Starsze przeglądarki internetowe takie jak Internet Explorer 6, 7 i 8 posiadają udokumentowane luki bezpieczeństwa, ograniczoną funkcjonalność oraz nie są zgodne z najnowszymi standardami.
Prosimy o zainstalowanie nowszej przeglądarki, która pozwoli Ci skorzystać z pełni możliwości oferowanych przez nasz portal, jak również znacznie ułatwi Ci przeglądanie internetu w przyszłości :)
Już dzisiaj można się zgłosić na szkolenie „Bezpieczni 60+”. Ta oferta dla kierowców seniorów jest bezpłatna.
Za paserstwo, którego dopuścił się we Włoszech był poszukiwany Europejskim Nakazem Aresztowania. 38-letniego Gruzina namierzyli lubelscy "łowcy głów" i zatrzymali w Białej Podlaskiej wspólnie z tamtejszymi kryminalnymi.
Fake newsy stały się istotnym problemem współczesnego społeczeństwa, siejąc dezinformację i wpływając na opinie publiczne. Dr Ilona Dąbrowska z Uniwersytetu Marii Curie-Skłodowskiej w Lublinie tłumaczy, jakie zagrożenia wiążą się z szerzeniem fałszywych informacji oraz jak istotna jest rola factcheckingu w walce z tym zjawiskiem.
Bezpłatne wsparcie, warsztaty i konsultacje psychologiczne. Specjaliści są do dyspozycji w lubelskich przestrzeniach młodzieżowych.
Janusz Palikot powinien być nadal izolowany - stwierdził w poniedziałek sąd we Wrocławiu, przychylając się do zażalenia prokuratury, która zaskarżyła postanowienie z początku października, że biznesmen z Lublina i były polityk mógłby wyjść na wolność po wpłaceniu miliona złotych kaucji.
Zarząd Dróg i Transportu Miejskiego wprowadza kolejne korekty w kursowaniu komunikacji miejskiej. Zapewnia, że to odpowiedź na wnioski mieszkańców.
Powstał w 1837 roku. Przetrwał dwie wojny i wiele kaprysów pogody. W 2013 roku zyskał drugie życie po wielkiej rewitalizacji. Mowa o Ogrodzie Saskim w Lublinie, który jako centralny park w mieście jest dla mieszkańców zarówno powodem do dumy, jak i zatroskania. Jaka będzie jego przyszłość? Co może się tam zmienić w ciągu najbliższych miesięcy i lat? Odpowiedzi na te pytania znajdziecie w tym tekście.
Już od pierwszych chwil spotkania Grzegorz Dziedzic, autor polonijnych kryminałów, z lekkością i humorem opowiadał o swojej najnowszej książce, co ujawniło jego szczerość i autentyczność w relacji z czytelnikami „Marzyłbym, aby dostać taki pozew”- żartował, nawiązując do tematu fabuły.
Płatna, czy darmowa? Oto jest pytanie, które wywołało niemałą dyskusję podczas ostatniej sesji rady miasta. W tle debaty problem z bezdomnymi i „światowe trendy”.
W Lublinie trwa konferencja upamiętniająca Polaków, którzy podczas II wojny światowej ratowali swoich żydowskich sąsiadów. Spotkanie przedstawicieli z Polski i Izraela pozwala na budowanie dobrych relacji i wspólnego dążenia do pokoju i zrozumienia.
Marduk, to gigant sceny black metalowej i koncertowa ekstraklasa, który od ponad trzech dekad jest synonimem black metalu definiowanego poprzez brutalność i intensywność. W jakiej są formie? Czy rzeczywiście nie biorą jeńców? Przekonamy się już niebawem, bo 1 listopada w lubelskiej Fabryce Kultury Zgrzyt.
Medisept ruszył z kolejnym etapem inwestycji na terenie Specjalnej Strefy Ekonomicznej na Felinie. Do Lublina dotarł właśnie nowoczesny, potężny mieszalnik o pojemności 30 tysięcy litrów, służący do produkcji płynów oraz żeli do dezynfekcji i mydeł.
To była prawdziwa plaga pijanych kierowców. Na szczęście szybko zareagowali policjanci, ale też inni uczestnicy ruchu drogowego.
Zbliża się Wszystkich Świętych. W okolicach lubelskich cmentarzy wprowadzone zostaną zmiany w organizacji ruchu. Jak co roku, Zarząd Dróg i Transportu Miejskiego zapowiada także uruchomienie dodatkowych linii komunikacji miejskiej.
Na lubelskim cmentarzu pojawią się regały na zużyte znicze. Wszystko to dzięki interpelacji radnej Kamili Florek, która zwróciła uwagę na rosnący problem odpadów na cmentarzach. Ale to również odpowiedź na potrzeby tych, których nie stać na zakup nowych zniczy.
Brutalnie zaatakował prętem i pobił 74-latkę, która zwróciła mu uwagę. 24-latek jest już w areszcie.
Ppłk. Marek Nicgorski jest nowym szefem służby więziennej w Lubelskiem. Zajął miejsce płk. Piotra Buraka, który został zdymisjonowany po ucieczce ze szpitala mężczyzny podejrzanego o zabójstwo.
Gościem poniedziałkowego programu „Dzień Wschodzi” jest asp. Renata Szpakowska z Wydziału Ruchu Drogowego z Komendy Wojewódzkiej Policji w Lublinie. W rozmowie poruszymy kluczowe kwestie związane z bezpieczeństwem w okresie Wszystkich Świętych. Aspirant Szpakowska podzieli się z nami cennymi wskazówkami, jak zadbać o swoje bezpieczeństwo na cmentarzach, na drogach oraz w okolicach miejsc kultu. Opowie także o działaniach policji, które mają na celu zapewnienie spokoju i bezpieczeństwa odwiedzającym groby, a także o konsekwencjach jazdy na „podwójnym gazie”.
Diana, Daniel i David to potrójne szczęście dla rodziów, Boluwatife i Gabriela z Nigerii. Niedawno trojaczki przyszły na świat w Uniwersyteckim Szpitalu Klinicznym Nr 1 w Lublinie.
Halloween budzi kontrowersje. W tradycji polskiej 31 października wiąże się ze Świętem Zmarłych, pełnym refleksji, wspomnień i zadumy. Nastrój zabawy budzi w tym dniu w naszym kraju dysonans. A co Państwo o tym sądzicie?
Uniwersytet Marii Curie – Skłodowskiej obchodzi jubileusz 80-lecia istnienia. 23 października 1944 roku rozpoczął działalność jako uczelnia państwowa. Z tej okazji zamieszczamy wyjątkowe zdjęcia, które pokazują jak zmieniała się uczelnia i jej otocznie.
W minioną niedzielę, 27 października, na jednej scenie wystąpiło ponad 200 artystów podczas koncertu pod hasłem „Sławin zjednoczony w muzyce”, który odbył się w Zespole Szkół nr 12. To wyjątkowe wydarzenie przyciągnęło szeroką publiczność, oferując niezapomniane przeżycia muzyczne.
Jak zacząć rok akademicki to z przytupem! Zobaczcie fotki z oficjalnych otrzęsin studentów KUL w klubie SERCE. O muzyczny klimat zadbał Jakub Oszust, aka Coudry, który wystąpił na żywo. Tak się bawi Lublin!
Trzydziestka nie zwalnia tempa. Weekendy w klubie 30 cieszą się niesłabnącym zainteresowaniem Jeśli chcecie poczuć atmosferę tego miejsca, to obejrzyjcie naszą fotogalerię, a dowiecie się jak się bawi miasto