Projekt lekkiego wózka inwalidzkiego z włókien węglowych autorstwa firmy Oner Carbon został doceniony przez Instytut Wzornictwa Przemysłowego. Zwyciężył w konkursie „Dobry Wzór 2016” w kategorii - sfera publiczna.
Czytaj Dziennik Wschodni bez ograniczeń. Sprawdź naszą ofertę
Sukces puławskiego producenta wózków inwalidzkich. Działający w Puławskim Parku Naukowo Technologicznym Oner Carbon do ich produkcji wykorzystuje nowe technologie i materiały. Korzysta z modelowania 3D, frezarki CNC, czy infuzji. Ich nowy model aktywnego wózka dla osób niepełnosprawnych zyskał już uznanie ekspertów z Instytutu Wzornictwa Przemysłowego.
– Jury zwróciło uwagę na wyjątkowe parametry wózka, jego bardzo niską wagę, zastosowanie innowacyjnych materiałów i konkurencyjną cenę, która daje mu szansę stać się produktem świetnie zaprojektowanym, a jednocześnie dostępnym – napisano w uzasadnieniu.
Właściciel firmy Oner Carbon przyznaje, że nie spodziewał się zwycięstwa, ale jest przekonany, że ich produkt ma szansę nie tylko na pochwały za wzornictwo, ale także na rynkowy sukces.
– Jesteśmy mile zaskoczeni tą nagrodą. Już samo znalezienie się w gronie finalistów było dla nas dużym wyróżnieniem. Cały czas staramy się udoskonalać wygląd oraz jakość oferowanych przez nas produktów korzystając z nowoczesnej infrastruktury PPNT, a wzór naszego wózka z pewnością spełni oczekiwania niejednego użytkownika – zapewnia Robert Grabowski, autor nagrodzonego projektu.
Na konkurs „Dobry Wzór 2016” wpłynęło ponad 220 propozycji z całego kraju. Do finału dostało się 136 przedmiotów i usług, a nagrody otrzymało 28 z nich.
Oprócz wózka o ramie z włókna węglowego, w tym roku tytuły „Dobrego Wzoru” przyznano m.in. firmom: Balma i VOX (meble), Supersnow (armatka śnieżna), Sanplast (prysznic), PESA (skład piętrowy), Torf Corporation (kosmetyki) i Newag (lokomotywa Griffin). Ta ostatnia otrzymała także tytuł Wzoru Roku 2016 i została uznana najlepszym polskim produktem, autorstwa polskiego projektanta i wyprodukowanego przez polskiego przedsiębiorcę.