Na początek koncert znakomitej wokalistki jazzowej, potem spektakle, filmy i całkiem nowy festiwal.
Dwa tygodnie później, 18 maja, scenę zajmie Wiosenne Forum Tańca Współczesnego, organizowane przez Lubelski Teatr Tańca.
A już od 23 maja trzy dni spotkań z filmem dokumentalnym. W "kinie pod chmurką” zobaczymy obrazy, które zwyciężyły na ostatnim festiwalu "Rozstaje Europy”.
- Ten festiwal jest coraz bardziej znany i popularny. A w muszli filmy obejrzy szersza i trochę inna publiczność - dodaje Grzegorz Rzepecki.
W czerwcu muszli nie ominie druga edycja "Nocy Kultury”. Na scenie w Saskim, w nocy z 7 na 8 czerwca będzie można zobaczyć spektakle Teatru Provisorium, Kompanii Teatr oraz sceny InVitro.
W lipcu do muszli wejdą najpierw uczestnicy Międzynarodowych Spotkań Folklorystycznych, a potem po raz tancerze biorący udział w letnim forum tańca współczesnego. A od 12 lipca przez dziesięć dni w ramach cyklu "Brama Wschodu” zobaczymy obrazy kina rosyjskiego i ukraińskiego. Chwilę później, bo 24 lipca rozpocznie się czterodniowy Ogólnopolski Festiwal Ogrody Piosenek.
Pierwszy weekend sierpnia to termin zupełnie nowej w Lublinie imprezy. Na festiwalu "Fiesta Alegria” zobaczymy rzeczy inspirowane kulturą Hiszpanii i krajów hiszpańskojęzycznych: teatry, zespoły muzyczne, flamenco i hiszpańskie filmy.
A na drugą połowę sierpnia zaplanowano koncerty muzyki poważnej i muzyki pop. Kto zagra w muszli?
- To będzie coś z nieco ambitniejszego popu, ale to jeszcze niespodzianka - dodaje tajemniczo Grzegorz Rzepecki - Natomiast we wrześniu kontynuujemy cykl scena eksperymentalna. Będą koncerty i wydarzenia multimedialne z obszaru sztuki niezależnej.
Oprócz tego muszlę na swoje imprezy: Kozienalia i Kulturalia wynajęli studenci.