![AdBlock](https://cdn01.dziennikwschodni.pl/media/user/adblock-logos.png)
![Stacja narciarska w Kazimierzu Dolnym działa od niedzieli](https://cdn01.dziennikwschodni.pl/media/news/2025/2025-01/2f454908ca67fd0ea5cc97bccc522d42_std_crd_830.jpg)
Mieszkańcy Lubelszczyzny mogą szusować w trzech miejscach. W niedzielę zgodnie z zapowiedzią sezon otworzyła stacja narciarska w Kazimierzu Dolnym.
![AdBlock](https://cdn01.dziennikwschodni.pl/media/user/adblock-logos.png)
Na razie miłośnicy białego szaleństwa mogą korzystać tu z 2 tras, 590-metrowej i 110-metrowej. Ale dośnieżanie trwa i właściciel nie wyklucza uruchomienia pozostałych 4.
Na niedzielnym otwarciu sezonu pojawiły się tłumy. Stacja czynna jest w godzinach 9-21. Na miejscu przy ulicy Puławskiej 168 działa też wypożyczalnia, szkółka i restauracja.
Już wcześniej sezon zainaugurował ośrodek narciarski w Chrzanowie (pow. janowski), gdzie można korzystać z pięciu tras i jednej dodatkowej dla początkujących i dzieci.
Szusować można też w Jacni niedaleko Krasnobrodu (pow. zamojski). Czynny jest m.in. duży wyciąg oraz ośla łączka dla narciarzy i snowboardzistów.
Do otwarcie szykuje się też ośrodek w Rąblowie pod Wąwolnicą (pow. puławski).
![e-Wydanie](https://cdn01.dziennikwschodni.pl/media/public/dziennikwschodni.pl/e-wydanie-artykul.png)