Po pandemicznej przerwie truskawkowa impreza w nowej odsłonie wraca na stadion w Górze Puławskiej. W niedzielę 2 lipca lokalne władze zapraszają mieszkańców i gości na pierwsze Truskawkobranie.
Chcieliśmy odświeżyć formułę tej imprezy, stąd pomysł na zmiany w jej programie, nazwie oraz grafikach promujących to wydarzenie - tłumaczy Paweł Nocek, szef promocji w Gminie Puławy, odpowiadając na pytanie o powody zmiany nazwy święta.
Przypominamy, że Święto Truskawki do czasów pandemii było jedną z największych imprez masowych organizowanych w powiecie puławskim. Stadionowa zabawa w Górze Puławskiej z owocami w tle przyciągała za Wisłę tłumy mieszkańców zarówno wiejskiej gminy, jak i pobliskiego miasta Puławy. Samorządowcy z ul. Dęblińskiej liczą na to, że frekwencja dopisze także w tym roku, chociaż skala wydarzenia będzie nieco uboższa od tej, którą znamy z przeszłości.
Jedną z ważniejszych zmian jest brak polowej mszy na stadionie, którą zastąpi nabożeństwo w parafialnym kościele (godz. 12). - Dzięki temu mieszkańcy będą mogli wrócić po mszy do domów, zjeść coś i przebrać się, a następnie o godz. 15 udać się na stadion, gdzie będą na nich czekały stoiska poszczególnych sołectw oraz inne atrakcje związane z Truskawkobraniem - opowiada Paweł Nocek.
Podczas wydarzenia przewidziano choćby wybory Miss Truskawki, kulinarny konkurs Przebój Smaku, konkurs artystyczny Truskawkowe Inspiracje, sporo regionalnej kuchni inspirowanej nie tylko owocami, a także występy muzyczne. Na scenie pojawią się zespoły i soliści z Gminnego Ośrodka Kultury w Gołębiu. Wieczorem zagra i zaśpiewa Bobi (muzyka taneczna), a następnie na dyskotekę zaprosi formacja ToDay.
W związku z trwającą na stadionie budową zaplecza sportowego klubu piłkarskiego z Góry Puławskiej, ilość stoisk gastronomicznych może być ograniczona. Wstęp wolny.