Starsze przeglądarki internetowe takie jak Internet Explorer 6, 7 i 8 posiadają udokumentowane luki bezpieczeństwa, ograniczoną funkcjonalność oraz nie są zgodne z najnowszymi standardami.
Prosimy o zainstalowanie nowszej przeglądarki, która pozwoli Ci skorzystać z pełni możliwości oferowanych przez nasz portal, jak również znacznie ułatwi Ci przeglądanie internetu w przyszłości :)
W Sejmie punkt po punkcie wytknęli błędne i nieprecyzyjne zapisy nowelizacji ustawy o gospodarce nieruchomościami. Przed gmachem na Wiejskiej wyraźnie pokazali swoje niezadowolenie wobec rządowych wizji budowy Centralnego Portu Komunikacyjnego i torów szybkiej kolei do niego. Nie składają broni. Mają konkretny plan działania na przyszłość.
Wyładowanie atmosferyczne mogło doprowadzić do pożaru domu w Kalinówce koło Lublina. Strażacy zastrzegają jednak, że jest to wstępna i przypuszczalna przyczyna pojawienia się ognia. W Lubelskiem odnotowano już ponad 50 interwencji związanych z burzami, które wczoraj przeszły nad naszym regionem.
Hasła te same co zawsze, identyczna determinacja, wiele twarzy powtarzających się z poprzednich zgromadzeń. W piątek po południu w Izbicy odbył się kolejny protest mieszkańców regionu przeciwko zaprojektowanemu przebiegowi torów kolejowych, które miałyby prowadzić do Centralnego Portu Komunikacyjnego.
Między godz. 17 a 19.30 będzie trudno przejechać drogą krajową nr 17 przez Izbicę. Organizowany tam będzie kolejny protest mieszkańców regionu przeciwko rządowym planom budowy linii szybkiej kolei do projektowanego Centralnego Portu Komunikacyjnego.
Znamy już artystów, którzy wystąpią na tegorocznych Chmielakach Krasnostawskich. Impreza odbędzie się w dniach 19-21 sierpnia.
Osobowa kia wjechała wprost pod rozpędzoną ciężarówkę. Wszystko nagrała kamera z samochodu jadącego z tyłu.
Najpierw samochód z przyczepką zjechał na przeciwległy pas ruchu, a potem uderzył w barierki i wypadł z drogi. 62-letni kierowca trafił do szpitala
Na cmentarnym murze pojawiło się lapidarium z tablicami z mogił pruskich żołnierzy. Może się powiększyć, bo już nieznany sprawca podrzucił w sąsiedztwo upamiętnienia kolejną. Jak wyliczają historycy, w czasie I wojny światowej w powiecie pochowano ponad 19 tysięcy żołnierzy obcych armii.
Pieniądze to nie wszystko. Nie chcemy odszkodowań, chcemy zachować swoje domy – przekonywali uczestnicy piątkowego protestu w Zamościu. Swój sprzeciw wobec planów budowy linii szybkiej kolei prowadzącej do Centralnego Portu Komunikacyjnego wyraziło ok. 500 osób.
Narkotyki, granaty hukowe, kominiarki a także przedmioty przypominające broń – to wszystko znaleźli policjanci z Krasnegostawu w jednym z aut zaparkowanych na myjni samochodowej. W samochodzie marki Audi siedziało trzech mężczyzn, dwóch z nich było poszukiwanych.
Rusza czwarta edycja budżetu obywatelskiego. Na projekty, które zdobędą największe uznanie mieszkańców miasto przeznaczy 400 tys. zł.
Ilu uczniów poszczególnych szkół w powiecie krasnostawskim zdało egzamin maturalny? Jakie wyniki otrzymali z egzaminów na poziomie podstawowym? Znamy statystykę.
Wiadomo już więcej o tragicznym wypadku, do którego doszło w powiecie krasnostawskim.
Finał sprawy odnalezienia macew z tutejszego cmentarza żydowskiego. Po ponad roku od odkrycia gotowe jest lapidarium, które pozwala wyeksponować nagrobne elementy i przywrócić je na miejsce z którego pochodziły.
Dwie osoby zostały ranne i zablokowany jest jeden pas ruchu na trasie Krasnystaw – Zamość.
Kilkudziesięciu związkowców z Solidarności, reprezentujących domy pomocy społecznej w regionie, pikietowało we wtorek przed siedzibą Starostwa Powiatowego w Zamościu. Podobnie jak w poniedziałek w Lublinie chcieli dać o sobie znać rządzącym, domagając się lepszego traktowania i wyższych poborów.
Zbierali petycje, krzyczeli przez megafony, ale przede wszystkim blokowali krajową drogę nr 17, chodząc po przejściu dla pieszych. W piątek w Wólce Orłowskiej pod Izbicą odbył się kolejny protest przeciwko budowie połączeń kolejowych do Centralnego Portu Komunikacyjnego, który chce zbudować rząd.
Drogowcy ogłaszają, że powstanie rondo na połączeniu drogi krajowej numer 17 z trasą wojewódzką nr 812. Koszt budowy to ponad 11 mln zł.
Były ich setki, jeśli nie tysiące. Zjechali z całej Polski. W poniedziałek protestowali pod siedzibą spółki Centralny Port Komunikacyjny w Warszawie. Byli tam też ludzie z naszego regionu, którzy nie godzą się, by tory szybkich kolei przecięły ich podwórka, pola, zrównały z ziemią firmy i dorobek życia.
Mówili, że na jednym proteście nie skończą i dotrzymują słowa. W poniedziałek jadą do Warszawy, by wykrzyczeć przed siedzibą spółki Centralny Port Komunikacyjny swój gniew, żal i sprzeciw wobec inwestycji. Planowane linie szybkich kolei zniszczą nie tylko ich domy, ale też przyrodę.
Dziś w nocy policjanci patrolujący obwodnicę Krasnegostawu zauważyli jadącą wężykiem ciężarówkę z naczepą.
Na trasie pomiędzy Piaskami a Krasnymstawem doszło do wypadku. Przewróciła się ciężarówka z piwem.
Wpadli, bo wjechali samochodem do rowu, a mężczyzna kierujący autem – jak się później okazało, był pijany. Dwaj mieszkańcy Katowic będą odpowiadać przez sądem za przestępstwa dokonane na terenie Krasnegostawu.
Ile ludzi, tyle historii o budowanych latami domach, remontach, kredytach, urządzaniu ogrodów, o rodzinnych firmach, o nadziejach, które mogą legnąć w gruzach. A wszystko za sprawą szybkich kolei, których tory miałyby biec od Krasnegostawu aż do granicy państwa.
To jest tylko ostrzeżenie. Jeśli nic się nie zmieni, jeśli nie zaczną nas słuchać, będzie ostrzej – słyszeliśmy dzisiaj i w Krasnymstawie, i w Zamościu podczas protestów przeciwko planom budowy tzw. szprychy nr 5 – linii szybkiej kolei projektowanej dla Centralnego Portu Komunikacyjnego. Wściekli, rozgoryczeni, zdesperowani ludzie wyszli na ulice.