Starsze przeglądarki internetowe takie jak Internet Explorer 6, 7 i 8 posiadają udokumentowane luki bezpieczeństwa, ograniczoną funkcjonalność oraz nie są zgodne z najnowszymi standardami.
Prosimy o zainstalowanie nowszej przeglądarki, która pozwoli Ci skorzystać z pełni możliwości oferowanych przez nasz portal, jak również znacznie ułatwi Ci przeglądanie internetu w przyszłości :)
Rozmowa z pisarką Mają Wolny, która zbiera właśnie materiał do swojej kolejnej książki "Pociąg do Imperium".
Paweł Matras, miejski radny Prawa i Sprawiedliwości oraz dyrektor biura posła Krzysztofa Szulowskiego wygrał nabór na zastępcę dyrektora Powiatowego Urzędu Pracy w Puławach. Był jedynym kandydatem na to stanowisko.
Prokuratura Rejonowa w Parczewie odmówiła wszczęcia śledztwa przeciwko burmistrzowi Parczewa i wójt gminy Hanna. Chodzi o głośną sprawę udostępnienia Poczcie Polskiej spisów wyborców przed niedoszłymi wyborami kopertowymi w 2020 roku.
Imię Izabelli Sierakowskiej, zmarłej w zeszłym roku wieloletniej posłanki lewicy może otrzymać część wąwozu między osiedlami LSM. Głosowanie w Radzie Miasta już 17 listopada
Po 45 tys. zł w ciągu tygodnia wpłacili na konto Prawa i Sprawiedliwości członkowie zarządu dużej państwowej spółki, w tym pochodząca z Puław była szefowa kancelarii prezydenta RP. Wspieranie partii przez osoby zawdzięczające jej intratne stanowiska nie jest niczym nowym, choć nie wszystkie ugrupowania regulują te kwestie oficjalnymi decyzjami.
Ponad 3 miliony złotych kosztowała organizacja tegorocznego czempionatu koni arabskich i aukcji Pride of Poland, która skończyła się głośnym skandalem. Na razie wpływy ze sprzedaży są prawie na tym samym poziomie co koszty imprezy.
Choć w skali kraju w przyszłorocznych wyborach do Sejmu PiS może stracić prawie 30 mandatów, to w województwie lubelskim ma szanse osiągnąć wynik podobny do tego z 2019 roku. Stan posiadania może utrzymać także Koalicja Obywatelska, Polskie Stronnictwo Ludowe i Konfederacja.
Radni Zamościa mieli prawo odwołać z funkcji wiceprzewodniczącego Rady Miasta i zrobili to zgodnie z przepisami – uznał Wojewódzki Sąd Administracyjny w Lublinie i oddalił skargę Dariusza Zagdańskiego na uchwałę pozbawiającą go stanowiska.
Ełk (woj. warmińsko-mazurskie). Prezes PiS Jarosław Kaczyński na spotkaniu z wyborcami w Ełku stwierdził, że dziś rodzi się "dużo za mało dzieci", a jeśli "na przykład utrzyma się taki stan", że kobiety do 25. roku życia piją tyle samo co ich rówieśnicy, to dzieci nie będzie.
Autorski przegląd najważniejszych wydarzeń mijającego tygodnia. Z przymrużeniem oka oczywiście.
Nie złamałam prawa – przekonuje radna Anna Ryfka, której sprawę badała jedna z komisji Rady Miasta. Uznała, że nie ma podstaw do tego, by oceniać, czy podpisując pewną umowę Ryfka złamała prawo w sposób skutkujący rozstaniem z radą.
Polityk i przedsiębiorca nie będzie już sprzedawał ogórków z Rosji. Jacek Bury chce też przeprosin od lidera AGROunii.
Czy Stanisław Kieroński, wiceszef Rady Miasta z klubu prezydenta Krzysztofa Żuka, złożył nieprawdziwe oświadczenie lustracyjne? Według prokuratora z IPN, w latach 1980-83 Kieroński był kontaktem operacyjnym służby bezpieczeństwa, pomagając jej w prowadzeniu podsłuchu księdza z zakonu jezuitów.
Rząd przyjął specjalną uchwałę, w której wskazał miejsce dla elektrowni atomowej. Mamy ją zbudować współpracując z USA.
„Jawne wspieranie reżimu Putina” zarzuca senatorowi Jackowi Buremu lider rolniczej AGROunii. Poszło o to, że firma senatora sprowadza na nasz rynek rosyjskie ogórki. Bury zapewnia, że wszystko odbywa się w zgodzie z przepisami.
Nie nowe rondo, jak chciał jeden z radnych PiS, ale plac zieleni w obrębie Starego Miasta w Zamościu, o co wnioskowali inni radni tej samej partii, będzie nosił imię Marii i Lecha Kaczyńskich. Taka decyzja zapadła na ostatniej sesji. Poparli ją nawet przedstawiciele opozycji.
Głos jednego radnego przesądził o losach uchwały, którą Rada Gminy w Chodlu odrzucała blisko pół roku. Chodzi o przekształcenie tamtejszego Zakładu Gospodarki Komunalnej i Mieszkaniowej w jednostkę budżetową. Kartą przetargową w tym sporze były długi zakładu dostarczającego mieszkańcom wodę.
Czy Anna Ryfka powinna być usunięta z Rady Miasta? Wojewoda dał radzie czas do 10 listopada na „postępowanie wyjaśniające” i przekazanie ustaleń w tej sprawie. Przewodniczący nie zwoła jednak posiedzenia rady, sprawą zajmie się w czwartek jedna z jej komisji
Policja zatrzymała mężczyznę, który wtargnął do biura poselskiego Moniki Pawłowskiej. – Nie przestawiono mu żadnych zarzutów – informuje policja. Tymczasem senator opozycji opisuje, jak w biurze parlamentarzystki PiS potraktowano wolontariuszkę Polski 2050.
Budowa kontenerów mieszkalnych dla dłużników znów stanęła pod znakiem zapytania. Większość radnych opowiada się obecnie przeciw zwiększaniu środków na ten cel. Do zablokowania inwestycji zaangażowała się także parlamentarzystka Polski 2050, Joanna Mucha
O ataku na swoje biuro poselskie we Włodawie poinformowała posłanka Prawa i Sprawiedliwości Monika Pawłowska. Do lokalu wtargnął mężczyzna, który miał krzyczeć, że „biuro zostanie zniszczone”, a jego pracownicę „utopi w szambie, gdzie zginie”.
Gdyby na posiedzenie sejmowej Komisji przyszła czwórka posłów KO i Lewicy, to dziś byśmy nie mówili o Lex Czarnek. Ustawa przygotowana w resorcie edukacji wraca jako projekt poselski. Nie musi więc przechodzić żadnych społecznych konsultacji.
Jeszcze miesiąc może zająć prawnikom wojewody ocena sytuacji Anny Ryfki, miejskiej radnej Lublina z klubu prezydenta Krzysztofa Żuka.
Nie ma przepisów, które nakazywałyby radnym nadawania ulicom czy placom nazw zgodnych z oczekiwaniami mieszkańców. Ale w Zamościu właśnie taki obyczaj się przyjął i był od lat praktykowany. Czy głosowanie nad uhonorowaniem Marii i Lecha Kaczyńskich zachwieje tą tradycją?
Do Sejmu trafił projekt ustawy zwalniającej od odpowiedzialności karnej samorządowców, którzy w 2020 roku przed niedoszłymi wyborami kopertowymi udostępnili Poczcie Polskiej spisy wyborców. W całej Polsce w tej sprawie trwa kilkaset postępowań.