Starsze przeglądarki internetowe takie jak Internet Explorer 6, 7 i 8 posiadają udokumentowane luki bezpieczeństwa, ograniczoną funkcjonalność oraz nie są zgodne z najnowszymi standardami.
Prosimy o zainstalowanie nowszej przeglądarki, która pozwoli Ci skorzystać z pełni możliwości oferowanych przez nasz portal, jak również znacznie ułatwi Ci przeglądanie internetu w przyszłości :)
Strażnik jest zakurzony i stoi przy oknie starego drewnianego domu. Strażnik komunikuje się bransoletą na ręce Ryszarda Głowali
Rozmowa z Marcinem Gortatem, koszykarzem Phoenix Suns.
O prezydenta Lublina Krzysztofa Żuka mogą się rozbić lubelskie PiS i PO. I choć wszyscy twierdzą oficjalnie, że nie mają takich planów, to powstanie bezpartyjnego bloku wspierającego prezydenta staje się coraz bardziej prawdopodobne.
Warsztaty, dyskusje, happeningi, zwiedzanie. To tylko niektóre atrakcje w ramach międzynarodowego projektu \"Budujemy mosty pomiędzy przeszłością a przyszłością Europy”. Dzięki niemu uczniowie z III LO im. Unii Lubelskiej w Lublinie mogli spotkać się ze swoimi rówieśnikami z Finlandii, Kraju Basków, Walii i Niemiec.
Lublin zagra w nowym serialu, który od września nadawać będzie TVP1. Właśnie tu swoje życiowe perypetie przeżywać będą bohaterowie \"Wszystko przed nami”. Kręcenie serialu rusza w piątek 13 lipca.
Rozmowa z Maciejem Chmielem, zawodnikiem Uniqa LKKG BGŻ Lublin.
To była jedna z najciekawszych przygód w życiu. I choć do niej dołożyłem, to nie żałuję. To było bardzo ważne doświadczenie – mówi Konrad z Lublina, który był audiodeskryptywnym komentatorem w czasie Euro 2012. Jako jeden z ośmiu wolontariuszy w Polsce relacjonował mecze osobom niewidomym i słabo- widzącym.
Rowerowe szaleństwo ogarnęło Lublin. W ostatnich tygodniach nie ma weekendu bez kolarskich atrakcji. W sobotę Uniqa LKKG BGŻ Lublin zapraszają kibiców do Bikeparku przy ul. Janowskiej na Lublin Super Session.
Rozmowa z pisarzem Marcinem Wrońskim, autorem serii o komisarzu Maciejewskim.
Rozmowa z Arturem Tyszkiewiczem, dyrektorem artystycznym Teatru Osterwy w Lublinie, reżyserem \"Snu nocy letniej” Szekspira.
Rozmowa z Anetą Jurczuk, lekarzem weterynarii z Lublina.
Ambitna, pracowita, zdolna, konsekwentnie dążąca do celu. Próżna, nie znosząca sprzeciwu, przedmiotowo traktująca ludzi. Karierowiczka wykorzystująca znane nazwisko, czy świetny lekarz i menadżer?
Od czterech lat życie Oli Koter zależy od insuliny. Chociaż dziewczynka jest cały czas pod czujną opieką mamy, to w każdej chwili poziom glukozy we krwi może spaść do niebezpiecznego poziomu. Przed takimi spadkami mogłaby ją ostrzegać nowoczesna pompa insulinowa. Ale na to trzeba pieniędzy.
Rozmowa z prof. Grzegorzem Gorzelakiem, ekonomistą z Uniwersytetu Warszawskiego, który współpracuje przy przygotowaniu strategii rozwoju województwa lubelskiego.
Rozmowa z Piotrem Selimem, pianistą, kompozytorem, członkiem Lubelskiej Federacji Bardów.
Dzwoniące na postojach szyby, ryk silnika, ciężko otwierające się okna. Takich atrakcji przez 30 lat dostarczały lublinianom autobusy marki ikarus. W ten weekend ostatni taki wóz odchodzi na emeryturę.
Rozmowa z Cezarym Kucharskim, posłem Platformy Obywatelskiej i menedżerem Roberta Lewandowskiego.
26-letni reżyser z Lublina jest jedynym Polakiem, który znalazł się w gronie 50 finalistów międzynarodowego konkursu filmowego. Rywalizowało o to ponad 15 000 filmów. To, czy nasz człowiek będzie mieć szansę na pół miliona dolarów, zależy także od internautów.
Kazimierz Wojtasik razem z rodziną przekazał dary dla papieża. Ojciec Andrzej Derdziuk z rąk Jana Pawła II przyjął święcenia kapłańskie. Tak było 25 lat temu. W sobotę pielgrzymi znowu modlili się w miejscu, gdzie był Ojciec Święty.
Lublin jest bramą Wschodu, która stoi w centrum Kresów. Czy pograniczne położenie, gościnność i wielokulturowy pejzaż sprawią, że turyści z Europy zostawią tu pieniądze? – Zdecydowanie tak. Lubelskie ma najlepsze lata przed sobą. Musicie o sobie opowiadać. Polsce i Europie.
Latem 2010 roku dwóch fotografików - Michał Jadczak oraz Kuba Wójtowicz wykonało serię fotografii właścicielom tradycyjnych zakładów rzemieślniczych działających w Lublinie. Większość z tych pracowni powstała przed II Wojną Światową i istnieje po dziś dzień. Wystawę fotografii można oglądać do końca czerwca w hali biletowej Dworca PKP Lublin Główny. Ukazał się też album przedstawiający sylwetki dwunastu lubelskich rzemieślników. Dla naszych Czytelników mamy kilka egzemplarzy książki. Dzwońcie. Na telefony czekamy w piątek, 8 czerwca, pod nr tel. 081 462 68 24.
Wygląda to na zabawę. Kolorowa postać wisząca w załomie muru. Człowiek niczym deseczka oparty o ławkę na placu Kochanowskiego. Po pierwsze, bycie deseczką jest trudne. Po drugie, to poważny, międzynarodowy projekt austriackiego choreografa.
Zespół \"Jarzębina” zawojował Brukselę. Hit pań z Kocudzy zabrzmiał w Parlamencie Europejskim podczas specjalnego turnieju piłkarskiego. Występ śpiewaczek przyciągnął więcej uwagi niż same rozgrywki. Już dziś będzie można je posłuchać podczas lubelskiej Nocy Kultury.
Z prawego przedniego koła schodziło powietrze, główny bezpiecznik palił się przy rozruchu. Mimo tych problemów, lubelscy studenci odnieśli wielki sukces. W debiutanckim starcie na Shell Eco-Marathon 2012 zajęli 3 miejsce w kategorii \"Urban Concept”, samochody z silnikiem Diesla.
Jeśli dziecko zostało przez nauczyciela uderzone, szturchnięte czy poniżone, a komisja dyscyplinarna umarza to albo co najwyżej daje karę nagany, ja mam w nosie taką naganę – mówi Marek Michalak, który przyjechał w tym tygodniu do Lublina na konferencję pt. \"O prawie dziecka do popełniania błędów”. Rozmowa z Markiem Michalakiem, rzecznikiem praw dziecka.