Przeglądarka, z której korzystasz jest przestarzała.

Starsze przeglądarki internetowe takie jak Internet Explorer 6, 7 i 8 posiadają udokumentowane luki bezpieczeństwa, ograniczoną funkcjonalność oraz nie są zgodne z najnowszymi standardami.

Prosimy o zainstalowanie nowszej przeglądarki, która pozwoli Ci skorzystać z pełni możliwości oferowanych przez nasz portal, jak również znacznie ułatwi Ci przeglądanie internetu w przyszłości :)

Pobierz nowszą przeglądarkę:

Lublin

31 października 2024 r.
17:43

Studenckie inicjatywy oraz sami studenci nominowani do prestiżowej nagrody

Autor: Zdjęcie autora IC
(fot. PM/archiwum)

Długa jest tegoroczna lista nominowanych w konkursie nagród środowiska studenckiego „Pro Juvenes”, a na tej liście jest sporo akcentów lubelskich. Z głosowaniem należy się spieszyć.

AdBlock
Szanowny Czytelniku!
Dzięki reklamom czytasz za darmo. Prosimy o wyłączenie programu służącego do blokowania reklam (np. AdBlock).
Dziękujemy, redakcja Dziennika Wschodniego.
Kliknij tutaj, aby zaakceptować

Za nagrodami „Pro Juvenes” stoi Parlament Studentów Rzeczypospolitej Polskiej. Gala oraz przyznawane na niej nagrody organizowane są od 2013 roku.

– Celem konkursu jest promowanie aktywnych studentek i studentów oraz ich inicjatyw, a także podkreślanie zasług osób i podmiotów przyjaznych studentkom i studentom i wspierających potencjał młodych ludzi – czytamy na stronie internetowej nagród.

Do nagród są nominowani także studenci i inicjatywy z lubelskiego.

Nominowani:

  • Paulina Jamrozik z Uniwersytetu Marii Curie-Skłodowskiej w Lublinie nominowana została w kategorii student artysta.

”Paulina to pochodząca z Lublina skrzypaczka, altowiolistka, kompozytorka i animatorka kultury. W swojej codziennej działalności artystycznej udowadnia, że muzyka łączy i może tworzyć niezwykle silne więzi. Jednym słowem – kobieta orkiestra, która jest jednym ze studenckich znaków rozpoznawczych na kulturalnej mapie Polski.”

  • Kamila Burda z Uniwersytetu Medycznego w Lublinie nominowana została w kategorii student naukowiec.

„Kamila jest niezwykle kompetentną studentką Uniwersytetu Medycznego w Lublinie. Lubi wyzwania w swojej dziedzinie – stomatologii, nigdy nie odmawia pomocy w rozwiązaniu problemów. Tworzy wiele interesujących prac naukowych, które często plasują się na podium na międzynarodowych konferencjach.”

  • Dawid Kobylański z Uniwersytetu Marii Curie-Skłodowskiej w Lublinie nominowany został w kategorii student naukowiec.

„Autor pierwszej w kraju autorskiej monografii naukowej podejmującej temat telewizyjnych pasków informacyjnych. W jego dorobku naukowym znajduje się 9 autorskich artykułów, 81 monografii zbiorowych pod jego redakcją oraz wystąpienia podczas 36 ogólnopolskich oraz zagranicznych konferencji naukowych. Wykonawca w dwóch grantach finansowych ze środków Ministerstwa Kultury i Dziedzictwa Narodowego oraz Funduszu Wyszehradzkiego.”

  • Gala Jubileuszu 50-lecia USS KUL organizowana przez Katolicki Uniwersytet Lubelski Jana Pawła II otrzymała nominację w kategorii samorządowy projekt roku

Gala Jubileuszu 50-lecia Uczelnianego Samorządu Studentów KUL to Wydarzenie niezwykle symboliczne, zrzeszające byłych działaczy oraz podkreślające wartość samorządności studenckiej na Katolickim Uniwersytecie Lubelskim Jana Pawła II na przestrzeni ostatnich 50 lat. Gala Jubileuszu 50-lecia Uczelnianego Samorządu Studentów KUL była połączona ze zjazdami Kolegium Forum Uniwersytetów Polskich oraz Zjazdu Rady Studentów Parlamentu Studentów Rzeczypospolitej Polskiej.

  • Lublinalia organizowane przez UMCS, UMLub, UP nominowane są w kategorii najlepsze Juwenalia

Lublinalia 2024 wyróżniały się pod względem skali, organizacji, zróżnicowanego programu muzycznego i zaangażowania lokalnej społeczności. Dzięki kompleksowej promocji, wsparciu partnerów oraz dbałości o bezpieczeństwo uczestników, wydarzenie stało się jednym z najbardziej udanych juwenaliów w Polsce.

  • Juwenalia 2024 Politechniki Lubelskiej nominowane są w kategorii najlepsze Juwenalia.

Juwenalia Politechniki Lubelskiej 2024 zgromadziły tysiące młodych ludzi, którzy wspólnie chcieli spędzić czas w towarzystwie świetnej zabawy i muzyki. To wydarzenie od wielu lat wpisuje się w tradycję Lubelszczyzny, a uczestnicy z niecierpliwością wyczekują kolejnych edycji.

  • KULturalia nominowane w kategorii najlepsze Juwenalia.

Lubelskie Dni Kultury Studenckiej w Lublinie KULturalia są cykliczną imprezą, która trwa nieprzerwanie od 1974 roku. Podczas Jubileuszowej edycji KULturaliów zapewniliśmy odbiorcom 3 dni koncertów, m.in.: Anny Wyszkoni, Zespołu BIOS, Myslovitz, Zakopower, Krzysztofa Cugowskiego oraz naszych studentów stawiających swoje pierwsze kroki na scenie.

W kategorii inicjatywy studenckie z lubelskiego podwórka znajdziemy:

  • V bieg charytatywny „Biegamy dla Hospicjum” organizowany przez Katolicki Uniwersytet Lubelski Jana Pawła II

V edycja Biegu Charytatywnego dla Hospicjum Dobrego Samarytanina w Lublinie na terenie Aresztu Śledczego. W wydarzeniu cyklicznym, co roku biorą udział przedstawiciele służb mundurowych, więźniowie aresztu śledczego, studenci, pracownicy i wolontariusze hospicjum. Ideą biegu poza wymiernym wsparciem finansowym dla Hospicjum jest również integracja środowiska akademickiego wśród idei pomagania oraz resocjalizacja osadzonych w areszcie.

  • Akcja Adaptacja z USS KUL organizowana przez Katolicki Uniwersytet Lubelski Jana Pawła II

Akcja Adaptacja z USS KUL to projekt mający na celu zaopiekowanie się studentami rozpoczynającymi kształcenie na Katolickim Uniwersytecie Lubelskim już od pierwszych dni na Uczelni. W ramach inicjatywy organizujemy szereg spotkań ze wszystkimi organizacjami, które powinni poznać studenci, aby w pełni wykorzystać potencjał kształcenia oraz poznają swoje Prawa i obowiązki, które nabywają wraz ze ślubowaniem.

  • Trivia Night: Professors vs Students organizowana przez Uniwersytet Marii Curie Skłodowskiej w Lublinie

Co jest ważniejsze, wiedza polskich profesorów czy doświadczenie międzynarodowych studentów? Wydarzenie Trivia Night pozwoliło to sprawdzić.

  • Twój głos ma znaczenie: Wybory do Parlamentu Europejskiego i znaczenie głosowania młodzieży na Katolickim Uniwersytecie Lubelskim Jana Pawła II

“Twój głos ma znaczenie: Wybory do Parlamentu Europejskiego i znaczenie głosowania młodzieży” to wydarzenie mające na celu budowania świadomości europejskiej i podniesienia poziomu wiedzy wśród młodych osób na temat Parlamentu Europejskiego oraz znaczenia udziału w wyborach parlamentarnych.

  • Studencka Pracownia USG przy Studenckim Towarzystwie Naukowym Uniwersytetu Medycznego w Lublinie Uniwersytet Medyczny w Lublinie

Studencka Pracownia USG, czyli studenci dla studentów. Uczymy techniki ultrasonograficznej w przyjazny i łatwo dostępny sposób.

  • BAL DOBROCZYNNY KUL 2024 Katolicki Uniwersytet Lubelski Jana Pawła II

Bal Dobroczynny KUL to wyjątkowe wydarzenie, zainicjowane i organizowane przez Fundację Rozwoju KUL we współpracy z Uczelnianym Samorządem Studentów KUL w dobroczynnym celu. Tegoroczny Bal Dobroczynny KUL stanowił okazję do wspierania szczytnych celów charytatywnych, tj. działalności Hospicjum Dobrego Samarytanina w Lublinie oraz leczenia chorej na SMA Oliwki.

  • KULturaliowe Grillowanie z USS KUL

KULturaliowe Grillowanie z USS KUL to dzień pełen występów uczelnianych talentów, m.in. Teatru ITP, Tomasza Szmaglińskiego oraz gwiazdy wieczoru – Zespołu BIOS. Podczas wydarzenia odbywały się również gry integracyjne dla najmłodszych, a strefa dmuchańców gościła setki dzieci.

  • Antybiotykooporność bakterii: globalne wyzwanie-lokalne działanie Katolicki Uniwersytet Lubelski Jana Pawła II

Stworzono aplikację internetową integrującą środowisko naukowe i społeczeństwo w wymianie informacji na temat lekoopornych bakterii na placach zabaw. Dzięki łatwemu dostępowi do informacji, rodzice i opiekunowie mogą świadomie wybierać miejsca zabaw dla dzieci, zwiększając zaangażowanie społeczeństwa w kwestie ochrony zdrowia publicznego.

  • Forum Obywatelskie – Międzynarodowa Konferencja Naukowa „Człowiek, społeczeństwo i państwo w niestabilnym świecie” organizowane przez Katolicki Uniwersytet Lubelski Jana Pawła II

Forum Obywatelskie to cykliczne (organizowane od 2016 roku), interdyscyplinarne wydarzenie naukowe, którego zasadniczym celem jest podejmowanie ważnych zagadnień społecznych i politycznych oraz tworzenie przestrzeni do wymiany myśli i dobrych praktyk. Formuła wydarzenia obejmuje dyskusje panelowe z udziałem przedstawicieli świata nauki, kultury, prawa, polityki, dyplomacji, biznesu, mediów.

W kategorii media studenckie nominacje otrzymał:

  • Tik-tok kul_university Katolicki Uniwersytet Lubelski

Wykorzystujemy TikToka – najbardziej zasięgowy kanał wśród młodych odbiorców, by dotrzeć do studentów – zarówno tych obecnych, jak i przyszłych. Jesteśmy w tym autentyczni, bo nasz profil od początku tworzą studenci. Pokazujemy życie naszej uczelni, lecz w sposób, który staje się atrakcyjny również dla studiujących na innych uniwersytetach.

 

Głosować można do 1 listopada włącznie. Nie trzeba głosować we wszystkich kategoriach, wybieramy tyle ile chcemy. Link do głosowania dostępny jest na STRONIE INTERNETOWEJ

e-Wydanie

Pozostałe informacje

A ja palę faję…
Giełda Staroci w Lublinie
galeria

A ja palę faję…

…a konkretnie Popularne  i Giewonty, a nawet radzieckie papierosy Orbita. Tak, to nieprawdopodobne, ale na jednym ze stoisk sprzedawczyni oferowała stare polskie i radzieckie papierosy, w oryginalnych, zamkniętych opakowaniach.

Wielkie serce, puste konto

Wielkie serce, puste konto

66-latka z gminy Milanów straciła ponad 11 tys. złotych po tym, jak wypełniła formularz zgłoszeniowy dotyczący inwestycji finansowej, która miała pomóc ludziom potrzebującym. Kobieta dokonała wpłaty i oczekiwała na weryfikację.

Prawie komplet kibiców obejrzał porażkę Motoru z Cracovią
ZDJĘCIA KIBICÓW
galeria

Prawie komplet kibiców obejrzał porażkę Motoru z Cracovią

Czwarty raz z rzędu wszystkie bilety na domowy mecz Motoru zostały wyprzedane. Tym razem 14777 osób obejrzało spotkanie beniaminka z Lublina przeciwko Cracovii. Niestety, tym razem kibice opuszczali stadion rozczarowani, bo punkty pojechały do Krakowa. Sprawdźcie nasze fotki z meczu.

Każda seria ma swój koniec. Górnik Łęczna zaledwie zremisował w Opolu z Odrą

Każda seria ma swój koniec. Górnik Łęczna zaledwie zremisował w Opolu z Odrą

Koniec zwycięskiej passy Górnika Łęczna. W niedzielę podopieczni trenera Pavola Stano nie zdołali strzelić gola Odrze Opole na jej terenie i wracają na Lubelszczyznę bogatsi o tylko jeden punkt

Pola zwyciężyła w międzynarodowym konkursie skierowanym dla dzieci z implantacją ślimakową

Pola z Lublina udoskonala implanty ślimakowe – i zdobywa świat

Dla 9-letniej Poli z Lublina implanty ślimakowe nie mają żadnych tajemnic. W ostatnim czasie dziewczynka wymyśliła jak je ulepszyć, przez co zdobyła uznanie w międzynarodowym konkursie.

ilustracyjne

Czeka nas kolejna noc przymrozków

W nocy z sobotę na niedzielę na termometrach można było zobaczyć temperatury na minusie. Niestety, dzisiaj może być podobnie.

zdjęcie ilustracyjne

Policjant po służbie zatrzymał złodzieja alkoholu. 33-latek zapłacił mandat

Nerwowe zachowanie 33-latka zwróciło uwagę policjanta z wydziału kryminalnego, który po służbie zauważył mężczyznę ukrywającego alkohol. Okazało się, że towar został skradziony ze sklepu. Sprawca został ukarany mandatem w wysokości 500 złotych.

Pobił i okradł kolegę. Może posiedzieć 15 lat

Pobił i okradł kolegę. Może posiedzieć 15 lat

64-letni mieszkaniec gminy Biłgoraj padł ofiarą brutalnego rozboju. Sprawcą okazał się jego 50-letni znajomy, który w przeszłości był już karany za podobne przestępstwa. Mężczyzna został zatrzymany przez policję i tymczasowo aresztowany.

Zana robi mały krok do przodu. Jest decyzja środowiskowa, kiedy ruszą prace?

Zana robi mały krok do przodu. Jest decyzja środowiskowa, kiedy ruszą prace?

Ulica Tomasza Zana w Lublinie od lat domaga się remontu. Właśnie została wydana pozytywna decyzja środowiskowa. To oznacza, że już niedługo może ruszyć cały proces przebudowy. Kiedy dokładnie?

Wielkie testowanie w Helium Club
Foto
galeria

Wielkie testowanie w Helium Club

Co tydzień w Helium Club odbywają się imprezy, które przyciągają tłumy. Kusi ich dobra muzyka, atmosfera i temat przewodni imprezy. Ostatnio odbyła się impreza - Taste The Music. Jak zwykle była to niezapomniana noc. Jeśli nie wierzycie, to zapraszamy do naszej fotogalerii. Zobaczcie, jak się bawi Lublin.

Czy Trybunał Koronny w Lublinie odzyska dawny blask? Historia Trybunału na zdjęciach
Foto
galeria

Czy Trybunał Koronny w Lublinie odzyska dawny blask? Historia Trybunału na zdjęciach

Wiele ostatnio się mówi o przywróceniu blasku Trybunałowi Koronnemu w Lublinie, który jest symbolem Starego Miasta i jednym z najbardziej rozpoznawalnych zabytków w Lublinie. Zobaczmy, jak na przestrzeni lat zmieniał się wygląd Trybunału Koronnego w Lublinie.

Nowa inwestycja przy Nałęczowskiej zmieni obraz dzielnicy? Temat wróci do Rady Miasta, bo 20 miejsc parkingowych to za mało

Nowa inwestycja przy Nałęczowskiej zmieni obraz dzielnicy? Temat wróci do Rady Miasta, bo 20 miejsc parkingowych to za mało

Ulica Nałęczowska w Lublinie czeka na duże zmiany. W rejonie skrzyżowania z Aleją Kraśnicką planowana jest budowa nowoczesnego kompleksu z wysokimi wieżowcami, przestrzeniami usługowymi i placem miejskim. Inwestorzy podkreślają, że projekt odpowiada na realne potrzeby miasta i będzie korzystny dla jego rozwoju. Decydować będzie Rada Miasta.

Z Lublina na Międzynarodową Stację Kosmiczną

Z Lublina na Międzynarodową Stację Kosmiczną

Sławosz Uznański-Wiśniewski to drugi Polak, który poleci w kosmos i pierwszy, który trafi na Międzynarodową Stację Kosmiczną. Co tam będzie robił? A na przykład testował specjalny hełm do sterowania komputerem za pomocą myśli. Hełm, który powstał w Lublinie. – Dziś nasz sprzęt znajduje się na stałym wyposażeniu Międzynarodowej Stacji Kosmicznej, a my jesteśmy w trakcie realizacji naszego pierwszego, w pełni samodzielnego eksperymentu w ramach polskiej misji IGNIS – mówi dr Dariusz Zapała z firmy Cortivision, która stworzyła innowacyjny hełm dla polskiego astronauty

Remis byłby najuczciwszy - ocenia mecz z Cracovią trener Motoru

Mateusz Stolarski (Motor Lublin): Nie wygrywa się spotkania za to, że ma się piłkę

Motor w sobotni wieczór musiał uznać wyższość Cracovii. „Pasy” wygrały w Lublinie 1:0. Jak szkoleniowcy obu drużyn oceniają spotkanie?

ALARM24

Masz dla nas temat? Daj nam znać pod numerem:
Alarm24 telefon 691 770 010

Wyślij wiadomość, zdjęcie lub zadzwoń.

kliknij i poinformuj nas!

Ogłoszenia

Najnowsze · Promowane
Budownictwo -> Materiały -> Sprzedam

rurakom

ZAMOŚĆ

139,00 zł

Budownictwo -> Materiały -> Sprzedam

kształtki

ZAMOŚĆ

9,00 zł

Budownictwo -> Materiały -> Sprzedam

rurakom

ZAMOŚĆ

175,00 zł

Budownictwo -> Materiały -> Sprzedam

kolkom

ZAMOŚĆ

117,00 zł

Budownictwo -> Materiały -> Sprzedam

kolkom

ZAMOŚĆ

73,00 zł

Komunikaty