Przez ostatnie lata obserwujemy rozwój nowych dzielnic w Lublinie. Do niedawna niezamieszkałe tereny Węglina oraz Botanika inspirują firmy deweloperskie, które inwestując na tych terenach, zmieniają obraz naszego miasta. Prywatni inwestorzy doskonale odczytują kierunki nadchodzących zmian w przestrzeni miejskiej i błyskawicznie na nie reagują.
Nowe, modne dzielnice Lublina. Przez ostatnie lata obserwujemy rozwój nowych dzielnic w Lublinie. Do niedawna niezamieszkałe tereny Węglina oraz Botanika inspirują firmy deweloperskie, które inwestując na tych terenach, zmieniają obraz naszego miasta.
Prywatni inwestorzy doskonale odczytują kierunki nadchodzących zmian w przestrzeni miejskiej i błyskawicznie na nie reagują.
Rozmawiamy z Haliną Chrzanowską – Prezes Chrzanowscy Development- jednej z najdłużej działających na rynku firm deweloperskich w Lublinie:
Monika Niewczas: Pani Prezes, dlaczego zdecydowała się Pani zainwestować w grunty na Botaniku?
Halina Chrzanowska: Od zawsze uważałam, że północna część Lublina, w tym Botanik, to teren z bardzo dużym potencjałem, aczkolwiek przez lata niewykorzystanym. Uznaliśmy, że dzielnica spełni wszelkie wymagania Klienta, który marzy o nowym mieszkaniu w atrakcyjnej przestrzeni.
MN: Co Pani zdaniem przesądza o atrakcyjności danej inwestycji?
HCH: Z doświadczenia wiem, że Klienci wybierając mieszkanie kierują się kilkoma kryteriami: dzielnica powinna być dobrze skomunikowana z centrum miasta i względnie blisko centrum położona. Kolejnym ważnym czynnikiem jest bogata infrastruktura społeczna: sklepy, żłobki, przedszkola, szkoły czy przychodnie zdrowia. Ważne jest również sąsiedztwo terenów zielonych, estetyka budynków oraz funkcjonalne rozkłady mieszkań.
MN: Czy Botanik, Pani zdaniem, posiada te wszystkie walory „dzielnicy idealnej”?
HCH: Zdecydowanie tak. Postawiliśmy na dzielnicę Botanik i właśnie tutaj, już od 2006 r. rozpoczęliśmy skupowanie terenu , a w 2011 r. rozpoczęliśmy prace projektowe. Obecnie realizujemy kolejne etapy naszej głównej inwestycji, czyli Osiedla Leonówka - kompleksu 10 budynków z ok. 350 mieszkaniami i lokalami usługowymi. Dzięki dobrej lokalizacji: bliskości centrum miasta i powstaniu nowych rozwiązań komunikacyjnych (wykonano ul. Zelwerowicza i czteropasmową ul. Poligonową, planowana jest przebudowa skrzyżowania ul. gen. Ducha, AL. Solidarności i gen. Sikorskiego), przy jednoczesnym otoczeniu terenów zielonych, Osiedle Leonówka stało się jedną z bardziej komfortowych inwestycji w Lublinie. Nasza firma również bardzo przyczynia się do rozwoju infrastruktury dzielnicy.
MN: W jaki sposób?
HCH: W każdym z naszych budynków powstają lokale użytkowe, dzięki którym infrastruktura wzbogaca się o nowe przychodnie, apteki, żłobki, przedszkola, punkty gastronomiczne i usługowe. W nowo rozpoczętym budynku nr 6 powstanie sklep wielkopowierzchniowy Aldik. Powstaną także nowe place zabaw, skwer wypoczynkowy, chodniki dla pieszych, budujemy miejsca parkingowe: podziemne jak i naziemne. Do końca 2018 r. dokończymy budowę brakującego odcinku ul. Relaksowej, który połączy ul. Poligonową z ul. Willową, jeszcze lepiej komunikując osiedle.
MN: A co z estetyką budynków i funkcjonalnością mieszkań?
HCH: Dbamy o to, aby architektura naszych budynków była estetyczna, a jednocześnie funkcjonalna, słowem – by podążała za współczesnymi trendami architektonicznymi. Budynki nr 1-5 to projekt uznanych lubelskich architektów. Są to 4-kondygnacyjne jasne bryły, podkreślone dużymi oknami oraz kolorowymi elementami elewacji. Budynek nr 6 to projekt wiodącej poznańskiej pracowni. Jest to sześciopiętrowa, nowoczesna bryła z wewnętrznym patio oraz przestronnymi balkonami, loggiami lub tarasami. Projekty naszych mieszkań zostały przygotowane w sposób umożliwiający swobodną aranżację według potrzeb i wizji klientów. Projektując każdą z naszych inwestycji szczególną wagę przywiązujemy do aranżacji zielonej przestrzeni. Mieszkańcy Osiedla Leonówka mogą spędzać czas na skwerze wypoczynkowym lub spacerując licznymi alejkami. Na najmłodszych będą czekać place zabaw.
Dziękuję za rozmowę