Starsze przeglądarki internetowe takie jak Internet Explorer 6, 7 i 8 posiadają udokumentowane luki bezpieczeństwa, ograniczoną funkcjonalność oraz nie są zgodne z najnowszymi standardami.
Prosimy o zainstalowanie nowszej przeglądarki, która pozwoli Ci skorzystać z pełni możliwości oferowanych przez nasz portal, jak również znacznie ułatwi Ci przeglądanie internetu w przyszłości :)
Dzwoniące na postojach szyby, ryk silnika, ciężko otwierające się okna. Takich atrakcji przez 30 lat dostarczały lublinianom autobusy marki ikarus. W ten weekend ostatni taki wóz odchodzi na emeryturę.
Rozmowa z Cezarym Kucharskim, posłem Platformy Obywatelskiej i menedżerem Roberta Lewandowskiego.
26-letni reżyser z Lublina jest jedynym Polakiem, który znalazł się w gronie 50 finalistów międzynarodowego konkursu filmowego. Rywalizowało o to ponad 15 000 filmów. To, czy nasz człowiek będzie mieć szansę na pół miliona dolarów, zależy także od internautów.
Kazimierz Wojtasik razem z rodziną przekazał dary dla papieża. Ojciec Andrzej Derdziuk z rąk Jana Pawła II przyjął święcenia kapłańskie. Tak było 25 lat temu. W sobotę pielgrzymi znowu modlili się w miejscu, gdzie był Ojciec Święty.
Lublin jest bramą Wschodu, która stoi w centrum Kresów. Czy pograniczne położenie, gościnność i wielokulturowy pejzaż sprawią, że turyści z Europy zostawią tu pieniądze? – Zdecydowanie tak. Lubelskie ma najlepsze lata przed sobą. Musicie o sobie opowiadać. Polsce i Europie.
Latem 2010 roku dwóch fotografików - Michał Jadczak oraz Kuba Wójtowicz wykonało serię fotografii właścicielom tradycyjnych zakładów rzemieślniczych działających w Lublinie. Większość z tych pracowni powstała przed II Wojną Światową i istnieje po dziś dzień. Wystawę fotografii można oglądać do końca czerwca w hali biletowej Dworca PKP Lublin Główny. Ukazał się też album przedstawiający sylwetki dwunastu lubelskich rzemieślników. Dla naszych Czytelników mamy kilka egzemplarzy książki. Dzwońcie. Na telefony czekamy w piątek, 8 czerwca, pod nr tel. 081 462 68 24.
Wygląda to na zabawę. Kolorowa postać wisząca w załomie muru. Człowiek niczym deseczka oparty o ławkę na placu Kochanowskiego. Po pierwsze, bycie deseczką jest trudne. Po drugie, to poważny, międzynarodowy projekt austriackiego choreografa.
Zespół \"Jarzębina” zawojował Brukselę. Hit pań z Kocudzy zabrzmiał w Parlamencie Europejskim podczas specjalnego turnieju piłkarskiego. Występ śpiewaczek przyciągnął więcej uwagi niż same rozgrywki. Już dziś będzie można je posłuchać podczas lubelskiej Nocy Kultury.
Z prawego przedniego koła schodziło powietrze, główny bezpiecznik palił się przy rozruchu. Mimo tych problemów, lubelscy studenci odnieśli wielki sukces. W debiutanckim starcie na Shell Eco-Marathon 2012 zajęli 3 miejsce w kategorii \"Urban Concept”, samochody z silnikiem Diesla.
Jeśli dziecko zostało przez nauczyciela uderzone, szturchnięte czy poniżone, a komisja dyscyplinarna umarza to albo co najwyżej daje karę nagany, ja mam w nosie taką naganę – mówi Marek Michalak, który przyjechał w tym tygodniu do Lublina na konferencję pt. \"O prawie dziecka do popełniania błędów”. Rozmowa z Markiem Michalakiem, rzecznikiem praw dziecka.
Ilu przedstawicieli będzie miał polski boks na Igrzyskach Olimpijskich w Londynie? Jednego – Karolinę Michalczuk. To właśnie pięściarka Paco Lublin jako jedyna spełniła minimum i w nagrodę wystąpi w stolicy Wielkiej Brytanii.
Był największym amantem przedwojennego kina. Uwielbiany przez kobiety, kochany przez publiczność, rozchwytywany przez reżyserów. Wojna dramatycznie przerwała jego karierę. Zmarł z wycieńczenia w sowieckim łagrze – ale o tym w Polsce długo nie można było mówić. O niezwykłych i tragicznych losach Eugeniusza Bodo możemy teraz przeczytać w książce, która miała swoją premierę podczas III Warszawskich Targów Książki
Można nie mieć telewizora, poglądów politycznych albo planów na przyszłość. A ten specyfik mają nawet i tacy. W niedzielę mamy Międzynarodowy Dzień Płynu do Mycia Naczyń.
Podatkowa gorączka już za nami i wszystko jasne: ile fiskus nam zwróci, ile mieliśmy mu dopłacić. Ale czy wiemy, co dzieje się z naszymi podatkami?
Sobotni poranek przy ul. Noskowskiego w Lublinie. Wokół osiedlowego boiska gromadzi się spora grupa mężczyzn z torbami sportowymi. Większość z nich jest znakomicie zbudowanych. Czy to kolejna ustawka piłkarskich chuliganów? Nie, to jeden z ostatnich przedsezonowych treningów Tytanów Lublin – jedynego w województwie lubelskim klubu zajmującego się futbolem amerykańskim.
Rozmowa z Radosławem Janikiem, prezesem zarządu już 80-letniej Spółdzielni Pszczelarskiej \"Apis” z Lublina.
Trzy ekipy studentów z Politechniki Lubelskiej podjęły wyzwanie Shell Eco-Marathon. Za tydzień swoimi futurystycznymi pojazdami wystartują w wyścigu. \"na kropelkę”.
Rozmowa z Adamem Kalbarczykiem, dyrektorem Prywatnego Gimnazjum i Liceum Ogólnokształcącego im. I.J. Paderewskiego w Lublinie.
Na rozpoczętych w Lublinie VIII Targach Ogrodniczych Eden spotykają się nalewkowicze z całej Polski. – Przyjadą na \"Weekend z nalewkami”, żeby wziąć udział w wykładach, seminariach i warsztatach Szkoły Nalewek Tradycyjnych i spotkać się na III Konwencie Mistrzów Polskich Nalewek – mówi Beata Wiśniewska, koordynator Targów Eden.
Obiad dla gości w restauracji, strój komunijny, składki w kościele, do tego fotograf i zaproszenia na uroczystość. Rodzice, których dzieci przystępują do Pierwszej Komunii Świętej, muszą się liczyć z wydatkiem rzędu kilku tys. zł.
Nawet 27 tys. zł miesięcznie może zarobić poseł. Przyglądamy się, jakie pieniądze trafiają do portfeli parlamentarzystów i z jakich udogodnień korzystają.
Tłumacz, psychiatra, etnograf, student, muzyk. Stary, młody, niski, wysoki. Idą w rzepak albo na łąkę i śpiewają. Jak potrafią. Bo, tak jak wszyscy mówimy prozą, tak wszyscy potrafimy śpiewać. Tylko tego nie wiemy.
Samochody wyprodukowane w poprzedniej epoce nie są tanie, komfortowe, ani łatwe w utrzymaniu. Mimo to wiele osób pokochało te auta i chce przywrócić im dawną młodość. – Bo mają duszę i każdy z nich opowiada historię związaną z naszym życiem. Skradły nasze serca – mówią zgodnie uczestnicy zlotów \"Lubelskie klasyki nocą”, które odbywają się w każdy czwartek w Lublinie
Założyciel kultowego teatru "Gong-2”, aktor Teatru Andersena i dyrektor Teatru Osterwy w Lublinie. Reżyser, u którego debiutowali Agnieszka Holland, Michał Bajor, Bogusław Linda i Piotr Rubik. Andrzej Rozhin w Teatrze Starym świętował benefis 50 lat pracy artystycznej.
Rozmowa z Mauro Pawlowskim, poetą i gitarzystą z Antwerpii, który przyjechał do naszego miasta w ramach projektu citybooks.