Starsze przeglądarki internetowe takie jak Internet Explorer 6, 7 i 8 posiadają udokumentowane luki bezpieczeństwa, ograniczoną funkcjonalność oraz nie są zgodne z najnowszymi standardami.
Prosimy o zainstalowanie nowszej przeglądarki, która pozwoli Ci skorzystać z pełni możliwości oferowanych przez nasz portal, jak również znacznie ułatwi Ci przeglądanie internetu w przyszłości :)
Do 22 stycznia trwają zgłoszenia do udziału w Gminnym Przeglądzie Kolęd i Pastorałek w Nałęczowie, który w tym roku odbędzie się wyjątkowo online. Uczestnicy mogą startować w kilku kategoriach wiekowych.
Do dwóch lat więzienia i wysoka grzywna - to kara, jaka może spotkać 65-letniego kierowcę volskwagena, który w poniedziałek wsiadł za kierownicę mając 1,5 promila alkoholu. Mieszkaniec Kazimierza Dolnego wpadł na słup energetyczny, a jego auto znalazło się w rowie.
Blisko 500 nowych przypadków. Zmarło 21 osób, z czego 15 miało choroby współistniejące. To najnowsze dane pandemiczne dotyczące województwa lubelskiego.
W środę rano samochód wylądował w przydrożnym stawie.
Pierwszą dawkę szczepionki Pfizera przyjęło już ponad 870 osób z grupy "0". Do końca tygodnia, zgodnie z planem, przyjmie ją kolejnych 700 pracowników służby zdrowia oraz ośrodków pomocy społecznej. Ci ostatni skorzystają z nowego punktu szczepień w POZ nr 3 przy Kilińskiego.
Dwóch wybitnych artystów – Edward Wittig, Stanisław Roman Lewandowski – i dwie monety 5-złotowe – „Nike” i „Konstytucja”. Obaj byli wybitnymi twórcami, obaj stworzyli monety, które w pewnym sensie stały się symbolami tamtego okresu.
W 1928 roku, w związku ze zmianą ustroju pieniężnego zorganizowano konkurs na projekt rewersu monety o nominale 1 złoty. W nowym ustroju pieniężnym przewidywano zastąpienie srebrnych złotówek niklowymi.
Przyszli przedsiębiorcy mogą dostać 60 tys. zł na wsparcie swoich nowych firm. Dotacje czekają także na istniejące podmioty zainteresowane budową ogólnodostępnych miejsc rekreacji oraz niekomerycjnej infrastruktury turystycznej.
Pod koniec minionego roku wójt ogłosił konkurs na dyrektora Gminnego Ośrodka Kultury. Ten zakończył się niepowodzeniem. Żaden z dwójki kandydatów nie zdobył poparcia komisji. Kolejnego postępowania na razie nie będzie. Stanowisko na kolejny rok utrzymał dotychczasowy szef GOK-u.
Reforma walutowa Władysława Grabskiego z 1924 roku przewidywała wprowadzenie do obiegu monet, w tym również ze złota. Konkursy na projekty tych monet ogłoszono w 1924 i 1925 roku. Jedną z laureatek była Zofia Trzcińska-Kamińska, kobieta niesamowitej fantazji i odwagi. Przez półtora miesiąca podszywała się pod mężczyznę i jako Zygmunt Tarło służyła w kawalerii. Do II Brygady Legionów Polskich zaciągnęła się w Lublinie.
W nocy z czwartku na piątek doszło do pożaru w bloku przy ul. Norwida w Puławach. W mieszkaniu na pierwszym piętrze mieszkała 90-letnia kobieta i 93-letni mężczyzna. Mimo podjęcia akcji reanimacyjnej, nie udało się ich uratować.
Prokuratorzy badają przyczyny eksplozji, która zniszczyła piętrowy dom przy ul. Krótkiej w Puławach. Podczas badania miejsca tragedii znaleziono ślady kuchenki i butli gazowej.
Wygląd monet dla odrodzonej Rzeczpospolitej postanowiono ustalić na drodze konkursu. W 1923 roku Ministerstwo Skarbu wraz z Ministerstwem Wyznań i Oświecenia Publicznego ogłosiło otwarty konkurs. Przedmiotem zmagań artystycznych było wykonanie projektów drobnych monet o nominałach: 1, 2, 5, 10, 20 i 50 groszy oraz 1 i 2 złote. Swoje prace nadesłało kilkadziesiąt osób.
Mężczyzna zatrzymany przez policję nie miał prawa jazdy, za to miał dwa zakazy prowadzenia pojazdów.
71-latek jadąc volkswagenem na ulicy Centralnej w Puławach nie zareagował na pieszych znajdujących się na przejściu oraz samochód, który już stał przed przejściem.
Pro-Project Henryk Kartaszyński to laureat nagrody specjalnej konkursu Lider Innowacji. W tym roku po raz pierwszy, spośród finalistów wszystkich edycji konkursu, którego celem jest promowanie innowacyjnych projektów i rozwiązań wdrażanych dzięki wsparciu z Regionalnego Programu Operacyjnego Województwa Lubelskiego na lata 2014-2020, wybrano Lidera Liderów.
Coraz więcej mieszkańców naszego regionu umiera. Potwierdzają to zarówno rządowe statystyki, jak i dane z samorządów. Tam gdzie zgonów jest mniej, na spadek liczby mieszkańców wpływają wyjazdy.
Złoty krzyżyk, pierścień ze szklanym oczkiem, portmonetka, medaliony, pukiel włosów - w sumie kilkanaście przedmiotów pochodzących z XVIII wieku przypadkiem odkryto podczas remontu kościoła pw. św. Józefa w Puławach. Część skarbów skradziono, ale udało się je odzyskać.
Zakupione przez Polskę zagraniczne szczepionki na koronawirusa powinny być przechowywane w bardzo niskiej temperaturze, minus 70 stopni Celsjusza. W uzyskaniu takich warunków pomaga tzw. suchy lód, który państwowej agencji sprzedaje już Grupa Azoty "Puławy".
W poniedziałek do szpitala w Puławach dotarła druga partia szczepionek na Covid-19, która zawiera 450 dawek. Od końca grudnia, zastrzyki otrzymało już prawie 420 pracowników puławskiej ochrony zdrowia. Nie mamy informacji o łamaniu zasad ustalonej kolejności.
Firma Termotechnika pozyskała środki unijne i zamierza zainwestować w Leokadiowie (gmina Puławy) ok. 7 mln zł. Zakład produkujący m.in. kotły na pelet ma powstać w pobliżu drogi ekspresowej S12. O to, by do jego budowy nie doszło walczą właściciele sąsiednich działek budowlanych.
Poważne ochłodzenie nie pojawi się z dnia na dzień, jak straszą niektórzy. Synoptycy wyjaśniają też, że nie ma się co spodziewać minus 30 stopni Celsjusza.
W województwie lubelskim mamy 447 nowych przypadków zakażenia koronawirusem - wynika z oficjalnych statystyk rządu z 5 stycznia 2021 r. Zmarły 42 osoby.
Ministerstwo Zdrowia opublikowało interaktywną mapę, na której można sprawdzić, gdzie będą wykonywane szczepienia przeciwko Covid-19.
Przepisy sanitarne nie pozwalają na przeprowadzenie w tym roku tradycyjnej wizyty duszpasterskiej. Zamiast odwiedzin księży w mieszkaniach, wierni otrzymali zaproszenie do kościołów. Podczas wieczornych nabożeństw zbierane będą ofiary na potrzeby poszczególnych parafii.