Starsze przeglądarki internetowe takie jak Internet Explorer 6, 7 i 8 posiadają udokumentowane luki bezpieczeństwa, ograniczoną funkcjonalność oraz nie są zgodne z najnowszymi standardami.
Prosimy o zainstalowanie nowszej przeglądarki, która pozwoli Ci skorzystać z pełni możliwości oferowanych przez nasz portal, jak również znacznie ułatwi Ci przeglądanie internetu w przyszłości :)
O zamontowanie automatu do sprzedaży biletów proszą mieszkańcy os. Borek w podlubelskiej Turce, skąd do Lublina kursuje miejska linia autobusowa nr 2. – W miejscowym sklepie często brakuje biletów – żalą się nam pasażerowie. Natomiast Zarząd Transportu Miejskiego odpowiada im, że nie posiada takich automatów
Na pewno wielu z was pamięta to miejsce. Już w sobotę, 12 stycznia, Grolsch Pub (Lublin, ul. Weteranów 26C) wraca z nową siłą.
2. Lubelska Brygada Obrony Terytorialnej organizuje „Ferie z WOT”. To specjalna edycja szkolenia podstawowego przygotowana z myślą o uczniach i studentach w okresie ferii zimowych. Można już zgłaszać się w lokalnych WKU lub za pośrednictwem interentu.
Montaż Ławki Niepodległości w centrum Lublina okazał się kilka razy droższy od ustawienia takiego samego mebla w innych miastach regionu. W Świdniku stoją aż dwie takie ławki – sporo tańsze od jednej w Lublinie
Zabiorą w „Podróż do wnętrza ludzkiego ciała”, pokażą „Kolorowy świat nauki”. W piątek, 11 stycznia, kolejna edycja Nocy Biologów. W programie wykłady, zajęcia w laboratoriach, warsztaty i pokazy.
209 zatruć i 5 zgonów – to statystyki z województwa lubelskiego za rok 2018. Na rynek ciągle trafiają nowe substancje psychoaktywne
Barbara Puszka została powołana na pełnomocnika prezydenta Lublina do spraw strategii opieki nad dziećmi w lubelskich żłobkach publicznych. Taką decyzję podjął prezydent Krzysztof Żuk.
Sąd nie zgodził się na tymczasowe aresztowanie adwokata podejrzanego o znęcanie się nad żoną. Mirosław P. jest obecnie pod dozorem policji i nie może zbliżać się do małżonki
Już tylko dwa tygodnie zostały władzom miasta na decyzję w sprawie przebudowy Al. Racławickich, ul. Lipowej i Poniatowskiego. Coraz więcej wskazuje na to, że Ratusz jednak nie sięgnie po kredyt na opłacenie droższej niż zakładał inwestycji. Alternatywą jest unieważnienie już drugiego przetargu na tę przebudowę
Władze miasta wystawiają na sprzedaż budynek przy ul. 3 Maja, który przez wiele lat był siedzibą sanepidu. Cena wywoławcza jest ustalona na 4,5 mln zł, ale nabywca zapłaci tylko połowę wylicytowanej kwoty, bo budynek jest zabytkiem.
Spółka Arkady potwierdza otrzymanie wezwania do zapłaty kary za niewybudowanie parkingu między ul. Lubartowską a Świętoduską. A ratusz, który zapowiadał dalsze kroki wobec inwestora, na razie nabiera wody w usta
Amatorzy zakupów z wojskowych zapasów we wtorek mogą ponownie ruszyć na łowy. Sklep przy Łęczyńskiej 1 w Lublinie po przerwie świątecznej otworzy się w połowie stycznia.
– Szpital przy ul. Jaczewskiego zrezygnował z etatu kardiologa na SOR – alarmuje nasz Czytelnik. Dyrekcja SPSK4 zapewnia, że żaden pacjent nie ucierpi
Co Gdzie Kiedy. To będzie ekscytująca atrakcja dla dzieci, ale też ciekawa lekcja dla dorosłych. Od 12 stycznia w siedzibie Targów Lublin (ul. Dworcowa 11) będzie można podziwiać wystawę Dinozaury w trójwymiarze.
Co Gdzie Kiedy. Radio Lublin zaprasza do Studia Muzycznego przy ul. Obrońców Pokoju 2 na kolejny tegoroczny koncert. 18 stycznia o godz. 19 na scenie Rozgłośni wystąpią Grażyna Łobaszewska & Ajagore.
Fiasko rozmów „ostatniej szansy” związkowców z minister edukacji. Nie wiadomo, kiedy nauczyciele odejdą od tablic, ale decyzja o strajku już zapadła
Muzeum Lubelskie podsumowało rok 2018. Był on rekordowy na przestrzeni ostatnich lat pod względem wartości pozyskanych zbiorów, za to nieco gorszy od poprzedniego jeśli chodzi o liczbę zwiedzających. Najważniejszym tematem na dziś jest jednak rozpoczynający się wielki remont głównej siedziby
Najnowsza wystawa Retrospektywa lubelskiej malarki Krystyny Głowniak obejmuje prace z wielu lat i ma charakter przeglądu eksponatów z najciekawszych ekspozycji w Polsce i poza jej granicami. Można ją oglądać w Wojewódzkiej Bibliotece Publicznej im. H.Łopacińskiego (ul. Narutowicza 4). W czwartek odbył się wernisaż.
Prawie 27 tys. mkw. nowej powierzchni biurowej przybyło w Lublinie w ciągu ostatniego roku – wynika z danych Urzędu Miasta. A w planach są kolejne budynki o łącznej powierzchni 90 tys. mkw.
Co Gdzie Kiedy. Ośrodek Brama Grodzka Teatr NN (ul. Grodzka 21) zaprasza na pokazy wyjątkowego spektaklu Wszystkie drogi prowadzą na Dworzec Kurski. Przedstawienie w wykonaniu Teatru Varda z Nowego Jorku zobaczymy 17 i 18 stycznia o godz. 19.
I Liceum Ogólnokształcące im. Stanisława Staszica w Lublinie i Technikum Elektroniczne im. Obrońców Lublina 1939 r. zostały najlepszymi szkołami w województwie lubelskim. Opublikowano najbardziej prestiżowy w Polsce ranking szkół średnich Perspektywy 2019.
- W warunkach dominacji pieniądza i prywatnego interesu praktycznie bez kontroli urbanistycznej powstają dziś twory będące zaprzeczeniem racjonalności i troski o miasto, o człowieka - rozmowa z Romualdem Dylewskim, autorem pierwszego po wojnie planu rozwoju miasta Lublina (1959 r.). Wywiad został opublikowany w Roczniku Lubelskim T. XLIV (Polskie Towarzystwo Historyczne, Oddział w Lublinie)
Co Gdzie Kiedy. Klub Helium (ul. Zesłańców Sybiru 5) zaprasza na imprezę z udziałem rapera Smolastego, który będzie miał miejsce 18 stycznia o godz. 21.
Ratusz nie zamontuje filtrów oczyszczających powietrze w miejskich żłobkach i przedszkolach. O ich instalację prosiła radna Marta Wcisło z klubu prezydenta Żuka. Według radnej, filtry są potrzebne, bo w Lublinie często przekroczone są normy zanieczyszczenia powietrza pyłami.
Dwie lubelskie organizacje chcą zablokować wycinkę drzew pod budowę osiedla przy al. Kraśnickiej obok terenów należących do wojska. Na zniszczenie siedlisk chronionych ptaków zezwoliła już Regionalna Dyrekcja Ochrony Środowiska. Stowarzyszenia chcą, żeby wycofała się z tej decyzji.