Wieża Ariańska w Wojciechowie oraz kościół świętych Piotra i Pawła w Hannie to laureaci z województwa lubelskiego w ogólnopolskim konkursie "Zabytek zadbany 2020", organizowanym przez generalnego konserwatora zabytków
Laur to nagroda dla właścicieli i zarządców obiektów zabytkowych, którzy wzorowo wywiązują się z obowiązku dbania o zabytki.
W tegorocznej edycji w konkursie wzięły udział 63 obiekty, z czego 3 z województwa lubelskiego. Dwa otrzymały wyróżnienia.
Wieża Ariańska w Wojciechowie została wyróżniona w kategorii utrwalenie wartości zabytkowej obiektu. Wieża mieszkalna została zbudowana w latach 1520-1530 na miejscu wcześniejszej budowli. Nazwa wieży wiąże się z rodem późniejszych właścicieli, arian i prawdopodobnego funkcjonowania zboru. Nagrodzone prace objęły m.in. zabezpieczenie fundamentów, prace remontowo-konserwatorskie przypór kamiennych i lic murów z użyciem tynków zacieranych. Kapituła konkursu przyznała wyróżnienie dla Gminnego Ośrodka Kultury w Wojciechowie za prace badawcze, zabezpieczające i remontowo-konserwatorskie Wieży Ariańskiej, służące zachowaniu integralności oraz wydobyciu autentycznych wartości struktury budowlanej zabytku.
Kościół parafialny Świętych Apostołów Piotra i Pawła – dawna cerkiew greckokatolicka w Hannie otrzymał wyróżnienie w kategorii architektury i budownictwa drewnianego. Budowla osiemnastowieczna została wzniesiona z fundacji Radziwiłłów, po likwidacji Kościoła greckokatolickiego, zmieniona na świątynię prawosławną, od 1925 r. pełni funkcję kościoła rzymskokatolickiego. Nagrodzone prace objęły m.in. wzmocnienie i konserwację konstrukcji kościoła i dzwonnicy, odtworzenie gontowego szalunku i pokrycia dachów, konserwację stolarek, a także prace konserwatorskie przy wystroju i wyposażeniu świątyni. Jury wyróżniło Parafię Rzymskokatolicką Świętych Apostołów Piotra i Pawła w Hannie za prace konstrukcyjne, budowlane i konserwatorskie w zespole kościoła j wraz z dzwonnicą, przeprowadzone z poszanowaniem integralności i autentyzmu zabytku, przywracające zespołowi architektonicznemu, a także wnętrzu świątyni pierwotne wartości materiałowe i estetyczne.