Przeglądarka, z której korzystasz jest przestarzała.

Starsze przeglądarki internetowe takie jak Internet Explorer 6, 7 i 8 posiadają udokumentowane luki bezpieczeństwa, ograniczoną funkcjonalność oraz nie są zgodne z najnowszymi standardami.

Prosimy o zainstalowanie nowszej przeglądarki, która pozwoli Ci skorzystać z pełni możliwości oferowanych przez nasz portal, jak również znacznie ułatwi Ci przeglądanie internetu w przyszłości :)

Pobierz nowszą przeglądarkę:

Lubelskie

28 marca 2021 r.
14:28

Lubelskie: będzie chodnik koło szkoły. Dzieci i rodzice odetchną.

Autor: Zdjęcie autora kaks
3 0 A A
(fot. GDDKiA)

Już w kwietniu rozpocznie się budowa chodnika w Stołpiu, wzdłuż drogi krajowej nr 12. Nowy chodnik wraz z oświetleniem pojawi się na odcinku od szkoły do drogi prowadzącej do Tytusina. Generalna Dyrekcja Dróg Krajowych i Autostrad właśnie uzyskała zezwolenie na realizację tej inwestycji. Jej całkowity koszt to ok. 1 mln. zł.

AdBlock
Szanowny Czytelniku!
Dzięki reklamom czytasz za darmo. Prosimy o wyłączenie programu służącego do blokowania reklam (np. AdBlock).
Dziękujemy, redakcja Dziennika Wschodniego.
Kliknij tutaj, aby zaakceptować

Wędrowanie wzdłuż ruchliwej drogi krajowej nr 12 (drogowcy badając natężenie ruchu na tym odcinku doliczyli się ponad 8,5 tys. pojazdów na dobę) nie należało do rzeczy miłych ani bezpiecznych. Zwłaszcza dla dzieci wychodzących ze szkoły, czy dla mieszkańców wsi chodzących do sklepu.

- Jest to bardzo ważny odcinek chodnika ponieważ dzieci wychodzące ze szkoły nie mogły dotychczas bezpiecznie udać się w kierunku Tytusina. Teraz ich bezpieczeństwo ulegnie zdecydowanej poprawie – podkreśla Lucjan Piotrowski z-ca wójta Gminy Chełm.

Dlatego jeszcze w lipcu 2020 roku Gmina Chełm podpisała porozumienie z Generalną Dyrekcją Dróg Krajowych i Autostrad na budowę chodnika w miejscowości Stołpie. Inwestycja zostanie zrealizowana ze środków GDDKiA. Gmina Chełm pokryje natomiast koszty przygotowania niezbędnej dokumentacji.

Nowy chodnik wraz z oświetleniem pojawi się na odcinku około pół kilometra od szkoły do drogi prowadzącej do Tytusina. Będzie odsunięty od trasy o pięć metrów i prowadzić będzie od skrzyżowania przy stacji paliw w kierunku przystanku autobusowego oraz pobliskiego Zespołu Szkół w Stołpiu.

 

 

 

 

 

 

 

e-Wydanie

Pozostałe informacje

Szymon, pierwszy urodzony chłopczyk w bialskim szpitalu w Nowy Rok

Marcelina i Nikodem wciąż na topie w Białej Podlaskiej. A w Nowy Rok urodził się Szymek

Marcelina i Nikodem. Takie imiona rodzice najchętniej wybierali swoim dzieciom w ubiegłym roku w Białej Podlaskiej. Na świat przyszło 1146 małych mieszkańców.

Zniszczył drzwi marketu bez powodu. Teraz grozi mu więzienie

Zniszczył drzwi marketu bez powodu. Teraz grozi mu więzienie

34-latek uszkodził drzwi wejściowe i drzwiczki skrzynki elektrycznej w jednym z marketów. Straty oszacowano na 10 tysięcy złotych. Grozi mu za to nawet więzienie.

Radnemu marzyło się lodowisko w sercu miasta. Ratusz szybko ostudził jego zapał

Radnemu marzyło się lodowisko w sercu miasta. Ratusz szybko ostudził jego zapał

Jeden z lubelskich radnych pomyślał, że w Lublinie mogłoby powstać lodowisko na wzór tego w Zamościu czy Warszawie. Takiego, które byłoby dostępne dla wszystkich mieszkańców i powstałoby w centrum miasta, chociażby przed ratuszem. Władze miasta studzą jednak jego zapał. Ich zdaniem nie ma miejsca na takie pomysły.

Nocny pożar w gminie Gościeradów. Na miejscu pięć zespołów Straży Pożarnej
galeria

Nocny pożar w gminie Gościeradów. Na miejscu pięć zespołów Straży Pożarnej

Jako pierwsi na miejscu znaleźli się strażacy z OSP Księżomierz. Łącznie na miejsce wysłano pięć zastępów strażaków z Kraśnika oraz z terenu gminy Gościeradów.

Kartka z kalendarza w naszym regionie – 4 stycznia

Kartka z kalendarza w naszym regionie – 4 stycznia

Co wydarzyło się w historii regionu 4 stycznia. Sprawdźcie to sami.

Wypracują strategię rozwoju oświaty. Prezydent powołał 20-osobowy zespół

Wypracują strategię rozwoju oświaty. Prezydent powołał 20-osobowy zespół

Pod przewodnictwem wiceprezydenta Marka Kudeli ma pracować zespół, którego celem jest wypracowanie strategii rozwoju oświaty w Zamościu. W skład weszli przedstawiciele magistratu i szkół, związków zawodowych, rodziców i młodzieży, także radni i jedna przedstawicielka mediów.

Malujące od 3 lat byłe nauczycielki - Ewa Wierucka (z lewej), autorka pasteli olejnych i Monika Pilewska wystawiająca akwarele, przy swoich obrazach.
galeria

Zima tylko w kalendarzu i w Galerii "Przy Bramie"

Pierwsza wystawa zbiorowa w 2025 roku została poświęcona zimie.

Lublin wspiera kulturę. 530 tysięcy złotych na projekty w 2025 roku

Lublin wspiera kulturę. 530 tysięcy złotych na projekty w 2025 roku

Miasto ogłosiło konkurs na projekty kulturalne w ramach programu „Miasto Kultury 2025”. Na wsparcie lokalnych inicjatyw przeznaczono 530 tysięcy złotych.

Milionowa inwestycja pod znakiem zapytania? Prezydent uspokaja

Milionowa inwestycja pod znakiem zapytania? Prezydent uspokaja

Na początku roku pojawiła się informacja o nagłej rezygnacji wykonawcy z realizacji kluczowej inwestycji w Chełmie – przebudowy ulic niezbędnych do powstania terminala intermodalnego. Czy projekt jest zagrożony?

Taki był rok 2024 na Lubelszczyźnie. Nasz przegląd najważniejszych wydarzeń

Taki był rok 2024 na Lubelszczyźnie. Nasz przegląd najważniejszych wydarzeń

Rok 2024 przeszedł do historii. Z tej okazji przypominamy naszym Czytelnikom o najważniejszych i najciekawszych wydarzeniach, jakie miały miejsce na przestrzeni ostatnich dwunastu miesięcy w województwie lubelskim.

Michał Zuber w barwach Świdniczanki grał od lata 2020 roku

Michał Zuber zostaje w Świdniku, ale zmienia klub

Ta sama liga, nawet to samo miasto, ale od piątku inny klub. Michał Zuber niespodziewanie zamienił Świdniczankę na Avię Świdnik, chociaż z tym pierwszym zespołem miał jeszcze 1,5-roczny kontrakt.

Czworonożni funkcjonariusze też przechodzą szkolenia
ZDJĘCIA

Czworonożni funkcjonariusze też przechodzą szkolenia

Bojowe, patrolowe i tropiące – wszystkie psy policyjne odgrywają ważną rolę. W ostatnim czasie te z naszego regionu wzięły udział w profesjonalnym szkoleniu.

Operacja z wykorzystaniem systemu da Vinci
Magazyn

Sztuczna inteligencja powinna nas wspierać, a nie wypierać

Sztuczna inteligencja, robotyka, hologramy, czyli medycyna rodem z filmów science fiction. Czy nowe technologie są zagrożeniem dla lekarzy? – Rozmawiamy z dr hab. n. med. Karolem Rawiczem-Pruszyńskim, prodziekanem Wydziału Lekarskiego, lekarzem kierującym Oddziałem Chirurgii Onkologicznej USK1 w Lublinie oraz przewodniczącym Zespołu ds. Uniwersyteckiego Centrum Robotyki i Sztucznej Inteligencji Uniwersytetu Medycznego w Lublinie.

Na drogach regionu robi się coraz bardziej ślisko
OSTRZEŻENIE

Na drogach regionu robi się coraz bardziej ślisko

Instytut Meteorologii i Gospodarki Wodnej wydał ostrzeżenie przed oblodzeniem. Warto wziąć to pod uwagę, wybierając się dzisiaj w drogę.

Kolekcjonerskie skarby zatrzymane na granicy: monety, banknoty i odznaczenia

Kolekcjonerskie skarby zatrzymane na granicy: monety, banknoty i odznaczenia

Ponad 700 przedmiotów kolekcjonerskich próbowały nielegalnie przewieźć w ostatnim czasie dwie osoby z Ukrainy i Białorusi. W obydwu przypadkach trwa postępowanie karne skarbowe.

ALARM24

Masz dla nas temat? Daj nam znać pod numerem:
Alarm24 telefon 691 770 010

Wyślij wiadomość, zdjęcie lub zadzwoń.

kliknij i poinformuj nas!

Najczęściej czytane

Dzisiaj · Tydzień · Wideo · Premium