![AdBlock](https://cdn01.dziennikwschodni.pl/media/user/adblock-logos.png)
![](https://cdn01.dziennikwschodni.pl/media/news/2018/2018-03/6e2125a2741cf05b32dffb053c64206a.jpg)
Puławy Urzędnicy zapytali mieszkańców, co sądzą na temat budżetu obywatelskiego. Wśród przedstawionych propozycji jego ulepszenia znalazły się m.in. nowe granice rejonów, zwiększenie ich liczby oraz dbałość o dokładniejszy opis projektów.
![AdBlock](https://cdn01.dziennikwschodni.pl/media/user/adblock-logos.png)
Ankietę dostępną na miejskiej stronie internetowej wypełniło ponad 270 osób. Jej wyniki mówią o tym, że większość internautów zasady budżetu uznaje za czytelne i zrozumiałe. Jakie są propozycje zmian? Przykładowo, żeby poszczególne projekty ograniczać pod względem dopasowania do wieku mieszkańców „żeby nie było sytuacji, że w danym rejonie są trzy projekty i wszystkie dla seniorów”.
Inny z mieszkańców zwrócił uwagę na to, że projekty w rodzaju koncertów i innych wydarzeń kulturalnych powinny tworzyć osobną kategorię. Padła również propozycja, by budżet otwierał się i zamykał w tym samym roku. Tego rodzaju zmiana oznaczałaby konieczność przesunięcia głosowania, ale dzięki temu, mieszkańcy szybciej zauważyliby efekty swoich decyzji.
Ankietowani często zwracali uwagę na potrzebę dalszych zmian w rejonach, m.in. poprzez stworzenie nowych dla os. Wólka Profecka, czy Górna-Kolejowa. Padła również propozycja otwarcia możliwości głosowania na projekty lokalne dla mieszkańców innych rejonów. Inny z mieszkańców uznał, że rejony w ogóle nie są potrzebne, a wszystkie projekty mogłyby walczyć ze sobą na równych prawach jako ogólnomiejskie.
Padły także sugestie, żeby urzędnicy poprawili konsultację z autorami projektu, tak, by nie wypaczać ich wizji. Zaproponowano również, żeby opis projektów był dokładniejszy. Chodzi o uniknięcie nieporozumień, np. takich, jakie miały miejsce przy okazji powstania parkingu na os. Niwa. Wielu ankietowanych uznało również, że informacje promujące BO powinny trafiać do większej ilości mieszkańców, np. poprzez lokalne media, szkoły oraz organizacje społeczne.
– Teraz te wszystkie propozycje zostaną zebrane i przekazane doraźnej komisji do spraw budżetu obywatelskiego, które podejmie decyzje o tym, jak będzie wyglądał nowy regulamin. Jeśli wprowadzone zostaną zmiany, będą musiały być one zatwierdzone uchwałą rady miasta – informuje Ewelina Borawska z Wydziału Komunikacji Społecznej puławskiego ratusza.