarkę:

Kraśnik

Kostka zostanie wykorzystana do wybrukowania nawierzchni gościńca na dolnym dziedzińcu klasztornym

Miasto rozbiera ulicę. Burmistrz chce dać kostkę parafii

Urząd Miasta w Kraśniku chce przekazać nieodpłatnie kostkę granitową z rozbiórki remontowanej ulicy Bóźnicznej – parafii pw. Wniebowzięcia Najświętszej Maryi Panny. Projekt uchwały w tej sprawie pozytywnie zaopiniowały już komisje. Zaś Rada Miasta pochyli się nad tym tematem podczas piątkowej sesji.

O tym, że festiwal będzie dalej organizowany poinformowali dzisiaj (na zdjęciu od prawej): Andrzej Maj, starosta kraśnicki, Ireneusz Muszyński, pomysłodawca festiwalu Kraśnik Blues Meeting i jego dyrektor oraz Marcin Gąsiorowski, wójt gminy Dzierzkowice.

Dzierzkowice poczuły bluesa. Festiwal Kraśnik Blues Meeting opuszcza miasto

Zmieni się nie tylko miejsce i nazwa, ale też współorganizatorzy. Festiwal Kraśnik Blues Meeting w tym roku się nie odbędzie, będzie zaś w przyszłym roku, ale nie w Kraśniku, tylko w Dzierzkowicach. Festiwal – wspólnie z jego pomysłodawcą i dyrektorem Ireneuszem Muszyńskim – zorganizuje Starostwo Powiatowe w Kraśniku i gmina Dzierzkowice. Gwiazdą ma być m.in. zespół Dżem.

Dzieci ze Szkoły Podstawowej w Ludmiłówce z darami dla zwierząt ze schroniska w Rachowie

Uczniowie z Ludmiłówki pomagają zwierzętom z przytuliska w Rachowie Starym

Po raz kolejny uczniowie ze Szkoły Podstawowej w Ludmiłówce (powiat kraśnicki) zebrali i przekazali dary dla przytuliska w Rachowie Starym koło Annopola. W poniedziałek karmę, koce i maskotki zawiozła wspólnie z Ireneuszem Muszyńskim z zespołu Pawkin Maria Stepaniuk – inicjatorka tej charytatywnej akcji.

Zdrapy: Ciężarówka wywróciła się na drodze Lublin-Kraśnik
galeria

Zdrapy: Ciężarówka wywróciła się na drodze Lublin-Kraśnik

Do wypadku doszło około godz. 13:30 na drodze krajowej nr 19. Kierowca ciężarówki przewożącej żwir stracił panowanie nad pojazdem.

Prace na liczącym 7 km odcinku mają zakończyć się w czerwcu

Będzie łatwiej i szybciej. To jedna z największych inwestycji drogowych w powiecie

Trwa przebudowa trasy łączącej Popkowice z Wilkołazem (powiat kraśnicki). To – obok remontu ul. Urzędowskiej w Kraśnika – najważniejsza inwestycja drogowa w powiecie kraśnickim. Roboty na liczącej 7 km drodze Popkowice – Wilkołaz mają zakończyć się w czerwcu.

To nie były markowe towary. 27-latek miał podróbki warte 200 tys. zł
galeria
film

To nie były markowe towary. 27-latek miał podróbki warte 200 tys. zł

27-latek z okolic Kraśnika odpowie za handel „podróbkami”. Mężczyzna sprzedawał przede wszystkim ubrania, buty oraz perfumy.

Ulica Nadstawna w Kraśniku

Jasna droga nad zalew. Będzie oświetlenie, co z chodnikiem?

Ulica Nadstawna w Kraśniku , którą dojeżdża się nad zalew będzie oświetlona. Inwestycję mają jeszcze w tym roku realizować wspólnie dwa samorządy - gmina Kraśnik i miasto Kraśnik. – A co z chodnikiem? – dopytują mieszkańcy.

W zbiorach Centralnego Muzeum Jeńców Wojennych w Łambinowicach-Opolu są m.in. zdjęcia z kraśnickiego przedszkola

Przeszłość z teraźniejszością

1943 rok. Grupa dzieci z prywatnego przedszkola w Kraśniku przygotowuje świąteczne kartki dla jeńców wojennych w Oflagu VI B Doessel. Podpisane kartki wysyła do obozu prowadząca przedszkole Janina Suska. 2017 rok. Dzieci z Przedszkola Miejskiego nr 7 w Kraśniku wykonują kartki wielkanocne dla kombatantów - uczestników Powstania Warszawskiego, z którymi współpracuje Centralne Muzeum Jeńców Wojennych w Łambinowicach-Opolu. Placówka ta jest inicjatorem niezwykłego projektu

Nowe centrum przesiadkowe dla busów i autobusów. Razem z przebudową ronda
galeria

Nowe centrum przesiadkowe dla busów i autobusów. Razem z przebudową ronda

Rondo im. Żołnierzy Wyklętych w Kraśniku zostanie przebudowane. Zmienić ma się nie tylko układ komunikacyjny. W planach jest też m.in. budowa centrum przesiadkowego dla autobusów i busów.

Pieniądze podzielone. Jak gminy będą walczyć z przemocą?

Pieniądze podzielone. Jak gminy będą walczyć z przemocą?

Ministerstwo Rodziny, Pracy i Polityki Społecznej przyznało dofinansowania na projekty przeciwdziałania przemocy. Do województwa lubelskiego trafi ponad 200 tys. zł.

Inwestor twierdzi, że drzewa były wycinane na terenach rolnych. I że chce w ich miejsce posadzić las z prawdziwego zdarzenia

Wycinają las, żeby zasadzić... las. "W ewidencji gruntów jest to grunt rolny"

Firma z Włodawy wycina drzewa w okolicy Gościeradowa (powiat kraśnicki). Problem w tym, że jest środek okresu lęgowego ptaków – alarmują nasi Czytelnicy. Prezes firmy, która jest właścicielem działek zapewnia, że gniazd ptasich na wycinanych drzewach nie ma, co miał sprawdzić ornitolog.

W 1943 r. przedszkolaki narysowały kartki dla jeńców wojennych. Po latach dzieci zrobiły swoją akcję
galeria

W 1943 r. przedszkolaki narysowały kartki dla jeńców wojennych. Po latach dzieci zrobiły swoją akcję

W 1943 roku przedszkolaki narysowały kartki świąteczne dla jeńców wojennych. Ich wzorem – dzieci z Przedszkola nr 7 w Kraśniku przygotowały świąteczne życzenia dla uczestników powstania warszawskiego. Wielkanocna akcja to początek współpracy między miastem a Muzeum Jeńców Wojennych w Łambinowicach-Opolu.

 – Pracownicy sklepu mogli zrobić więcej, by utrzymać porządek – uznał sędzia

Poślizgnęła się w sklepie i poszła do sądu. Dostała 50 tysięcy złotych

Mieszkanka Kraśnika wybrała się na zakupy, upadła na śliskiej podłodze i złamała udo. Właściciel sklepu ma jej za to zapłacić 50 tys. zł zadośćuczynienia – orzekł sąd

Aleja jabłoniowa była wizytówką dzielnicy. Urząd chce ją zrekonstruować

Aleja jabłoniowa była wizytówką dzielnicy. Urząd chce ją zrekonstruować

Zrekonstruowanie alei jabłoniowej w dzielnicy fabrycznej miasta – to jeden z projektów, który chce zrealizować magistrat w Kraśniku. Urzędnicy liczą, że uda im się uzyskać dofinansowanie do odnowy terenów zielonych w mieście.

W 2015 roku Stowarzyszenie Miłośników Koni Podkowa z Urzędowa uczestniczyło w obchodach setnej rocznicy pobytu marszałka Józefa Piłsudskiego w Urzędowie

Bryczkami przez Urzędów. Nowy pomysł na promocję gminy

Zagospodarowanie wałów urzędowskich, które powstały na początku XVI w. na cele turystyczne, wybudowanie stanicy konnej i wyznaczenie trasy konnej. Te m.in. projekty zostały wpisane do lokalnego programu rewitalizacji gminy Urzędów. Turyści odwiedzający Urzędów (powiat kraśnicki) i okolicę mogliby zwiedzać bryczkami ciekawe pod względem turystycznym miejsca.

Ofiarowane dobro prędzej czy później do nas wróci. Pochodzi z Kraśnika, pomaga na całym świecie
Magazyn
galeria

Ofiarowane dobro prędzej czy później do nas wróci. Pochodzi z Kraśnika, pomaga na całym świecie

Rozmowa z pochodzącym z Kraśnika Dariuszem Stujem, który od blisko 30 lat mieszka w Stanach Zjednoczonych, w Seattle. Jest założycielem i prezesem fundacji „Rainbow of Magnolia, Fountains of Life” która pomaga zarówno najuboższym mieszkańcom Afryki jak też mieszkańcom jego rodzinnego miasta.

Na ulicy Bóźniczej w Kraśniku trwają końcowe prace. Urzędnicy z miasta liczą, że jeśli pogoda się poprawi, roboty zakończą się do końca maja

Dlaczego kostka zniknęła i została zastąpiona inną? Chodzi o bezpieczeństwo

Podczas remontu część kostki granitowej na ulicy Bóźnicznej w Kraśniku zostało ściągnięte i zastąpione kostką betonową. Urzędnicy tłumaczą to względami bezpieczeństwa. Ściągnięta kostka granitowa jest składowana. Urząd Miasta nie wyklucza, że zostanie sprzedana.

Proto, czyli rajdowa maszyna Wiesława Steca. Z Urzędowa do Tanzanii
Magazyn
galeria

Proto, czyli rajdowa maszyna Wiesława Steca. Z Urzędowa do Tanzanii

Ryk silnika przecina ciszę tanzańskich równin. Tanzańczyk Ahmed Huwel mknie po czerwonej nitce dziurawej drogi. Proto z Urzędowa spisuje się nadzwyczaj dobrze na krańcu Afryki.

Droga krajowa nr 19 w Obrokach jest całkowicie zablokowana.
galeria

Wypadek w Obrokach. Kierowca nie zdążył zatrzymać tira

W piątek w Obrokach w powiecie kraśnickim zderzyły się trzy samochody ciężarowe i jeden osobowy. Droga krajowa nr 19 jest już przejezdna

Półtoraroczne dziecko trafiło do szpitala w Lublinie.

Zderzenie dwóch samochodów na DK 19. Małe dziecko trafiło do szpitala

W czwartek przed południem w Lasach w powiecie kraśnickim zderzyły się dwa samochody. Półtoraroczne dziecko trafiło do szpitala w Lublinie. Na miejscu ruch odbywa się wahadłowo.

Wypadek w Sobieszczanach
galeria

Sobieszczany: Samochód wjechał pod pociąg na przejeździe kolejowym

Wypadek w miejscowości Sobieszczany w powiecie lubelskim. W poniedziałek przed południem citroen wjechał pod pociąg.

Dla miasta priorytetem jest planowana inwestycja przy ul. Kościuszki 26, w ramach której ma być m.in. wykonany generalny remont budynków i ich ocieplenie

Rewitalizacja w Kraśniku. Co się ma zmienić?

Przebudowa zespołu budynków przy ul. Kościuszki 26, odnowienie rynku Starego Miasta czy powstanie centrum przesiadkowego. To tylko część przedsięwzięć, które znalazły się w projekcie programu rewitalizacji miasta. W środę radni mają ten program zatwierdzić.

Urząd Miasta Kraśnik

Kraśnik: Mieli rozwiązać umowę dzierżawy z firmą. Ale dostanie drugą szansę

Burmistrz daje zielone światło firmie JKG Intereco, z którą miasto miało zakończyć współpracę. Powód? Planowana inwestycja w kraśnickiej podstrefie ekonomicznej znalazła się na liście projektów zakwalifikowanych do unijnego dofinansowania.

Nowy sprzęt w warsztatach szkolnych ZS nr 3 kupiony w ramach poprzedniego projektu realizowanego w 2014 r.

Kraśnik: Płatne staże dla uczniów, studia dla nauczycieli

160 uczniów Zespołu Szkół nr 3 w Kraśniku będzie mogło odbyć płatny staż u lokalnych przedsiębiorców. Będzie to możliwe dzięki projektowi „Pewnym krokiem w przyszłość”, który rusza w sierpniu br. Starostwo Powiatowe w Kraśniku zdobyło na ten cel unijne dofinansowanie. Skorzystają też nauczyciele.

Ulotka, która ma dotrzeć do wszystkich mieszkańców miasta

Akcja ulotkowa Nowoczesnej w Kraśniku. Chodzi m.in. o zarobki prezesa KPWiK

Cena wody i ścieków w Kraśniku jest wyższa niż w Lublinie. M.in. dlatego, że prezes wodociągów zarabia więcej niż burmistrz – punktują działacze Nowoczesnej. Ulotki na ten temat trafiają do skrzynek pocztowych w całym mieście

ALARM24

Masz dla nas temat? Daj nam znać pod numerem:
Alarm24 telefon 691 770 010

Wyślij wiadomość, zdjęcie lub zadzwoń.

kliknij i poinformuj nas!

Najczęściej czytane

Dzisiaj · Tydzień · Wideo · Premium