Kolejne firmy, tym razem z branży przetwórczej i spożywczej, interesują się działkami w kraśnickiej podstrefie ekonomicznej.
Czytaj Dziennik Wschodni bez ograniczeń. Sprawdź naszą ofertę
– Kraśnik staje się atrakcyjnym terenem do lokowania swoich inwestycji – mówi Michał Mulawa, rzecznik Urzędu Miasta w Kraśniku. – Po pierwsze S-19, przetarg na budowę ostatniego odcinka tej drogi został już ogłoszony. Lada chwila zostanie skończona budowa przedłużenia al. Tysiąclecia. Dzięki temu dojazd do podstrefy ekonomicznej będzie ułatwiony. Dodatkowo jest też most na Wiśle w Kamieniu, do którego też nie jest daleko.
Działkami w kraśnickiej podstrefie Tarnobrzeskiej Specjalnej Strefy Ekonomicznej Euro-Park Wisłosan są zainteresowane kolejne firmy. – Jedna jest z branży przetwórczej, druga ze spożywczej. Jeśli ci inwestorzy weszli by na teren podstrefy, to do sprzedania zostałyby jeszcze tylko cztery działki. Miasto zarezerwowało bowiem pod budowę farmy fotowoltaicznej trzy działki o powierzchni ok. 3,5 ha. Rozpatrywaliśmy tę inwestycję pod kątem partnerstwa publiczno-prywatnego. Teraz zastanawiamy się nad samą tą formułą, dlatego, że duże pieniądze są zarezerwowane w Regionalnym Programie Operacyjnym na inwestycje związane z odnawialnymi źródłami energii – mówi Mulawa.
W sierpniu urzędnicy z kraśnickiego magistratu rozstrzygnęli przetarg nieograniczony na oddanie w użytkowanie wieczyste niezabudowanej 2,5 ha działki przy ul. Długiej. Przetarg wygrała firma z branży drzewnej.
W kraśnickiej podstrefie ekonomicznej liczącej 24 ha działalność prowadzi już dwóch przedsiębiorców.