Starsze przeglądarki internetowe takie jak Internet Explorer 6, 7 i 8 posiadają udokumentowane luki bezpieczeństwa, ograniczoną funkcjonalność oraz nie są zgodne z najnowszymi standardami.
Prosimy o zainstalowanie nowszej przeglądarki, która pozwoli Ci skorzystać z pełni możliwości oferowanych przez nasz portal, jak również znacznie ułatwi Ci przeglądanie internetu w przyszłości :)
Każda złotówka jest ważna, każda jest potrzebna tym, którzy pomagają ubogim a często i bezdomnym – mówi Sylwia Niemirowska – prezeska Bractwa Miłosierdzia im. Brata Alberta w Lublinie. Na półmetku wakacji już zabezpieczamy jesień i zimę dla potrzebujących. A potrzeby są ogromne.
Uniwersytet Medyczny w Lublinie rozpoczyna współpracę z klubem sportowym „Lublinianka Junior”. Będą razem zachęcać do aktywności fizycznej i zdrowego trybu życia oraz podnosić kwalifikacje medyczne trenerów.
Wczoraj do lubelskich policjantów zgłosiła się 66-letnia mieszkanka Lublina i opowiedziała o oszustwie, które skończyło się dla niej utratą wszystkich pieniędzy.
Na układy nie ma rady – kwiaty a owady. To nazwa spaceru z przewodnikiem, który rozpocznie Święto Botaniki w Ogrodzie Botanicznym UMCS. Jakie jeszcze atrakcje przygotowali organizatorzy na niedzielę, 4 sierpnia?
W dzisiejszym odcinku podcastu "Dla WAS" prowadzonego przez Klaudynę Sadowską i Krzysztofa Kota, zgłębiamy temat osobowości depresyjnej. Rozmowa, pełna refleksji i empatii, koncentrowała się na różnicach między stanami depresyjnymi a osobowością depresyjną, a także na sposobach radzenia sobie z tymi trudnościami.
Na wieczornych i nocnych patrolach policjanci zwracają uwagę na stan techniczny pojazdów oraz niebezpieczne zachowania na drodze.
Na głowie szron, ale w duszy wojsko gra – 2 Lubelska Brygada Obrony Terytorialnej wciąż czeka na ochotników, nawet tych wieku przedemerytalnym. Do tej formacji można wstąpić mając 55, a nawet 63 lata.
Jak co roku 1 sierpnia w całej Polsce usłyszymy głośno wyjące syreny. Ma to związek z upamiętnieniem rocznicy wybuchu Powstania Warszawskiego. W tym roku będzie to wyjątkowa okazja ze względu na 80-lecie wydarzeń z sierpnia 1944 roku.
To obecnie największa drogowa inwestycja w Lublinie. Budowa przedłużenia ul. Lubelskiego Lipca '80 jest już na półmetku.
Chełm w poprzedniej kadencji był miastem odwiedzanym przez najważniejszych polityków PIS. Dla nikogo nie było tajemnicą, że prezydent Jakub Banaszek z najważniejszymi politykami poprzedniej władzy ma bardzo dobre kontakty. Rząd się zmienił, a Jakub Banaszek został prezydentem Chełma na drugą kadencję. Czy teraz Chełmem rządzi się trudniej? Co z południową obwodnicą Chełma? Czy powstanie Muzeum Pamięci Ofiar Rzezi Wołyńskiej? O poranku z gościem rozmowy Dzień Wschodzi – jest Jakub Banaszek – prezydent Chełma.
W tę noc warto spojrzeć w niebo. Można będzie zobaczyć zorzę polarną.
Od czwartku rusza nabór wniosków o wypłatę bonu energetycznego. To rządowe wsparcie odbiorców energii elektrycznej. Można otrzymać nawet 1200 złotych.
Ale najdroższy jest pakiet z powietrznym barwnikiem dymów. Co jeszcze kupimy w lubelskim oddziale Agencji Mienia Wojskowego? Przetarg w czwartek, 8 sierpnia.
Kładka, chodniki, jezdnie i parkingi. Tu budowa, tam naprawa. Lato to idealny czas na naprawę i budowę miejskiej infrastruktury. Sprawdziliśmy gdzie, co i ile potrwają prace drogowe tego lata.
Trzy interpelacje, 11 wystąpień – Bożena Lisowska, lubelska parlamentarzystka Platformy Obywatelskiej, pochwaliła się w poniedziałek aktywnością w Sejmie (po tym, jak przed miesiącem objęła mandat poselski zwolniony przez Martę Wcisło, która została europosłanką). Lisowska na konferencji prasowej mówiła także o najbliższych planach oraz zachęcała mieszkańców regionu do poparcia obywatelskiego projektu nowelizacji ustawy o ochronie zwierząt.
Ulica Stanisława Staszica na lubelskim Śródmieściu już od kilku lat prosiła się o remont. W końcu się go doczekała. Utrudnienia zakończą się w pierwszej połowie sierpnia.
Konkursy na dyrektorów dwóch wojewódzkich szpitali - Centrum Onkologii Ziemi Lubelskiej oraz Szpitala Neuropsychiatrycznego rozstrzygnięte. Pierwszą z placówek pokieruje Piotr Rybak z SP ZOZ-u w Puławach, drugą Tomasz Berbeć z placówki w Radecznicy.
26 lipca w siedzibie Okręgowej Izby Radców Prawnych w Lublinie odbyło się spotkanie uczestników II etapu projektu "Strefa Dialogu". Wydarzenie to zgromadziło radców prawnych oraz przedstawicieli organizacji pozarządowych (NGO) zaangażowanych w inicjatywę mającą na celu budowanie nowych standardów i modeli współpracy między prawnikami a NGO. Organizatorami wydarzenia byli Okręgowa Izba Radców Prawnych w Lublinie oraz Urząd Miasta Lublin. Patronat medialny nad wydarzeniem objął Dziennik Wschodni.
Nasza ziemia, nasze decyzje. Nasza pola, nasza własność. Nie ograniczajcie nas. Precz z parkiem krajobrazowym – z takimi m.in. hasłami na transparentach mieszkańcy gminy Komarów-Osada przyszli na konsultacje w ramach postępowania w sprawie wpisu do rejestru zabytków krajobrazu kulturowego pola bitwy pod Komarowem z 31 sierpnia 1920 roku. Chodzi o obszar blisko 500 hektarów.
Dziś Katolicki Uniwersytet Lubelski obchodzi 106. urodziny. To właśnie KUL-owi Lublin zawdzięcza akademicki status. Z tej okazji zobaczmy, jak na przestrzeni lat zmieniał się sam Uniwersytet i jego okolica.
Rolki, szachy, gimnastyka dla seniorów. To tylko niektóre z propozycji nowego miejskiego projektu w Lublinie.
Kontynuujemy nasz cykl historyczny, ukazujący miasta i miasteczka Lubelszczyzny z ubiegłego wieku. Dziś zapraszamy do Bełżyc, które leżą nad rzeką Krężniczanką – dopływem Bystrzycy, we wschodniej części Równiny Bełżyckiej. Zapraszamy na nostalgiczny spacer po uliczkach i zaułkach
W minionym tygodniu lubelscy kolarzy rywalizowali w dwóch wyścigach w tym rejonie Polski. Pierwszym był wieloetapowy Wyścig Dookoła Mazowsza. Składał się on z trzech odcinków. Planowane były cztery, ale trzeci etap został odwołany.
Podczas porannej rozmowy w programie "Dzień Wschodzi" goście Krzysztofa Kota – Łukasz Gajdecki, dyrektor Wydziału Kultury, Sportu i Promocji Urzędu Miasta Zamość, oraz Jacek Bełz, rzecznik prasowy urzędu – opowiedzieli o priorytetach Zamościa w zakresie kultury i turystyki. Miasto, z bogatą historią i niepowtarzalną architekturą, przyciąga turystów nie tylko z Polski, ale i z całego świata. Właśnie dlatego kultura i turystyka są dla miasta priorytetem.
W poniedziałek na drogach województwa lubelskiego prowadzone będą wzmożone kontrole trzeźwości kierowców.