Trwa drugi już konkurs, który ma wyłonić nowego dyrektora Miejskiego Ośrodka Sportu i Rekreacji w Puławach. Rozmowy z kandydatami, którzy pozytywnie przeszli pierwszy etap rekrutacji zaplanowano na początek listopada. Po ich zakończeniu dowiemy się kto zastąpi Antoniego Rękasa.
Przypominamy, że pierwszy konkurs zakończył się fiaskiem. Obaj jego finaliści: Andrzej Śliwa i Tomasz Lewtak nie uzyskali pozytywnej opinii komisji rekrutacyjnej. Tym samym stało się jasne, że procedura zostanie powtórzona. Do nowego konkursu złożono siedem ofert, z których w ubiegłym tygodniu (na pierwszym etapie) z powodów formalnych, odrzucono dwie. Wśród pięciu finalistów znaleźli się: Andrzej Śliwa, Robert Krzysztofik, Wojciech Szmyła, Arkadiusz Urbaniak i Piotr Samojłowicz.
Andrzej Śliwa to wicedyrektor Szkoły Podstawowej nr 1 im. T. Kościuszki w Puławach. W przeszłości był radnym miejskim reprezentującym klub Prawa i Sprawiedliwości. W następnych wyborach startował z listy PSPP, ale nie uzyskał mandatu. W latach 2007-2010 był prezesem KS Wisła Puławy.
Robert Krzysztofik to puławianin posiadający wykształcenie prawnicze i ekonomiczne. W 2014 roku z listy Platformy Obywatelskiej startował w wyborach do rady miasta. Bez powodzenia. Trzy lata później zakończył pracę na stanowisku prezesa Puławskiej Spółdzielni Budowlano-Mieszkaniowej. Obecnie prowadzi własne biuro rachunkowe.
Piotr Samojłowicz to pedagog z Lublina. W roku 2015 startował w wyborach na posła z listy Ruchu Społecznego RP. Zdobył w nich zaledwie 9 głosów.
Arkadiusz Urbaniak to natomiast absolwent warszawskiego AWF-u, były reprezentant Polski w piłce ręcznej oraz pracownik puławskiego MOSiR-u. Wojciech Szmyła to z kolei specjalista związany z branżą chemiczną, były prezes puławskiego Agrochemu, w przeszłości związany również z Kolzapem.
Który z nich zostanie nowym dyrektorem puławskiego ośrodka sportu? – Drugi etap procedury konkursowej został przewidziany na 7 listopada. Oficjalne wyniki będą znane po tej dacie – informuje Łukasz Kołodziej z Urzędu Miasta Puławy.
Warto dodać, że puławski MOSiR to obecnie jedna z najważniejszych miejskich jednostek organizacyjnych zarządzająca ogromnym majątkiem, który po oddaniu nowej hali sportowej wzrośnie do ok. 200 mln zł. Oprócz obiektu budowanego przy Lubelskiej, ośrodek posiada m.in. halę przy al. Partyzantów z pływalnią, stadion sportowy przy ul. Hauke-Bosaka, park wodny, kryte korty tenisowe, hotel Olimpic, marinę, a od niedawna również sezonowe sztuczne lodowisko.