Starsze przeglądarki internetowe takie jak Internet Explorer 6, 7 i 8 posiadają udokumentowane luki bezpieczeństwa, ograniczoną funkcjonalność oraz nie są zgodne z najnowszymi standardami.
Prosimy o zainstalowanie nowszej przeglądarki, która pozwoli Ci skorzystać z pełni możliwości oferowanych przez nasz portal, jak również znacznie ułatwi Ci przeglądanie internetu w przyszłości :)
Parafianie z Żółkiewki już odmawiali różaniec przed ołtarzem, który wrócił z pracowni konserwacji zabytków. To kolejny element wyposażenia kościoła polskokatolickiego pw. św. Jakuba, który doczekał się renowacji. W swojej historii ma podróż pociągiem i furmanką.
Zabójstwo z zamiarem ewentualnym – taki zarzut usłyszała dzisiaj Anna K., która jadąc po pijanemu swoim samochodem potrąciła matkę z dzieckiem na rowerze. Kobieta zmarła po dwóch dniach w szpitalu. Prokurator w ten sposób zaostrzył kwalifikację czynu.
Znamy Najlepsze Produkty Turystyczne Województwa Lubelskiego. Nagrody po raz 19. przyznała Lubelska Regionalna Organizacja Turystyczna.
Pochodzący najprawdopodobniej z czasów II wojny światowej pocisk artyleryjski znaleźli pracownicy cukrowni w Krasnymstawie. Wszystko wskazuje na to, niewybuch został wykopany w trakcie prac polowych i na teren zakładu dotarł w transporcie buraków.
W poprzedni weekend był marsz protestacyjny w Zamościu i blokada drogi w Łopienniku Górnym, a w tę sobotę pikietę przeciwko budowie Centralnego Portu Komunikacyjnego i prowadzących do niego linii szybkiej kolei zorganizowano w Izbicy.
Zastrzelił wiewiórkę, bo kradła mu orzechy. 82-latkowi z gminy Żółkiewka grozi do trzech lat więzienia. Odpowie też za nielegalne posiadanie broni, bo w jego domu policjanci znaleźli prawdziwy arsenał.
Stop złodziejskim wywłaszczeniom – takie było główne hasło marszu zorganizowanego w sobotę w Zamościu przez przeciwników rządowych planów budowy Centralnego Portu Komunikacyjnego i prowadzących do niego linii szybkich kolei. To był już kolejny taki protest. Na pewno nie ostatni. Tym razem jeszcze pokojowy.
Trwa wyjaśnianie wszystkich okoliczności związanych ze śmiercią 72-latka z gminy Żółkiewka (powiat krasnostawski).
Minęło kilka miesięcy, a hasła na transparentach są wciąż te same. Bo żadne z postulatów pracowników Domów Pomocy Społecznej nie zostały dotąd spełnione. Dlatego w poniedziałek byli na sesji Rady Powiatu w Krasnymstawie, a w środę w Zamościu.
Krasnystaw. Tegoroczna edycja budżetu obywatelskiego została rozstrzygnięta bez głosowania. Pieniędzy starczyło na wszystkie projekty, które przeszły formalną ocenę.
Nie można zrozumieć co śpiewał, ale wydaje się, że o radosny utwór. 45-letni traktorzysta dał się nagrać a teraz pokazuje go policja.
W Bełżcu mogą odetchnąć - tory szybkiej kolei ominą wieś. Mieszkańcy innych miejscowości na trasie tzw. 5 szprychy od Centralnego Portu Komunikacyjnego do granicy z Ukrainą wciąż jednak nie wiedzą, który z wariantów przebiegu linii zostanie wybrany. I nadal są pełni obaw co do tego, jakie pieniądze dostaną, gdy dojdzie do wywłaszczeń.
W następny wtorek rozpocznie się głosowanie w tegorocznej edycji budżetu obywatelskiego. Ostateczna lista gotowych projektów będzie znana w ostatniej chwili
Przez hektary zaoranych pól przeszła tyraliera detektorystów. Znalezione kule muszkietowe i elementy uzbrojenia są dowodem potyczek, jakie w powiecie krasnostawskim stoczyli styczniowi powstańcy z rosyjskim wojskiem. W niedzielę zakończyła się akcja poszukiwawcza śladów zajść z 1864 roku. Mogli brać w niej udział wszyscy chętni
64-letni mężczyzna siedział na tylnym siedzeniu samochodu, kiedy został trafiony w głowę z broni palnej. Strzelec tłumaczył śledczym, że się potknął, a myśliwski sztucer wystrzelił przez przypadek.
Mężczyzna siedział na tylnej kanapie samochodu, kiedy został śmiertelnie postrzelony w głowę. Do tego tragicznego zdarzenia doszło w miejscowości Piaski Szlacheckie (pow. krasnostawski)
Jeszcze do niedzieli trwają zapisy chętnych, którzy będą szukać śladów powstańczej potyczki z lutego 1864 roku. Organizatorzy szacują że pół setki pasjonatów historii przejdzie z wykrywaczami metali po polach Wielkopola i Zamostka
Do końca tego tygodnia można zgłaszać projekty do tegorocznej, czwartej edycji budżetu obywatelskiego. Na razie zainteresowanie składaniem propozycji, które mogłyby zostać sfinansowane z miejskiej kasy, jest nieduże.
Może i w tym roku nie było wyborów Miss Chmielaków, ale Krasnostawskie Chmielaki i tak przyciągnęły tłumy gości. Piw do degustacji było co niemiara, a do tego jeszcze koncerty i konkurs na wieńce chmielakowe. Najstarszą tradycją jest jednak korowód chmielakowy, który przeszedł przez miasto trzeciego dnia imprezy. Na zdjęciach widać, co się działo w Krasnymstawie
To już 51. edycja tej popularnej imprezy, a organizatorzy Chmielaków Kasnostawskich ogłaszają: Nie cofamy się, a idziemy do przodu!
Na tegoroczne Chmielaki Krasnostawskie zgłosiła się rekordowa liczba 61 browarów, a to oznacza, że można spróbować naprawdę różnych rodzajów piwa. Dużo będzie się działo także na scenie, bo koncerty dadzą m.in.: Varius Manx i Kasia Stankiewicz, Marek Napiórkowski Trio, Roksana Węgiel i Vito Bambino. Co jeszcze nas czeka w weekend w Krasnymstawie?
Do groźnego wypadku doszło w powiecie krasnostawskim. Przez kilka godzin droga była zablokowana.
Uliczne latarnie mogą świecić krócej, a publiczne budynki mogą być słabiej ogrzewane. Samorządy kombinują jak zmniejszyć zużycie energii elektrycznej i cieplnej. Mają jednak dość ograniczone pole manewru.
Nocny pożar w Surhowie psuje zaplanowane na dziś dożynki gminne. Ktoś podpalił przygotowane ozdoby.
W wieloletniej historii najbardziej znanej piwowarskiej imprezy w kraju sytuacja zdarza się po raz pierwszy. Tym razem na scenie nie zobaczymy kandydatek do tytułu Miss Chmielaków. Ale organizatorzy zapewniają, że innych atrakcji na pewno nie zabraknie.