Przeglądarka, z której korzystasz jest przestarzała.

Starsze przeglądarki internetowe takie jak Internet Explorer 6, 7 i 8 posiadają udokumentowane luki bezpieczeństwa, ograniczoną funkcjonalność oraz nie są zgodne z najnowszymi standardami.

Prosimy o zainstalowanie nowszej przeglądarki, która pozwoli Ci skorzystać z pełni możliwości oferowanych przez nasz portal, jak również znacznie ułatwi Ci przeglądanie internetu w przyszłości :)

Pobierz nowszą przeglądarkę:

Lublin

28 września 2018 r.
18:38

Stadion żużlowy może poczekać? Kandydatka na prezydenta Lublina ma inny pomysł

Autor: Zdjęcie autora drs
Joanna Kunc
Joanna Kunc (fot. Dominik Smaga)

Swoje pomysły na zarządzanie Lublinem ogłosiła dziś Joanna Kunc, kandydująca na prezydenta miasta jako przedstawicielka komitetu „Joanna Kunc WIS Lublin Kornel Morawiecki”

AdBlock
Szanowny Czytelniku!
Dzięki reklamom czytasz za darmo. Prosimy o wyłączenie programu służącego do blokowania reklam (np. AdBlock).
Dziękujemy, redakcja Dziennika Wschodniego.
Kliknij tutaj, aby zaakceptować

Kandydatka proponuje ograniczenie liczby zastępców prezydenta do dwóch osób. – Nie potrzeba więcej – mówi Joanna Kunc. Dziś zastępców jest czworo. Kandydatka mówi, że konieczne jest też ograniczenie wysokości premii wypłacanych w Urzędzie Miasta i pozostałych jednostkach podległych samorządowi Lublina. Premie nie mogłyby przekroczyć 20 proc. wynagrodzenia.

Kunc wspomina także o ograniczeniu zarobków prezesów miejskich spółek. – Jeśli ktoś chce być prezesem spółki miejskiej, to musi wybrać czy chce się dorobić, czy pełnić funkcję publiczną. Jeśli chce się dorobić, to jednak nie ten segment – podkreśla kandydatka. Deklaruje też weryfikację kosztów działalności spółek komunalnych.

Kolejną propozycją jest zmiana metody naliczania mieszkańcom opłaty za wywóz śmieci. – Najbardziej skutecznym sposobem jest naliczanie od osoby – twierdzi Kunc. – To jest jednoznaczny sposób: Mieszkają? Płacą – wyjaśnia i krytykuje obecnie obowiązujący mechanizm, gdzie inna stawka jest dla gospodarstw jednoosobowych, inna dla dwuosobowych, a osobna dla gospodarstw składających się z trzech lub więcej osób. – I nie wiadomo, ile osób mieszka w tych gospodarstwach. Trzy? Cztery? Dziewięć? Dwanaście? To jest właśnie nadużycie. Często mamy gospodarstwa, gdzie jest dwanaście osób i naprawdę są trzy rodziny, trzy oddzielne gospodarstwa, a nalicza się jedną opłatę.

Następny pomysł to odłożenie na później budowy stadionu żużlowego i wybudowanie w pierwszej kolejności nowych szkół. – Stadion powstanie, aczkolwiek przed nim powstaną na pewno placówki oświatowe – podkreśla Joanna Kunc. – Czy kibice nie mają swoich dzieci? Czy wolą pójść raz w tygodniu, albo raz na dwa tygodnie i obejrzeć fantastyczny mecz? Czy wolą, żeby ich dziecko codziennie kończyło w szkole zajęcia o godzinie 14? – pyta kandydatka. Pytana o to, ile szkół chce zbudować przed wybudowaniem stadionu, wspomina o trzech: – Myślę, że w tym momencie są niezbędne trzy. Z tym, że będziemy raczej nastawiali się na małe placówki, blisko domu, w odległości nie więcej niż 20 minut piechotą.

Kontrkandydatka obecnego prezydenta krytykuje go za to, że miasto nie tworzy nowych mieszkań socjalnych, przez co musi płacić odszkodowania związane z ich brakiem. O co chodzi? – Wszyscy właściciele mieszkań, w tym spółdzielnie, kiedy mają wyrok eksmisyjny i nie mogą usunąć swoich lokatorów ze względu na ochronę prawną, występują do miasta o odszkodowanie za nie zapewnienie mieszkań socjalnych. Są to stracone miliony – tłumaczy Kunc. – Lepiej te miliony zainwestować w budowę nowych mieszkań, w przekształcenie mieszkań komunalnych w najgorszym stanie w mieszkania socjalne lub zaadaptowanie budynków na mieszkania socjalne, niż po prostu wyjęcie pieniędzy na niepotrzebne odszkodowania.

Na dzisiejszej konferencji prasowej dziennikarze usłyszeli również, że miasto przepłaca podczas przetargów. – To jest niesamowita sprawa. Wszystkie przetargi są wyższe niż ceny rynkowe. Przepłacamy, zamiast najpierw wykonać prawidłową analizę rynku – twierdzi kandydatka na prezydenta. Ma też zastrzeżenia do tego, że „nienamacalne” jej zdaniem są efekty zadań zlecanych przez miasto organizacjom pożytku publicznego, np. dotyczących wspierania dzieci z rodzin patologicznych. – Będzie bardzo silna kontrola sukcesów i rzeczywistych działań. Nie tylko tego, czy te zajęcia się odbyły, ale tego, czy odniosły skutek.

(fot. Dominik Smaga)

Pozostałe informacje

Niebezpieczne pamiątki z czasów II wojny światowej znalezione podczas budowy

Niebezpieczne pamiątki z czasów II wojny światowej znalezione podczas budowy

Podczas prac ziemnych na terenie gminy Zalesie odkryto pocisk artyleryjski pochodzący z okresu I wojny światowej. Niebezpieczne znalezisko zostało zabezpieczone przez policję i zneutralizowane przez saperów. Przypominamy, jak postępować w przypadku znalezienia niewybuchów.

Z trzema promilami na traktorze. Został złapany przez świadków

Z trzema promilami na traktorze. Został złapany przez świadków

Ponad 3 promile alkoholu w organizmie wykazało badanie alkomatem u 31-letniego kierowcy traktora. Dalszą jazdę maszyną uniemożliwili mu świadkowie zdarzenia.

Jak ma się rozwijać transport publiczny w mieście i gminie? Przyjdź na konsultacje

Jak ma się rozwijać transport publiczny w mieście i gminie? Przyjdź na konsultacje

Miasto chce poznać opinie mieszkańców na temat transportu publicznego. Można wypełnić ankietę i przyjść na konsultacje.

ZGL ma być spółką. Dotychczasowa formuła prawna wpędziła ZGL w problemy finansowe

ZGL ma być spółką. Dotychczasowa formuła prawna wpędziła ZGL w problemy finansowe

Zakład Gospodarki Lokalowej w Łukowie będzie spółką. Zdaniem władz miasta dotychczasowa formuła prawna się nie sprawdziła i wpędziła ZGL w problemy finansowe.

LKS Milanów pokonał Victorię Parczew

Rezerwy z Radzynia wciąż niepokonane, LKS Milanów wygrał w Parczewie

Orlęta II Radzyń Podlaski pokonały Absolwenta Domaszewnica po golu w doliczonym czasie gry. Sokół Adamów zdobył cenne trzy punkty w starciu z Orłem Czemierniki. Orlęta Łuków tylko zremisowały z Unią Żabików.

Marszałek rozdaje pieniądze na transport. To projekty za ponad 120 mln zł
galeria

Marszałek rozdaje pieniądze na transport. To projekty za ponad 120 mln zł

Urząd Marszałkowski w Lublinie rozdał fundusze dla samorządów. W ramach programu Fundusze Europejskie dla Lubelskiego 2021-2027 dofinansowanie na niskoemisyjny transport miejski otrzymało cztery podmioty.

Huczwa Tyszowce wywiozła remis 2:2 z boiska Omegi Stary Zamość

PoGrom w spotkaniu kolejki zamojskiej okręgówki, Omega i Huczwa na remis

Sąsiadujące w tabeli Omega Stary Zamość i Huczwa Tyszowce podzieliły się punktami po remisie 2:2. Wicelider Tanew Majdan Stary rozbiła lidera Grom Różaniec 6:1.

Ekran akustyczny przy SP nr 4 w Puławach

Prezydent Puław trafi do więzienia. "Bezduszne, kalekie prawo"

Za otwarcie boiska sportowego dla mieszkańców Puław - mimo sądowego zakazu - prezydent Paweł Maj odbędzie karę pięciu dni pozbawienia wolności. Samorządowiec spędzi je w więzieniu w Opolu Lubelskim. To skutek odrzucenia proponowanej przez sąd grzywny w wysokości 5 tysięcy złotych.

Do hiszpańskiej Barcelony polecimy z irlandzkim przewoźnikiem Ryanair.
ZDJĘCIA
galeria

¡Hola Barcelona! Ryanair uruchomił loty do Girony

Port Lotniczy Lublin poszerza swoją ofertę o kolejne atrakcyjne połączenie. Od poniedziałku pasażerowie mogą polecieć bezpośrednio do hiszpańskiej Barcelony. To doskonała wiadomość dla miłośników podróży i mieszkańców województwa lubelskiego.

Odkryj swoją przyszłość. Politechnika Lubelska zaprasza przyszłych studentów

Odkryj swoją przyszłość. Politechnika Lubelska zaprasza przyszłych studentów

To wcale nie jest prima aprilis. Politechnika Lubelska 1 kwietnia zaprasza przyszłych studentów by poznali szeroką ofertę uczelni.

Padwa musiała uznać wyższość rywali z Żukowa

Niespodziewana porażka Padwy, AZS AWF Biała Podlaska z cenną wygraną

KPR Padwa Zamość bez punktów, AZS AWF Biała Podlaska powiększył dorobek o wygraną z SMS ZPRP I Kielce.

Śmietnisko nad Czerniejówką. Miasto wie, ale nie może nic zrobić
galeria

Śmietnisko nad Czerniejówką. Miasto wie, ale nie może nic zrobić

Lublin. Ulica Chłodna, niedaleko ulica Kunickiego. Niedaleko dworzec, tuż przy skrzyżowaniu komisariat policji. A tuż za nim istne wysypisko śmieci w samym sercu miasta. Miasto o tej sytuacji wie, ale nie może zrobić praktycznie nic.

Jakie KPI w marketingu warto mierzyć?

Jakie KPI w marketingu warto mierzyć?

Współczesny marketing internetowy wymaga ciągłego mierzenia efektywności działań. Jednym z najważniejszych narzędzi, które umożliwiają to monitorowanie, są KPI (Key Performance Indicators), czyli kluczowe wskaźniki efektywności. Dzięki nim można precyzyjnie ocenić, czy strategie marketingowe przynoszą pożądane rezultaty. W artykule tym przyjrzymy się definicji KPI w marketingu internetowym oraz przedstawimy konkretne przykłady wskaźników, które warto stosować, aby optymalizować działania marketingowe w sieci.

Przestrzeń twórczej ekspresji. Premierowe spektakle grup inkubatora Osterwy
patronat

Przestrzeń twórczej ekspresji. Premierowe spektakle grup inkubatora Osterwy

W Teatrze Osterwy wiosna pachnie premierami. Pachnie też ... dziecięcą wyobraźnią! A wszystko za sprawą Inkubatora Osterwy – miejsca, gdzie marzenia o teatrze materializują się bardzo szybko.

Poszukiwany przez Hiszpanię Ukrainiec złapany w Polsce

Poszukiwany przez Hiszpanię Ukrainiec złapany w Polsce

Policjanci z Komendy Wojewódzkiej Policji we współpracy z funkcjonariuszami z Warszawy zatrzymali 29-letniego obywatela Ukrainy poszukiwanego przez hiszpańskie organy ścigania. Mężczyzna zostanie deportowany do kraju, gdzie będzie odbywać karę.

ALARM24

Masz dla nas temat? Daj nam znać pod numerem:
Alarm24 telefon 691 770 010

Wyślij wiadomość, zdjęcie lub zadzwoń.

kliknij i poinformuj nas!

Najczęściej czytane

Dzisiaj · Tydzień · Wideo · Premium

Ogłoszenia

Najnowsze · Promowane
Różne -> Sprzedam

pasek

ZAMOŚĆ

14,00 zł

Różne -> Sprzedam

zawór

ZAMOŚĆ

49,00 zł

Różne -> Sprzedam

rurakom

ZAMOŚĆ

49,00 zł

Różne -> Sprzedam

trojnik

ZAMOŚĆ

12,00 zł

Różne -> Sprzedam

trojnik

ZAMOŚĆ

12,00 zł

Komunikaty