Starsze przeglądarki internetowe takie jak Internet Explorer 6, 7 i 8 posiadają udokumentowane luki bezpieczeństwa, ograniczoną funkcjonalność oraz nie są zgodne z najnowszymi standardami.
Prosimy o zainstalowanie nowszej przeglądarki, która pozwoli Ci skorzystać z pełni możliwości oferowanych przez nasz portal, jak również znacznie ułatwi Ci przeglądanie internetu w przyszłości :)
Piątkowy wieczór na Lubelszczyźnie upływał pod znakiem intensywnych opadów. Sobota i niedziela będzie podobna.
Wandalom nie oprze się nic. Ostatnio za cel wzięli odremontowaną fontannę w Centrum Kultury.
Jeśli masz szczęście, to dziś SMS nie przyjdzie i agencja nie odwoła ci zmiany. Jedziesz więc na Mełgiewską. Na tyle wcześnie, by przez 20 minut móc koczować pod drzwiami hali. Bo tylko jeśli wejdziesz przed innymi, masz szansę na stanowisko na linii. A może nawet na krzesło. Masz gorzej, bo jesteś Polką
W poniedziałek mija termin rejestracji komitetów wyborczych przed jesiennymi wyborami samorządowymi. W delegaturach Krajowego Biura Wyborczego w Lublinie, Chełmie i Zamościu dokumenty będzie można składać także w sobotę.
Służba zdrowia Poradni ginekologiczno-położniczej nie ma aż 135 z 167 wiejskich gmin. Na wsiach na jedną taką poradnię przypada blisko 28 tys. kobiet. W skrajnych przypadkach do ginekologa mają nawet 50 km
W Lubelskiem właściciele samochodów mogą spać spokojnie. W pierwszym półroczu zginęło tylko 38 aut, z czego 26 policja odnalazła.
Policjanci nie dostaną na czas dodatków do pensji. Wypłata świadczeń została wstrzymana, bo w policyjnym budżecie zabrakło pieniędzy. – Aby wyżyć będziemy pożyczać kasę po rodzinie i znajomych. Zaczynam się wstydzić gdzie pracujemy– komentuje jedna z policjantek
Ze zmiennymi efektami prowadzone są prace przy modernizacji drogi 74. Lubelski oddział GDDKiA dwa przetargi unieważnił, a kolejny czeka na podpisanie.
Trzynastu nietrzeźwych kierowców zatrzymali od początku sierpnia hrubieszowscy policjanci na drogach powiatu. Czterej kierowcy jadący "na podwójnym gazie" straciło prawo jazdy.
Nawet trzy lata w więzieniu może spędzić 41-letni Ukrainiec, którego samochód policjanci zatrzymali w Anusinie (pow. chełmski). Okazało się, że cudzoziemiec przewozi ponad 2 tys. paczek papierosów bez akcyzy.
27-latek z gminy Józefów nad Wisłą miał znęcać się nad swoim 89-letnim dziadkiem. Grożąc mu nożem dwa razy zabrał mu też pieniądze. Najbliższe miesiące spędzi w areszcie. Potem grozi mu nawet 15 lat więzienia.
43-letni motocyklista trafił do szpitala po wypadku, do jakiego doszło w piątek na ul. Podzamcze w Opolu Lubelskim. Wszystko wskazuje na to, że winę ponosi kierowca audi, który skręcając w lewo nie ustąpił mu pierwszeństwa przejazdu.
Słońce, upał i niewielskie przelotne opady - tak synoptycy prognozują pogodę na najbliższe dni. Tak będzie co najmniej do początku września.
59-letni mężczyzna został potrącony przez opla corsę w piątek wieczorem w Serokomli. Zmarł na miejscu w wyniku odniesionych obrażeń.
Zatrzymanie podejrzanego o znieważenie pomnika Marii i Lecha Kaczyńskich w Białej Podlaskiej było legalne, ale bezzasadne - stwierdził sąd.
30-letni mieszkaniec gminy Stoczek Łukowski prowadził auto, które uderzyło w słup energetyczny, wpadło do rowu i dachowało. Mężczyzna odpowie za kierowanie samochodem w stanie nietrzeźwości i spowodowanie zagrożenia bezpieczeństwa w ruchu drogowym.
Pięciu mieszkańców powiatu zamojskiego i lubelskiego zostało zatrzymanych po napadzie na grupę ponad 100 kibiców ze Stalowej Woli. Policja użyła broni.
Co Gdzie Kiedy. Jedną z najgłośniejszych premier kinowych nadchodzącego weekendu będzie polsko-brytyjska produkcja 303. Bitwa o Anglię. Wśród nowości będą także komedie (Szpieg, który mnie rzucił), horrory (Slender Man) i kino familijne (Krzysiu, gdzie jesteś?).
Poważne opóźnienia na przebudowie linii kolejowej nr 7. Spółka PKP PLK informuje o kłopotach z terminowością prac, jakie notuje generalny wykonawca.
Nadal nie znamy terminu oddania do użytku 12 kilometrów S12. W czwartek na miejsce po raz kolejny przyjadą inspektorzy z wojewódzkiego nadzoru. Wtedy zapadnie decyzja o ewentualnym warunkowym dopuszczeniu trasy do ruchu.
Już 28 zgłoszeń odebrali w związku z burzą strażacy w całym województwie lubelskim. Silny wiatr, który towarzyszył burzy przechodzącej nad regionem spowodował sporo zniszczeń.
3 tysiące złotych zapłaciła była właścicielka dwóch psów rasy Cane Corso, które w ubiegłym roku w Stasinie koło Lublina zagryzły psa jej sąsiadów. Pieniądze miały trafić do Anny Legieć jako zadośćuczynienie po stracie ukochanego psa Feliksa. Jednak zgodnie z jej wolą zostały przekazane w formie darowizny na rzecz Lubelskiej Fundacji na Rzecz Ochrony Praw Zwierząt Ex Lege.
Przybywa chętnych do walki o stanowiska prezydentów miast w jesiennych wyborach. Wczoraj swojego kandydata w Zamościu przedstawiła Koalicja Obywatelska. O prezydencki fotel zamierzają też walczyć aktywiści z Lubelskiego Ruchu Miejskiego
Przed wysoką temperaturą, przekraczającą 30 stopni Celsjusza ostrzega Instytut Meteorologii i Gospodarki Wodnej. Niebezpieczne będą również burze, miejscami z gradem
Wiśnie najlepiej smakują prosto z drzewa! – zachęca sadownik z okolic Nałęczowa, który przy wyjeździe z plantacji postawił wagę. – Kilogram owoców zerwanych własnoręcznie kosztuje symboliczną złotówkę – informuje. Takich ofert jest coraz więcej. Polscy rolnicy podchwycili sprawdzony zachodnioeuropejski pomysł.