Starsze przeglądarki internetowe takie jak Internet Explorer 6, 7 i 8 posiadają udokumentowane luki bezpieczeństwa, ograniczoną funkcjonalność oraz nie są zgodne z najnowszymi standardami.
Prosimy o zainstalowanie nowszej przeglądarki, która pozwoli Ci skorzystać z pełni możliwości oferowanych przez nasz portal, jak również znacznie ułatwi Ci przeglądanie internetu w przyszłości :)
Co oznacza dla nas zwycięstwo Donalda Trumpa w kontekście wojny w Ukrainie, naszego bezpieczeństwa i jakie mogą być skutki gospodarcze?
10 tenorów obchodzi pięciolecie działalności koncertowej po całej Polsce. Z tej okazji 24 listopada (niedziela) wystąpią ze specjalnym jubileuszowym programem w Centrum Spotkania Kultur w Lublinie.
Wraz z nadejściem sezonu grzewczego rośnie liczba zagrożeń związanych z użytkowaniem urządzeń grzewczych. Każdego roku straż pożarna odnotowuje setki przypadków pożarów i zatrucia tlenkiem węgla, które często kończą się tragicznie. Dlaczego te zagrożenia są tak powszechne i jak się przed nimi chronić?
To już ostatnie dni trwania jednego z najciekawszych kulinarnych festiwali. Jesienna edycja Restaurant Week zakończy się 17 listopada. To tylko kilkanaście dni na spróbowanie trzydaniowego menu w jednej z 20 restauracji w regionie, które biorą udział w wydarzeniu.
Z okazji Narodowego Święta Niepodległości na Wieży Trynitarskiej w Lublinie rozbłyśnie patriotyczna iluminacja. To okoliczność, aby wspólnie świętować rocznicę odzyskania niepodległości.
Wystarczy chwila czasu i odrobina kreatywności. 6 listopada w sklepie Skende będzie można pomalować poszewki, które później będą umilać zasypianie małym pacjentom.
Od stu lat oczy i uszy świata są zwrócone na piosenkę francuską, która urodziła się właśnie pod dachami Paryża, a konkretnie na: Polach Elizejskich, pod Wieżą Eiffla, w Lasku Bulońskim i przy szklanej piramidzie przed Luwrem. Już 11 listopada w Filharmonii Lubelskiej będzie okazja do spotkania z piosenką francuską.
W najbliższą niedzielę (10 listopada) w lubelskim Trybunale Koronnym zostanie zainaugurowany Festiwal „Fonie Lublina”, który odbywa się w Lublinie nieprzerwanie od 2017 roku.
Z Katarzyną Bujakiewicz porozmawialiśmy o początkach jej kariery. Zapytaliśmy o najlepszą radę jaką otrzymała od reżysera, jaka jest różnica w przygotowaniu się do roli w filmie i teatrze oraz czy czuje się spełnioną aktorką. Zobacz też jak poradziła z naszymi pikantnymi przekąskami: cayenne, chili, habanero.
Instytut Meteorologii i Gospodarki Wodnej ostrzega przed gęstymi mgłami. W 18 powiatach widzialność może spaść miejscami poniżej 200 metrów.
We wtorek w Sali Błękitnej Lubelskiego Urzędu Wojewódzkiego nagrodzono najlepszych uczniów z całego województwa. Ponad 200 osób otrzymało stypendium Prezesa Rady Ministrów.
Nawet dożywocie może grozić 29-latkowi, który oskarżony jest o zabójstwo 42-letniego partnera swojej matki. Mężczyzna przyznał się do dokonania zbrodni.
Gdzie powstanie droga, a gdzie chodnik czy oświetlenie – o inwestycjach w poszczególnych dzielnicach Lublina w nowym programie "Wtorek na dzielni" pytamy dyr. Grzegorza Malca, szefa Zarządu Dróg i Transportu Miejskiego w Lublinie.
Jak powstaje budżet miasta Lublin na 2025 rok? Na jakim etapie są prace? Czy grozi nam bankructwo oraz ile pieniędzy nam brakuje? Na te pytania w programie Dzień Wschodzi odpowiada radny Lublina i przewodniczący komisji ekonomiczno-budżetowej Bartosz Margul. Jak sam mówi, budżet jest mniej więcej w połowie tworzenia, więc sprawdźcie co już teraz wiemy.
Prezentacja najciekawszych artystów tańca współczesnego z Polski i zagranicy – to główny cel Międzynarodowych Spotkań Teatrów Tańca w Lublinie. Dziś, 4 listopada, rozpoczęła się już 28. edycja tego wydarzenia.
Nad wyraz atrakcyjnie zapowiada się listopad w Klubie Muzycznym CSK. Najpierw (7 listopada) wystąpi Maciej Tubis w zjawiskowym repertuarze Krzysztofa Komedy. Dwa tygodnie później crème de la crème, czyli Mieczysław Szcześniak i Krzysztof Herdzin Trio w programie „Songs from yesterday”
Po głośnym debiucie Darii ze Śląska, który przyniósł jej dwa Fryderyki, Daria wraca na klubową scenę z nową płytą „Na południu bez zmian”, który przynosi nowe emocjonalne utwory. Artystka wystąpi 15 listopada (piątek) w Studiu im. Budki Suflera Radia Lublin.
Świetliki – zespół legenda. Wokalistą jest pochodzący z Piask, Marcin Świetlicki. Zespół w tym roku obchodzi 30-lecie istnienia. Jubileuszowy koncert odbędzie się 10 listopada (niedziela) w lubelskiej Fabryce Kultury Zgrzyt.
Mobilny gabinet dentystyczny zaparkuje w mniejszych miejscowościach w regionie. Dzieci i młodzież mogą tam m.in. wyleczyć próchnicę i zrobić zdjęcie RTG.
Komitet URBACT wyróżnił trzy projekty Lublina za innowacyjne podejście do rozwoju społeczności.
Miasto podpisało umowy na wykonanie remontu kolejnych chodników. Drogowcy zmodernizują piesze trakty w dzielnicach Śródmieście i Kośminek o łącznej długości ok. 700 m. Z kolei na ul. Pasiecznej powstanie nowe oświetlenie drogowe na odcinku ponad 850 m.
Kryminalni z „trójki” i komendy miejskiej zatrzymali dwóch mężczyzn w wieku 17 i 20 lat, którzy odpowiedzą za usiłowanie rozboju. Mieszkańcy Lublina zaatakowali w Parku Ludowym 18-latka. Chcieli od niego pieniędzy. Ostatecznie uciekli. Sprawcy są powiązani ze środowiskiem pseudokibiców. Usłyszeli już zarzuty.
Dziś, 4 listopada, w 81. rocznicę akcji „Erntefest” tradycyjnie przy rowach egzekucyjnych, o godz. 12 oddano hołd ofiarom niemieckiego terroru. Wyjątkowo na czas uroczystości udostępniono Droga Hołdu i Pamięci.
Policjanci podsumowali świąteczny przedłużony, 31.10 - 3.11, weekend na drogach. Nikt nie zginął na lubelskich drogach, a policyjne statystyki urosły łącznie 9 wypadków drogowych, w których 9 osób zostało rannych.
Problemy z parkowaniem wzdłuż ulicy, mijaniem się na niej aut, a także z chaosem podczas przywożenia i odbierania dzieci z pobliskiej Szkoły Podstawowej nr 4. To codzienność na ulicy Cedrowej na lubelskiej Ponikwodzie. Jeden z radnych ma jednak pomysł jak rozwiązać problemy okolicznych mieszkańców.