Wyjątkowi, godni naśladowania, nieprzeciętni. Od czterech lat wyróżniamy ludzi, którzy naszemu regionowi poświęcili serce, pracę i talent. Wczoraj w lubelskim Trybunale Kropkę ze szczerego złota otrzymali kolejni
Dobroczynność - ks. Jan Kiełbasa
Parafianie są zgodni: to ksiądz o wielkim sercu. Gdy trzeba komuś pomóc puka do drzwi prezesów i dyrektorów, mobilizuje wiernych. To głównie dzięki niemu 18-osobowa rodzina Stachyrów nie gnieździ się już w jednym pokoju. Ksiądz uwielbia dzieci. To dla nich tej zimy zrobił trzy lodowiska i kupił łyżwy. Latem pasjonuje się biegami żużlowymi. Nam kojarzy się głównie z religijnymi obrazkami - rozdaje ich mnóstwo.
Gospodarność- Jerzy Jaworski
Na własny rachunek pracuje od 33 lat. Zaczynał od upraw i przetwórstwa warzyw i pieczarek. W latach 90. stworzył sieć hurtowni materiałów elektrycznych. Potem było bialskie centrum handlowe i spółka produkująca 3 tys. ton pasz miesięcznie. Ale to nie wszystko: ma jeszcze gorzelnię, zakład włókienniczy, a wkrótce uruchomi produkcję biopaliw.
Kultura - ks. Janusz Kozłowski
Organizator ogólnopolskich konkursów poetyckich, plastycznych i inicjator prasy parafialnej. Debiutował w 1979 r., dziś na swoim koncie ma kilka tomików i dramat. - Mam dwóch mistrzów: brata Alberta i św. Franciszka - mówi. W 2002 roku zdobył "Złotą kropkę” w kategorii "Człowiek Roku”.
Polityka i Mecenas Roku - Janusz Palikot poseł PO
Przez artystów nazywany jest prawdziwym mecenasem kultury. Bez jego wsparcia nie odbyłoby się wiele ważnych wydarzeń kulturalnych.
Człowiek Roku - Józef Bergier
Przez prawie trzydzieści lat pracował jako nauczyciel akademicki. Napisał 11 podręczników, 150 artykułów i rozprawę habilitacyjną na temat gier zespołowych. W 2000 roku został rektorem bialskiej PWSZ. W ciągu pięciu lat pojawiły się nowe budynki dydaktyczne, powstało jedyne w regionie liceum przy szkole wyższej - Akademickie Liceum Ogólnokształcące i rozpoczęła się budowa campusu o wartości 20 mln zł.