Przeglądarka, z której korzystasz jest przestarzała.

Starsze przeglądarki internetowe takie jak Internet Explorer 6, 7 i 8 posiadają udokumentowane luki bezpieczeństwa, ograniczoną funkcjonalność oraz nie są zgodne z najnowszymi standardami.

Prosimy o zainstalowanie nowszej przeglądarki, która pozwoli Ci skorzystać z pełni możliwości oferowanych przez nasz portal, jak również znacznie ułatwi Ci przeglądanie internetu w przyszłości :)

Pobierz nowszą przeglądarkę:

Lublin

23 listopada 2018 r.
18:05

IX Ogólnopolski Jesienny Konkurs Poezji Śpiewanej [zdjęcia]

Jesienny Konkurs Poezji Śpiewanej – „Na strunach poezji” to autorski projekt artystyczny realizowany przez Zespół Szkól nr 1 im. Władysława Grabskiego w Lublinie od 2010 roku.

AdBlock
Szanowny Czytelniku!
Dzięki reklamom czytasz za darmo. Prosimy o wyłączenie programu służącego do blokowania reklam (np. AdBlock).
Dziękujemy, redakcja Dziennika Wschodniego.
Kliknij tutaj, aby zaakceptować

Przez pierwsze trzy lata konkurs miał zasięg wojewódzki. Zdobyte doświadczenia i rosnąca z roku na rok jego popularność przyczyniły się do podjęcia w 2013 roku de-cyzji o kontynuacji konkursu w formule ogólnopolskiej. W tym roku do drugiego etapu (który polega na wykonaniu utworu przed jury i pu-blicznością) zakwalifikowano pięćdziesięciu dziewięciu uczestników.

Organizatorzy:
• Zespół Szkół nr 1 im. Władysława Grabskiego w Lublinie
• Stowarzyszenie Przyjaciół „Grabskiego”

Partner strategiczny:
• Fundacja Santander Bank Polska im. I.J. Paderewskiego

Adresaci konkursu:
• Konkurs jest imprezą otwartą adresowaną do uczniów szóstych, siódmych i ósmych klas szkoły podstawowej oraz trzecich klas gimnazjów i szkół ponadgimnazjal-nych a także młodzieży z placówek wychowania pozaszkolnego z całej Polski z możliwością udziału gości z zagranicy;

Jury konkursu:
• Przewodnicząca: prof. Andrea Jaworska (Instytut Wychowania Muzycznego, Wy-dział Artystyczny UMCS);
• Członkowie: dr Jarosław Cymerman (teatrolog, krytyk literacki, dyrektor Muzeum Literackiego im. Józefa Czechowicza w Lublinie, Wydział Humanistyczny UMCS),
• Piotr Selim (pianista, kompozytor, wokalista, Wydział Artystyczny UMCS),
• dr hab. Rafał Szczerbakiewicz ( literaturoznawca i filmoznawca, Instytut Filologii Polskiej UMCS).

Przebieg konkursu:
• Przesłuchania finalistów konkursu odbędą się 22 listopada 2018 r. od godz. 900 w auli Zespołu Szkół nr 1 im. Władysława Grabskiego
• Ogłoszenie wyników konkursu i Koncert Laureatów odbędzie się 23 listopada 2018 r.
o godzinie 0900 w Trybunale Koronnym przy ulicy Rynek 1 w Lublinie. Gwiazdą muzyczną koncertu będzie lubelska artystka Monika Kowalczyk z zespołem.
• Patronat honorowy konkursowi przyznają: Wojewoda Lubelski, Marszałek Województwa Lubelskiego, Prezydent Miasta Lublin, Lubelski Kurator Oświaty.
• Patronami medialnymi są: TVP Lublin, Radio Lublin oraz Dziennik Wschodni

Nagrody w konkursie:
• Nagrody główne w każdej kategorii to statuetki: złota, srebrna i brązowa „Nuta Poezji” za zajęcie I, II, III miejsca oraz nagrody rzeczowe;
• Nagroda „Dzwoneczek Józefa Czechowicza” stanowi wyróżnienie dodatkowe za najlepsze wykonanie tekstu poety związanego z Lublinem
• Nagroda specjalna Prezydenta Miasta Lublin za wykonanie utworu z okresu dwudziestolecia międzywojennego w roku 100-lecia odzyskania przez Polskę niepodległości

Laureaci
• Nagroda Specjalna Prezydenta Miasta Lublin za najciekawsze wykonanie utworu z okresu dwudziestolecia międzywojennego w roku 100-lecia odzyskania przez Polskę niepodległości: Aleksandra Wójtowicz (Centrum Muzyczne „Tryton” w Tomaszowie Lubelskim)
• Nagroda za najlepsze wykonanie utworu z tekstem lubelskiego poety Józefa Cze-chowicza „Dzwoneczek Józefa Czechowicza”: Grzegorz Popiołek, Łucja Wesołowska (Młodzieżowy Dom Kultury „Pod Akacją”)
• w grupie szkół podstawowych i gimnazjalnych
o I miejsce: Aleksandra Wójtowicz (Centrum Muzyczne „Tryton” w Toma-szowie Lubelskim)
o II miejsce: Michalina Łajtar (Szkoła Podstawowa im. Bohaterów Lotnictwa Polskiego w Komarówce Podlaskiej)
o III miejsce: Patrycja Krukowska(Szkoła Podstawowa nr 11 w Chełmie)
o Wyróżnienia otrzymali: Sylwia Plata (Szkoła Podstawowa nr 11 w Chełmie), Aleksandra Halusiak (Szkoła Podstawowa nr 2 w Tomaszowie Lubelskim), Oliwia Pyzik (Międzynarodowa Szkoła Podstawowa „Paderewski”)
• w grupie szkół ponadgimnazjalnych
o I miejsce: Martyna Wojciechowska (Międzynarodowe Liceum Ogólnokształ-cące „Paderewski”)
o II miejsce: Maja Rębisz (Zespół Szkół nr 1 im. B. Głowackiego w Tomaszo-wie Lubelskim)
o III miejsce: Jakub Wyszomirski (III Liceum Ogólnokształcące im. Unii Lu-belskiej)
o Wyróżnienia otrzymali: Monika Izdebska (Internat Powiatowego Centrum Edukacji Zawodowej w Świdniku), Arkadiusz Sochaj (Zespół Szkół nr 1 im. Wł. Grabskiego w Lublinie), Julia Kierepka (Zespół Szkół Technicznych im. Wincentego Witosa w Janowie Lubelskim), Aleksandra Małek (Liceum Ogólnokształcące w Janowie Lubelskim), Tomasz Wesołowski (Ogólnokształcąca Szkoła Sztuk Pięknych w Lublinie), Klara Jargiełło (Internat Powiatowego Centrum Edukacji Zawodowej w Świdniku)

Pozostałe informacje

Dwa ciała znalezione w garażu. Policja bada szczegóły

Dwa ciała znalezione w garażu. Policja bada szczegóły

Włodawscy policjanci pod nadzorem prokuratury wyjaśniają okoliczności śmierci dwóch młodych mężczyzn. Ciała 27 i 29 latka zostały znalezione dzisiejszej nocy w garażu, w samochodzie z włączonym silnikiem.

Falkon 2025. WieloŚwiaty
ZDJĘCIA I PROGRAM
galeria

Falkon 2025: Fantastyczna impreza w Lublinie. Plan na sobotę

Kosmiczna kantyna rodem z Gwiezdnych Wojen z holoszachami, gry, pokazy, cosplay i poszukiwania odpowiedzi na bardzo ważne pytania. W Lublinie trwa Falkon 2025. WieloŚwiaty. Co jeszcze przed nami?

Z młotkiem na kompana od kieliszka

Z młotkiem na kompana od kieliszka

O tym, że nie tylko alkohol może uderzyć do głowy, na własnej skórze przekonał się we wtorek 17-latek z gminy Dorohusk. Podczas wspólnego biesiadowania, jeden z kolegów wyciągnął młotek.

Czołowe zderzenie peugeota z ciężarówką. 59-latka trafiła do szpitala
galeria

Czołowe zderzenie peugeota z ciężarówką. 59-latka trafiła do szpitala

W miejscowości Łopiennik Nadrzeczny na drodze krajowej nr 17 doszło do poważnego wypadku. 59-letnia kierująca peugeotem zderzyła się czołowo z ciężarówką marki DAF. Kobieta została przetransportowana śmigłowcem do szpitala w Lublinie.

Śmiertelny wypadek w Uściążu. Pieszy potrącony przez samochód

Śmiertelny wypadek w Uściążu. Pieszy potrącony przez samochód

Na drodze wojewódzkiej nr 824 w miejscowości Uściąż (gm. Karczmiska) doszło do tragicznego wypadku. 61-letni kierowca volvo potrącił pieszego, który zginął na miejscu. Policja ustala szczegóły zdarzenia.

Walentynkowy weekendzik. Tak się bawiliście w Klubie 30.
foto
galeria

Walentynkowy weekendzik. Tak się bawiliście w Klubie 30.

Walentynki to święto zakochanych, które coraz częściej przenosi się do klubów, w których odbywają się walentynkowe imprezy. Tak samo było w popularnym lubelskim Klubie 30, który zorganizował - Walentynkowy piąteczek. Impreza - jak zwykle - przyciągnęła pary oraz singli. Jeśli jesteście ciekawi, jak się bawiliście, to zapraszamy do obejrzenia naszej fotogalerii.

Pavol Stano (Górnik Łęczna): Dziękuję zawodnikom za zaangażowanie i poświęcenie

Pavol Stano (Górnik Łęczna): Dziękuję zawodnikom za zaangażowanie i poświęcenie

W piątek na otwarcie 21. kolejki Górnik Łęczna prowadził w Warszawie z tamtejszą Polonią, ale potem gospodarze zadali dwa ciosy w krótkim odstępie czasu i wygrali to spotkanie. Jak mecz podsumowują szkoleniowcy obu ekip?

42-latek zatrzymany za jazdę mimo dożywotniego zakazu. Miał 3 promile alkoholu

42-latek zatrzymany za jazdę mimo dożywotniego zakazu. Miał 3 promile alkoholu

Policjanci z Hrubieszowa zatrzymali 42-letniego kierowcę, który nie tylko złamał dożywotni zakaz prowadzenia pojazdów, ale także miał blisko 3 promile alkoholu w organizmie. Jak się okazało, mężczyzna nigdy nie posiadał prawa jazdy i był już wielokrotnie karany za jazdę po alkoholu.

Lubisz roboty i technologię? Dziś w Lublinie turniej dla pasjonatów

Lubisz roboty i technologię? Dziś w Lublinie turniej dla pasjonatów

Jeśli fascynuje cię robotyka i nowoczesne technologie, masz dziś okazję zobaczyć je w akcji. Na Politechnice Lubelskiej trwa prestiżowy turniej FIRST Tech Challenge, w którym najlepsi młodzi inżynierowie z Polski i zagranicy rywalizują o awans do światowych finałów w Houston.

Lubelscy naukowcy nagrodzeni za przełomowe badania. Wyróżnienie dla zespołu UP i UM w Lublinie

Lubelscy naukowcy nagrodzeni za przełomowe badania. Wyróżnienie dla zespołu UP i UM w Lublinie

Zespół naukowców z Uniwersytetu Przyrodniczego oraz Uniwersytetu Medycznego w Lublinie został wyróżniony prestiżową nagrodą Ministra Nauki i Szkolnictwa Wyższego. Doceniono ich badania nad funkcjonalnym produktem spożywczym, który może wspomagać profilaktykę choroby Alzheimera.

Kierowco z Lublina, szykuj portfel! Tankowanie w mieście jednym z najdroższych w Polsce

Kierowco z Lublina, szykuj portfel! Tankowanie w mieście jednym z najdroższych w Polsce

Rosnące ceny paliw to problem, który dotyka kierowców w całej Polsce, ale dane z najnowszego raportu pokazują, że w Lublinie tankowanie jest wyjątkowo kosztowne. Według analizy Yanosik i PanParagon nasze miasto znalazło się wśród najdroższych w kraju.

Daria Szynkaruk jest kapitanem MKS FunFloor Lublin

MKS FunFloor Lublin po zaciętym spotkaniu pokonał Energę Start Elbląg

Paweł Tetelewski może być zadowolony z postawy swoich podopiecznych. MKS FunFloor wygrał w Elblągu z tamtejszą Energą Startem 28:26. Spotkanie było jednak bardzo zacięte.

Górnik Łęczna wciąż musi poczekać na pierwszą wygraną w tym roku

Górnik Łęczna wciąż musi poczekać na pierwszą wygraną w tym roku

Nieudany wyjazd Górnika Łęczna do stolicy. W piątek na otwarcie 21. kolejki Betlic I Ligi podopieczni trenera Pavola Stano przegrali z Polonią Warszawa 1:2

Odkryj tajemnice Lubelszczyzny! Rozpoznasz te zabytki po zdjęciach?
QUIZ

Odkryj tajemnice Lubelszczyzny! Rozpoznasz te zabytki po zdjęciach?

Lubelszczyzna to region, który zachwyca swoim dziedzictwem kulturowym, bogatą historią i niepowtarzalnym klimatem. Znajdziemy tu zarówno majestatyczne zamki i pałace, jak i urokliwe stare miasta, zabytkowe świątynie oraz miejsca owiane tajemnicą. Jeśli jesteś miłośnikiem historii i architektury, nasz quiz to doskonała okazja, aby sprawdzić swoją wiedzę i odkryć nieznane zakątki tej niezwykłej części Polski!

Seniorzy chcą spotykać się częściej. Kiedy nowy "plus"?

Seniorzy chcą spotykać się częściej. Kiedy nowy "plus"?

Mieszkanka Woli Burzeckiej w powiecie łukowskim zadzwoniła do naszej redakcji narzekając na zmniejszenie liczby zajęć dla seniorów w miejscowej świetlicy. To skutek zakończenia projektu w ramach Senior+. Zapytaliśmy w gminie o szansę na poszerzenie oferty.

ALARM24

Masz dla nas temat? Daj nam znać pod numerem:
Alarm24 telefon 691 770 010

Wyślij wiadomość, zdjęcie lub zadzwoń.

kliknij i poinformuj nas!

Najczęściej czytane

Dzisiaj · Tydzień · Wideo · Premium

Komunikaty