Starsze przeglądarki internetowe takie jak Internet Explorer 6, 7 i 8 posiadają udokumentowane luki bezpieczeństwa, ograniczoną funkcjonalność oraz nie są zgodne z najnowszymi standardami.
Prosimy o zainstalowanie nowszej przeglądarki, która pozwoli Ci skorzystać z pełni możliwości oferowanych przez nasz portal, jak również znacznie ułatwi Ci przeglądanie internetu w przyszłości :)
Nowy blok D z centralną rejestracją w WOMP to milionowa inwestycja. Przyjmowanie pacjentów ma być teraz sprawniejsze i bardziej komfortowe.
Ich kompozycje: „Hocus Pocus”, „Sylvia” czy „House of the king” to ścisły kanon rocka progresywnego. Dlatego z radością informujemy, że Focus wystąpi 14 kwietnia w Studio im. Budki Suflera Radia Lublin. Będzie to niepowtarzalna okazja, aby na żywo doświadczyć unikalnej fuzji rocka progresywnego, jazzu i muzyki klasycznej.
Kardiolodzy z lubelskiego szpitala pomagają pacjentom z niewydolnością serca. To pierwszy tego typu eksperymentalny zabieg przeprowadzony w Polsce.
Już dzisiaj 25 marca Plac Litewski zabłyśnie kolorami białym i czerwonym. Ma to związek z Dniem Niepodległości Białorusi. Z kolei we wtorek centralny punkt Lublina świecił będzie się w kolorze fioletowym.
Za miesiąc ruszy nabór w nowym rządowym programie wsparcia przygranicznych samorządów. To odpowiedź na geopolityczny kryzys wywołany rosyjską inwazją. Minister Katarzyna Pełczyńska-Nałęcz w Białej Podlaskiej podała szczegóły.
Nie tylko budowę bazy śmigłowców wojskowych, ale także „drugą Szkołę Orląt” zapowiedział dziś wicepremier Władysław Kosiniak-Kamysz, minister obrony narodowej. W Porcie Lotniczym Lublin w Świdniku podpisano list intencyjny w sprawie budowy wspomnianej bazy wojskowych śmigłowców. Ma to być także impuls dla inwestorów z branży, którzy mogliby lokować swoje zakłady na 500-hektarach gruntów w okolicach planowanej bazy śmigłowców.
Jak dojedziemy do pracy? Kto będzie się zajmował naszymi dziećmi, a kto będzie nas leczył? O tym wszystkim decyduje samorząd – rozmowa z dr hab. Robertem Szwedem, Kierownikiem Katedry Kultury Medialnej na Katolickim Uniwersytecie Lubelskim
Dotychczas był zastępcą, a od dzisiaj Radosław Lisek stoi na czele Prokuratury Rejonowej w Janowie Lubelskim. Jego zastępcą został Michał Leśko
Średnio 95 tysięcy złotych można zaoszczędzić, kupując dwupokojowe M zamiast w Lublinie, tuż za jego rogatkami!
To świetna wiadomość dla części emerytów i rencistów, którzy czekają na „13” wypłacane przez Zakład Ubezpieczeń Społecznych. Dodatkowe świadczenie niektórym osobom listonosze doręczą jeszcze przed Świętami Wielkanocnymi.
Kolejny dzień kampanii wyborczej. Dzisiaj w cyklu Do wyborów — zapraszamy na rozmowę Agnieszką Wójcik kandydatką na miejską radną w Lublinie. To zupełnie nowa twarz wśród kandydatek i kandydatów. Z jakimi szansami na zdobycie mandatu? Oceńcie sami, oglądając rozmowę.
Dziś, o godz. 10, wicepremier Władysław Kosiniak-Kamysz, minister obrony narodowej, podpisał list intencyjny w sprawie budowy bazy wojskowych śmigłowców w Porcie Lotniczym Lublin. Michał Moskal (PiS) chwali ten ruch, bo w maju ubiegłego roku zapowiadał powstanie takiej jednostki. Być może w wojskowej części Portu Lublin będą stacjonować amerykańskie śmigłowce.
Do matury pozostało 41 dni. Wydział Medyczny Katolickiego Uniwersytetu Lubelskiego zaprasza wszystkich maturzystów na powtórki z biologii i chemii.
Dlaczego miałoby się zmienić teraz? - To, co robi Rosja w takim szerszym wymiarze, to jest dążenie do rewizji, czyli do całkowitej zmiany porządku międzynarodowego, aby on przypominał ten dawny. Żeby Rosja miała swoje strefy wpływów i aby między Rosją a umownie Niemcami czy też Europą Zachodnią nie było żadnych suwerennych, niepodległych państw – ocenia dr Jakub Olchowski – specjalista do spraw bezpieczeństwa z Instytutu Europy Środkowej i Katedry Bezpieczeństwa Międzynarodowego UMCS.
Za nami piąta edycja charytatywnej wymiany ciuchów. Tym razem dochód z akcji wesprze leczenie nieuleczalnie chorej Emilki.
To był wyjątkowy weekend dla Piłsudczyków. W Lublinie odbył się Zjazd Krajowy, utworzonego przed 36. laty Związku Piłsudczyków RP. Uroczyście obchodzono także imieniny Marszałka.
20 marca 2020 roku nasze życie się zmieniło, gdy premier Mateusz Morawiecki oficjalnie ogłosił stan epidemii. Zobaczcie, jak ten okres wspominają m.in. policjant, lekarz, uczennica i właściciel restauracji.
Unia Europejska to nasz wspólny dom. A zaczęło się 25 marca 1957 r. kiedy sześć założycielskich państw podpisało Traktaty Rzymskie. Stworzyły one podstawy Europy w jej dzisiejszym kształcie.
Alkohol we krwi i brawura były przyczyną zdarzenia do jakiego doszło w niedzielę rano w Piotrowicach.
Rodowity lublinianin. Wokalista, autor tekstów, kompozytor, muzyk. W tym roku wydał swój czwarty album zatytułowany „W ogień” – ROZMOWA z Radosławem Skubają „Skubasem”
Lublin lubi i potrafi się bawić. To nie podlega wątpliwości. Sprawdźcie, jak imprezowano w Klubie 30. Zapraszamy do obejrzenia naszej fotogalerii.
Najbliższa noc szykuje się pod znakiem przymrozków i gołoledzi. IMGW wydał dwa alerty dla województwa lubelskiego.
Fabryka Melanżu słynie z najlepszych licealnych imprez w Lublinie. W sobotę 15 marca wystąpiła bardzo dobrze znana Fagata, która zapełniła Fabrykę do ostatniego miejsca. W nie oficjalnym konkursie na klubową imprezę 2024 r. impreza z Fagatą będzie w czołówce. Zobaczcie, zdjęcia z tej imprezy.
Policja otrzymała zgłoszenie o znalezieniu ciała w Zalewie Zemborzyckim. Trwa wyjaśnianie tego tragicznego zdarzenia.
Czas przygotowań do Wielkanocy to kolejna okazja by zobaczyć, jak niegdyś bywało. Tradycyjnie Muzeum Wsi Lubelskiej, zaprosiło odwiedzających do wspólnego świętowania Niedzieli Palmowej zwanej też Niedzielą Kwietną lub Wierzbną. Skansen z tej okazji przygotował wiele atrakcji.