Przeglądarka, z której korzystasz jest przestarzała.

Starsze przeglądarki internetowe takie jak Internet Explorer 6, 7 i 8 posiadają udokumentowane luki bezpieczeństwa, ograniczoną funkcjonalność oraz nie są zgodne z najnowszymi standardami.

Prosimy o zainstalowanie nowszej przeglądarki, która pozwoli Ci skorzystać z pełni możliwości oferowanych przez nasz portal, jak również znacznie ułatwi Ci przeglądanie internetu w przyszłości :)

Pobierz nowszą przeglądarkę:

Magazyn

13 lipca 2012 r.
9:45
Edytuj ten wpis

W Lublinie zaczynają kręcić serial "Wszystko przed nami”

Autor: Zdjęcie autora Dominik Smaga
Serial "Wszystko przed nami” to historia młodych ludzi, którzy wracają z Włoch do Lublina i zakłada
Serial \"Wszystko przed nami” to historia młodych ludzi, którzy wracają z Włoch do Lublina i zakłada

Lublin zagra w nowym serialu, który od września nadawać będzie TVP1. Właśnie tu swoje życiowe perypetie przeżywać będą bohaterowie "Wszystko przed nami”. Kręcenie serialu rusza w piątek 13 lipca.

AdBlock
Szanowny Czytelniku!
Dzięki reklamom czytasz za darmo. Prosimy o wyłączenie programu służącego do blokowania reklam (np. AdBlock).
Dziękujemy, redakcja Dziennika Wschodniego.
Kliknij tutaj, aby zaakceptować
– Serial będzie opowiadać historię młodych ludzi, którzy po latach pracy we Włoszech decydują się na powrót do Polski – zapowiada Karolina Baranowska z firmy Artrama, która jest producentem nowej serii. To zgrana paczka przyjaciół, którzy mogą na siebie liczyć w trudnych sytuacjach, o czym mogli przekonać się już w Mediolanie. Po powrocie do Polski postanawiają założyć wspólny biznes.

Możliwa bajka

Wstępnym, roboczym, tytułem serialu był "Dobry adres”. Pod takim właśnie wspólnym szyldem paczka przyjaciół rozkręcać będzie biznes w centrum Lublina. Konkretnie: w staromiejskiej kamienicy przy Złotej 2. Właśnie tu powstaną kolejno: bar, hostel, kancelaria prawna i inne przedsięwzięcia. W tej samej kamienicy mieszkać będzie też większość bohaterów. Ma to być miejsce przyjazne i związane z niepowtarzalnym stylem.

– Nasza opowieść będzie optymistyczna i realistyczna. Będzie współczesną – ale możliwą – bajką o spełnieniu marzeń i o tym, że zmieniając się na lepsze, możemy zmienić także nasze otoczenie. O tym, że dobro, które czynimy, wraca do nas zwielokrotnione – zapowiada Ilona Łepkowska, która jest kierownikiem literackim serialu, a zarazem, obok Tadeusza Lampki, jego współproducentką. – Ma pokazać Polakom, że nie wystarczy narzekać na kraj, trzeba go zmieniać. I że na pewno zrobi to młode pokolenie Polaków Europejczyków.

Product Placement

Oczywiście, żeby bohaterom nie było za słodko, pojawią się też problemy: od trudów dnia codziennego po nieprzychylność wrogów. A poza tym wszystko to, co w serialu być powinno: przyjaźń, miłość i zwroty akcji.

– Zdjęcia w Lublinie zaczynamy w piątek, trzynastego lipca – zapowiada Baranowska. Będą kręcone nie tylko przy Złotej 2, ale też na Rynku, pl. Po Farze, Królewskiej, Podwalu, koło murku z kwiatami oraz w dwóch restauracjach: Atrium i Czarciej Łapie.

Serial będzie nadawany od września przez pięć dni w tygodniu w TVP 1. Jak długo?

– To nie jest przesądzone – stwierdza Baranowska. – Pięć lat temu zaczynaliśmy produkować "Barwy szczęścia”, serial trwa. Chcielibyśmy, żeby ten również był tak długodystansowy.

– Dla miasta to szansa na promocję – mówi Katarzyna Mieczkowska-Czerniak, rzecznik prezydenta Lublina. – To swoisty product placement, gdzie miasto jest bohaterem i dla nas jest to na pewno szansa na wzbudzenie zainteresowania wśród turystów. Mamy przecież przepiękne Stare Miasto, a to właśnie na jego terenie mają powstawać zdjęcia. Mamy też przykład Sandomierza, w którym kręcony był serial "Ojciec Mateusz”, co przyniosło znaczny napływ turystów.
Długa droga na ekran

Potwierdzają to twarde dane: liczba turystów odwiedzających Sandomierz w latach 2008–2011 wzrosła prawie dwukrotnie. Miasto intensywnie korzysta z takiej promocji, na swojej oficjalnej stronie internetowej proponuje nawet wycieczki "Śladami ojca Mateusza”.

– Nie wiemy, czy uda się powtórzyć aż tak duży sukces – mówi Mieczkowska-Czerniak. – Ale szanse są spore, bo naprawdę mamy czym zauroczyć przyjezdnych.

Do tego, by Lublin trafił na ekrany, droga była długa. Po pierwsze, nie było wiadomo, czy serial w ogóle powstanie. Na szczęście, okazało się, że właśnie ten projekt wygrał konkurs na nowy serial ogłoszony kilka miesięcy temu przez Telewizję Polską. Pokonał ponad 50 konkurencyjnych projektów.

Po drugie, nie było pewne, że to właśnie w Lublinie osadzona będzie akcja. – Rozważaliśmy różne miasta. Myśleliśmy o Kaliszu, o Płocku, Bydgoszczy… – przyznaje Stanisław Szymański
z Artramy.

Turniej miast

– Lublin wygrał, bo idealnie pasował do założeń serialu. Chcieliśmy pokazać, przepraszam za określenie, Polskę aspiracyjną. Czyli miasto średniej wielkości, które ma ośrodki akademickie, ma tradycję i ma aspirację być ośrodkiem kulturalnym i naukowym istotnym w skali Polski, a jednocześnie nie jest tak sztampowym pomysłem, jak Gdańsk, Kraków czy Wrocław. Pasowała nam skala miasta, jego historia, potencjał i starania, by być miastem nowoczesnym – mówi Szymański. – Lublin pasował nam też logistycznie, bo jest niedaleko Warszawy. Poza tym, jest piękny, ma wspaniałą starówkę, którą warto Polakom pokazać.

Filmowcy podkreślają też, że w telewizji jest już kilka seriali, których akcja osadzona jest w różnych miastach. "Komisarz Alex” TVP1 rozgrywa się w Łodzi, w TVN "Julia” umiejscowiona jest w Krakowie, "Prawo Agaty” częściowo dzieje się w Bydgoszczy, a jesienią w tej samej stacji wystartuje nowy serial medyczny, którego akcja ma się toczyć w Toruniu. – Nie chcieliśmy iść utartą ścieżką, chcieliśmy pokazać miasto, które jest nieodkryte, które może być świeże dla widza – opowiada Szymański. Co ciekawe, Lublin wystąpi też w roli… Mediolanu, w którym serial się zacznie.

Ekipa

Władze miasta mają też pomagać ekipie filmowej. Chodzi m.in. o udostępnianie pewnych ulic czy wsparcie logistyczne. A także finansowe. Lublin dopłaci w tym roku do produkcji 300 tys. złotych, podobną kwotę ma wyłożyć w przyszłym roku.

Firma producencka Artrama tworzy m.in. "Barwy szczęścia” i "Na dobre i na złe”. Z kolei Ilona Łepkowska od lat decyduje o tym, kiedy miliony Polaków zasiądą przed telewizorem. Wśród seriali, przy których pracowała są: "Klan”, "M jak miłość”, "Na dobre i na złe”, czy też "Barwy szczęścia”. Pisała też scenariusze do filmów "Kogel-mogel”, "Galimatias, czyli kogel-mogel II”, czy "Och, Karol”.

Głównym scenarzystą będzie Dominik Gąsiorowski (pracował m.in. przy "Na Wspólnej”), pierwsze odcinki wyreżyseruje Piotr Wereśniak ("Nie kłam, kochanie”, "Zakochani”, "Och, Karol 2” i serial "Kryminalni”). W obsadzie znajdą się m.in. Małgorzata Majerska, Gabriela Muskała, Aleksy Komorowski, Michał Malinowski i Piotr Nowak. Wszystkie karty twórcy mają odkryć na początku sierpnia.

Pozostałe informacje

Dwa ciała znalezione w garażu. Policja bada szczegóły

Dwa ciała znalezione w garażu. Policja bada szczegóły

Włodawscy policjanci pod nadzorem prokuratury wyjaśniają okoliczności śmierci dwóch młodych mężczyzn. Ciała 27 i 29 latka zostały znalezione dzisiejszej nocy w garażu, w samochodzie z włączonym silnikiem.

Falkon 2025. WieloŚwiaty
ZDJĘCIA I PROGRAM
galeria

Falkon 2025: Fantastyczna impreza w Lublinie. Plan na sobotę

Kosmiczna kantyna rodem z Gwiezdnych Wojen z holoszachami, gry, pokazy, cosplay i poszukiwania odpowiedzi na bardzo ważne pytania. W Lublinie trwa Falkon 2025. WieloŚwiaty. Co jeszcze przed nami?

Z młotkiem na kompana od kieliszka

Z młotkiem na kompana od kieliszka

O tym, że nie tylko alkohol może uderzyć do głowy, na własnej skórze przekonał się we wtorek 17-latek z gminy Dorohusk. Podczas wspólnego biesiadowania, jeden z kolegów wyciągnął młotek.

Czołowe zderzenie peugeota z ciężarówką. 59-latka trafiła do szpitala
galeria

Czołowe zderzenie peugeota z ciężarówką. 59-latka trafiła do szpitala

W miejscowości Łopiennik Nadrzeczny na drodze krajowej nr 17 doszło do poważnego wypadku. 59-letnia kierująca peugeotem zderzyła się czołowo z ciężarówką marki DAF. Kobieta została przetransportowana śmigłowcem do szpitala w Lublinie.

Śmiertelny wypadek w Uściążu. Pieszy potrącony przez samochód

Śmiertelny wypadek w Uściążu. Pieszy potrącony przez samochód

Na drodze wojewódzkiej nr 824 w miejscowości Uściąż (gm. Karczmiska) doszło do tragicznego wypadku. 61-letni kierowca volvo potrącił pieszego, który zginął na miejscu. Policja ustala szczegóły zdarzenia.

Walentynkowy weekendzik. Tak się bawiliście w Klubie 30.
foto
galeria

Walentynkowy weekendzik. Tak się bawiliście w Klubie 30.

Walentynki to święto zakochanych, które coraz częściej przenosi się do klubów, w których odbywają się walentynkowe imprezy. Tak samo było w popularnym lubelskim Klubie 30, który zorganizował - Walentynkowy piąteczek. Impreza - jak zwykle - przyciągnęła pary oraz singli. Jeśli jesteście ciekawi, jak się bawiliście, to zapraszamy do obejrzenia naszej fotogalerii.

Pavol Stano (Górnik Łęczna): Dziękuję zawodnikom za zaangażowanie i poświęcenie

Pavol Stano (Górnik Łęczna): Dziękuję zawodnikom za zaangażowanie i poświęcenie

W piątek na otwarcie 21. kolejki Górnik Łęczna prowadził w Warszawie z tamtejszą Polonią, ale potem gospodarze zadali dwa ciosy w krótkim odstępie czasu i wygrali to spotkanie. Jak mecz podsumowują szkoleniowcy obu ekip?

42-latek zatrzymany za jazdę mimo dożywotniego zakazu. Miał 3 promile alkoholu

42-latek zatrzymany za jazdę mimo dożywotniego zakazu. Miał 3 promile alkoholu

Policjanci z Hrubieszowa zatrzymali 42-letniego kierowcę, który nie tylko złamał dożywotni zakaz prowadzenia pojazdów, ale także miał blisko 3 promile alkoholu w organizmie. Jak się okazało, mężczyzna nigdy nie posiadał prawa jazdy i był już wielokrotnie karany za jazdę po alkoholu.

Lubisz roboty i technologię? Dziś w Lublinie turniej dla pasjonatów

Lubisz roboty i technologię? Dziś w Lublinie turniej dla pasjonatów

Jeśli fascynuje cię robotyka i nowoczesne technologie, masz dziś okazję zobaczyć je w akcji. Na Politechnice Lubelskiej trwa prestiżowy turniej FIRST Tech Challenge, w którym najlepsi młodzi inżynierowie z Polski i zagranicy rywalizują o awans do światowych finałów w Houston.

Lubelscy naukowcy nagrodzeni za przełomowe badania. Wyróżnienie dla zespołu UP i UM w Lublinie

Lubelscy naukowcy nagrodzeni za przełomowe badania. Wyróżnienie dla zespołu UP i UM w Lublinie

Zespół naukowców z Uniwersytetu Przyrodniczego oraz Uniwersytetu Medycznego w Lublinie został wyróżniony prestiżową nagrodą Ministra Nauki i Szkolnictwa Wyższego. Doceniono ich badania nad funkcjonalnym produktem spożywczym, który może wspomagać profilaktykę choroby Alzheimera.

Kierowco z Lublina, szykuj portfel! Tankowanie w mieście jednym z najdroższych w Polsce

Kierowco z Lublina, szykuj portfel! Tankowanie w mieście jednym z najdroższych w Polsce

Rosnące ceny paliw to problem, który dotyka kierowców w całej Polsce, ale dane z najnowszego raportu pokazują, że w Lublinie tankowanie jest wyjątkowo kosztowne. Według analizy Yanosik i PanParagon nasze miasto znalazło się wśród najdroższych w kraju.

Daria Szynkaruk jest kapitanem MKS FunFloor Lublin

MKS FunFloor Lublin po zaciętym spotkaniu pokonał Energę Start Elbląg

Paweł Tetelewski może być zadowolony z postawy swoich podopiecznych. MKS FunFloor wygrał w Elblągu z tamtejszą Energą Startem 28:26. Spotkanie było jednak bardzo zacięte.

Górnik Łęczna wciąż musi poczekać na pierwszą wygraną w tym roku

Górnik Łęczna wciąż musi poczekać na pierwszą wygraną w tym roku

Nieudany wyjazd Górnika Łęczna do stolicy. W piątek na otwarcie 21. kolejki Betlic I Ligi podopieczni trenera Pavola Stano przegrali z Polonią Warszawa 1:2

Odkryj tajemnice Lubelszczyzny! Rozpoznasz te zabytki po zdjęciach?
QUIZ

Odkryj tajemnice Lubelszczyzny! Rozpoznasz te zabytki po zdjęciach?

Lubelszczyzna to region, który zachwyca swoim dziedzictwem kulturowym, bogatą historią i niepowtarzalnym klimatem. Znajdziemy tu zarówno majestatyczne zamki i pałace, jak i urokliwe stare miasta, zabytkowe świątynie oraz miejsca owiane tajemnicą. Jeśli jesteś miłośnikiem historii i architektury, nasz quiz to doskonała okazja, aby sprawdzić swoją wiedzę i odkryć nieznane zakątki tej niezwykłej części Polski!

Seniorzy chcą spotykać się częściej. Kiedy nowy "plus"?

Seniorzy chcą spotykać się częściej. Kiedy nowy "plus"?

Mieszkanka Woli Burzeckiej w powiecie łukowskim zadzwoniła do naszej redakcji narzekając na zmniejszenie liczby zajęć dla seniorów w miejscowej świetlicy. To skutek zakończenia projektu w ramach Senior+. Zapytaliśmy w gminie o szansę na poszerzenie oferty.

ALARM24

Masz dla nas temat? Daj nam znać pod numerem:
Alarm24 telefon 691 770 010

Wyślij wiadomość, zdjęcie lub zadzwoń.

kliknij i poinformuj nas!

Najczęściej czytane

Dzisiaj · Tydzień · Wideo · Premium