Starsze przeglądarki internetowe takie jak Internet Explorer 6, 7 i 8 posiadają udokumentowane luki bezpieczeństwa, ograniczoną funkcjonalność oraz nie są zgodne z najnowszymi standardami.
Prosimy o zainstalowanie nowszej przeglądarki, która pozwoli Ci skorzystać z pełni możliwości oferowanych przez nasz portal, jak również znacznie ułatwi Ci przeglądanie internetu w przyszłości :)
Bezpłatne śniadanie, wycieczka do parku krajobrazowego i spacer z konserwatorem zabytków to tylko niektóre z atrakcji rozpoczynającego się w poniedziałek Europejskiego Tygodnia Zrównoważonego Transportu. Ma on zachęcać kierowców do rezygnacji z jazdy własnym autem i przesiadki w autobus, na rower lub pójścia pieszo.
Władze Lublina ostrzegają przed możliwym wstrzymaniem odbioru śmieci od mieszkańców miasta i powołują się na „problemy z zagospodarowaniem odpadów palnych” wysyłanych do pieca Cementowni Chełm. Władze cementowni zapewniają, że żadnych problemów nie ma: – Nie wprowadziliśmy żadnych ograniczeń.
W programie znalazły się m.in. bajkowe postacie i gry wielkoformatowe prosto z Centrum Bajki w Pacanowie, animacje, pokazy deskorolkowe i trening sztuk walki. W niedzielę, podczas festynu rodzinnego na terenie szkoły podstawowej przy ul. Krasińskiego 7 zbierane były też pieniądze na leczenie 2,5-letniej Wiktorii Dyś.
Piknik Naukowy rozpoczął w niedzielę XVI Lubelski Festiwal Nauki. Można było zobaczyć m.in. łazik marsjański, Hydros – pojazd napędzany wodorem czy wziąć udział w różnego rodzaju quizach i konkursach.
Jak grzyby po deszczu pojawiają się zgłoszenia demonstracji zbiegających się w czasie z Marszem Równości. Wśród nich jest nawet… publiczne rysowanie Zamku. Każde takie zgłoszenie zmniejsza możliwości wyznaczenia nowej trasy tęczowego pochodu, gdyby nie mógł on wyruszyć z pl. Teatralnego.
Agencja Mienia Wojskowego nie zrezygnuje ze sprzedaży zielonego skweru przy ul. Spadochroniarzy, którego przyszły właściciel będzie mógł tu postawić budynek. Zabudowie terenu ostro sprzeciwiają się okoliczni mieszkańcy, ale centrala Agencji stawia sprawę jasno: przetarg na sprzedaż działki odbędzie się 25 września.
Teatr im. Juliusza Osterwy w Lublinie włącza się w akcję MKiDN 60+ Kultura. Z tego powodu bilety na prezentowany 27 września o godz. 19 spektakl "Kram z piosenkami" będą dostępne w cenie 8 zł.
W całym Lublinie kwitnie już hektar łąk założonych na polecenie władz miasta. Ale swoje łąki zaczyna zakładać także SM "Czechów".
– To coś, czego ta gmina nie doświadczyła nigdy wcześniej. Takich gmin jest bardzo wiele. Gmin, dla których nowe drogi oznaczają nowe możliwości, nowe otwarcie – mówił w podlubelskich Tomaszowicach premier Mateusz Morawiecki. Szef rządu w piątek przebywał z wizytą w województwie lubelskim.
Tłumy pracowników oraz absolwentów UMCS wraz z rodzinami wzięło udział w sobotnim pikniku w Ogrodzie Botanicznym.
Są prace przestrzenne, nieadekwatne do staromiejskiej estetyki. Nie sposób ich nie zauważyć. Są subtelne, ukryte, niezauważalne. Ich szukać trzeba z dołączoną do programu festiwalu mapką. Są neony i meble. Stos nadpalonych witaczy i wielka kolorowanka. Psychodeliczny „ogród” i zaorany pas ziemi.
Do dramatycznych scen doszło w sobotę nad Zalewem Zemborzyckim. Mieszkaniec Lublina najpierw się okaleczył, a później wskoczył do wody
Kobieta zginęła w pożarze domu przy ul. Nowy Świat w Lublinie
Sofia Ennaoui z powodów zdrowotnych nie wystąpi w mistrzostwach świata w Katarze. Wicemistrzyni Europy w biegu na 1500 m ma problemy ze ścięgnami Achillesa i kolanem.
Jaki wpływ mają geny na wady wzroku? Jak zadbać o oczy i jaką profilaktykę stosować w zależności od wyniku testu DNA? W Lublinie działa już jedyny w Polsce salon optyczny, w którym szybko i bezboleśnie można wykonać testy genetyczne
Tylko do 20 września przyjmowane będą wnioski o stypendium dla najbardziej zdolnych uczniów. W tym roku otrzyma je rekordowa liczba dzieci.
W poniedziałek, 16 września o godz. 18 w Domu Kultury LSM (ul. Wallenroda 4a) odbędzie się kolejny koncert z cyklu "Bo piękno na to jest, by zachwycało". Tym razem tematem przewodnim będzie: "Klasycyzm – narodziny form muzyki instrumentalnej".
Sąd Najwyższy oddalił skargę Mirosława Piotrowskiego. A to oznacza że polityk nie wystartuje w wyborach do Senatu.
Lublin. Lider Koalicji Polskiej, Władysław Kosiniak-Kamysz zapowiedział, że po wyborach PSL będzie chciał rozwijać przedsiębiorczość oraz ułatwiać rozliczenia z ZUS-em osobom samozatrudnionym. Jedną z propozycji jest również ograniczenie kontroli, którymi nękani są przedsiębiorcy.
Już od 10 lat Fundacja Obszar Działań Artystycznych organizuje w Lublinie święto miłośników bluesa - Chatka Blues Festival. Przed nami jubileuszowa, 10. edycja imprezy, która w tym roku odbędzie się w dniach 11-12 października w Chatce Żaka (ul. Radziszewskiego 16). Wśród gwiazd festiwalu m.in. Nick Schnebelen oraz Carlos Johnson z USA.
W ciągu kilku ostatnich dni nad Lublinem krążył śmigłowiec, który wzbudzał wiele emocji wśród mieszkańców. Chodziło o ćwiczenia służb.
Na zaproszenie Rozdroży do Lublina przyjechało kilkunastu artystów z Polski i zagranicy. Zaproponują miastu 16 różnych artystycznych instalacji. Od projekcji wideo, przez rzeźby i neony, po elementy garderoby.
Przedostatnie muzyczne wydarzenie w ramach VI Świętokrzyskich Koncertów Muzyki Organowej i Kameralnej w Lublinie przebiegnie pod znakiem Jana Sebastiana Bacha. Utwory kompozytora zaprezentuje w Kościele pw. Świętego Krzyża (ul. Pogodna 7) wybitny organista Gedymin Grubba. Koncert 15 września o godz. 18.
Zakończyły się prace remontowe w należącym do UMCS budynku przy ul. Langiewicza. W październiku zostanie w tym miejscu reaktywowana stołówka akademicka.
W sobotę, 14 września o godz. 12 w Warsztatach Kultury (ul. Grodzka 7) odbędzie się spotkanie autorskie z ilustratorem Piotrem Sochą. Wydarzenie zostanie zorganizowane w ramach prezentowanej w Warsztatach Kultury wystawy "Peekaboo".