– To ma być akademickie radio, ale nie tylko dla studentów. Akademickie, czyli takie, za którym stoi wiedza – zapowiada Małgorzata Piasecka, nowa naczelna radia Centrum. Dziś wprowadza nową ramówkę.
Roszady nastąpią w niedzielnym paśmie z muzyką klasyczną (godz. 12–13). Galeria na Prowincji zagości na antenie raz w miesiącu, pozostałe niedziele będą mieć innych gospodarzy, w tym prof. Urszulę Bobryk, prorektor UMCS, która poprowadzi audycję z muzyką chóralną.
Muzyczne perełki z sieci wyławiać ma Filip Janowski w audycji "NewTube”. – W gąszczu tego, co pojawia się w Internecie będzie poszukiwać tego, czego warto posłuchać i co może stać się przebojem – mówi Piasecka. Ten sam dziennikarz poprowadzi "MSW”, czyli muzyczny skrót wydarzeń ze świata okraszony różnymi anegdotami. Na antenę powróci jazzowy "Konsonans” Pawła Wądołowskiego.
W soboty o północy (czyli wraz z nastaniem niedzieli) wystartuje "Speed NYC” – taneczna audycja z muzyką house grana z… Nowego Jorku.W piątki o godz. 22 "Nocną szkołę tańca” poprowadzi Tomasz Chachaj (wcześniej m.in. Radio Lublin, Radio Eska, Radio Freee). – Będzie muzyka do tańca i goście mówiący, jak tańczyć – dodaje Piasecka.
Grzegorz Chyliński zaprezentuje "Męską kuchnię”, czyli męskie humorystyczne spojrzenie na gotowanie, choćby wtedy, gdy w lodówce jest tylko czosnek, groszek, masło i światło.
Znany lubelski pisarz, Marcin Wroński, autor osadzonych w przedwojennym Lublinie kryminałów o komisarzu Maciejewskim będzie w konwencji kryminału retro pokazywać… błędy językowe. Powie, jak mawia się potocznie, lecz błędnie i jak się mawiać powinno. Swoje "Pięć minut o ptakach” dostanie ornitolog, dr Grzegorz Grzywaczewski, który podpowie, gdzie obserwować ptaki i jak je rozpoznać.
Łukasz Sobótka i Krzysztof Lipka ("Nie stoimy”) będą przekonywać, że zamiast autem można poruszać się autobusem lub rowerem. Popołudniówka informacyjna zyska nowy charakter, będą dwa, solidnie omówione tematy, z dyskusją, udziałem gości i słuchaczy. W ramówce pojawią się też zapowiedzi wydarzeń po angielsku i ukraińsku, mają być odpowiednikiem polskojęzycznej "Imprezy FM”.