Powoli dobiega końca autorski projekt Domicjana Grabowskiego. Artysta namalował już większość map gmin powiatu puławskiego. Pod koniec lutego odsłonięte zostało opracowanie Wąwolnicy z jej licznymi zabytkami i miejscami kultu religijnego.
To nie są zwyczajne mapy, a unikatowe, oryginalne opracowania, które poza standardowym układem dróg, rzek, lasów, czy nazw miejscowości, zawierają rysunki najciekawszych obiektów, w tym zabytków, pomników i symboli (w tym legend) poszczególnych krain oraz ich flagi. Autor map, Domicjan Grabowski, zainspirowany XIX wieczną kartografią, postanowił wykorzystać swoje plastyczne i graficzne zdolności, żeby przygotować w ten sposób mapę całego powiatu.
Do opracowań Baranowa, Markuszowa, Żyrzyna, Kurowa, Nałęczowa i Janowca i Końskowoli dołączyła Wąwolnica. Na mapie zaznaczono m.in. bazylikę i figurę Matki Bożej Kębelskiej, pałac w Celejowie, pomnik bitwy partyzanckiej w Rąblowie, dom sióstr zakonnych w Mareczkach, narty i kije w Rąblowie, wino, konia ze stajni w Łąkach, przetwory owocowe w Łopatkach, czy też lokomotywę kolei wąskotorowej.
Niestety, ku rozczarowaniu autora, gmina Wąwolnica nie posiada flagi, więc artysta zostawił dla niej puste miejsce. Następna w kolejności namalowana zostanie gmina Kazimierz Dolny, po której powinniśmy zobaczyć gminę wiejską Puławy, a na koniec stolicę powiatu puławskiego. Całość po wydrukowaniu będzie miała format 2x2 metry.
Mapa w formie cyfrowej zostanie udostępniona za darmo w internecie.