Promocja katalogu towarzyszącego wystawie, którą cały czas można oglądać w wersji online. Archiwum Państwowe pokazuje zbiory, które są prywatnymi archiwaliami
Promowana 11 czerwca publikacja ma zwrócić uwagę na objęcie ochroną materiałów przechowywanych w rodzinnych archiwach. To katalog wystawy „Lubelskie Archiwa Rodzinne Niepodległej” przygotowanej przez Archiwum Państwowe w Lublinie w zeszłym roku.
Zaprezentowano tam materiały z archiwów związanych z Lublinem i Lubelszczyzną: Stanisława Augustowskiego, Wacława Bajkowskiego i jego synów, Jana Dobrowolskiego, Arseniusza Flaka, Aleksandra Gantnera, braci Kazimierza i Stanisława Kalinowskich, Mariana Kołodyńskiego, Jerzego Kulpy, Marii Machoń z d. Tuora, Tadeusza Mycka, Henryka i Wacława Policzkiewiczów oraz rodzin: Maksoń, Sekutowiczów, Basiewiczów, Noskiewiczów, Rudnickich i Armatysów, de Sas Stupnickich, Kleniewskich, Wolaninów i Zamoyskich.
Z domowych szuflad trafiły do zasobów Archiwum Państwowego w Lublinie i jego oddziałów w Kraśniku i Radzyniu Podlaskim lub stanowią własność prywatną.
Promocja w AP przy ul. Jezuickiej 11 czerwca o godz. 16. Z uwagi na sytuację epidemiczną spotkanie będzie także online. Trzeba wysłać e-mail (promocja@lublin.ap.gov.pl) by dostać link.
Wystawa jest dostępna na platformie internetowej Lubelskie Archiwum Cyfrowe: http://lac.lublin.pl/archiwarodzinne.