Przeglądarka, z której korzystasz jest przestarzała.

Starsze przeglądarki internetowe takie jak Internet Explorer 6, 7 i 8 posiadają udokumentowane luki bezpieczeństwa, ograniczoną funkcjonalność oraz nie są zgodne z najnowszymi standardami.

Prosimy o zainstalowanie nowszej przeglądarki, która pozwoli Ci skorzystać z pełni możliwości oferowanych przez nasz portal, jak również znacznie ułatwi Ci przeglądanie internetu w przyszłości :)

Pobierz nowszą przeglądarkę:

Puławy

9 maja 2008 r.
11:50
Edytuj ten wpis

Tiry wystają pod bramą azotów

0 0 A A

Nawet po kilkadziesiąt godzin muszą czekać TIR-y w kolejce po nawozy i chemikalia przed Zakładami Azotowymi w Puławach.

AdBlock
Szanowny Czytelniku!
Dzięki reklamom czytasz za darmo. Prosimy o wyłączenie programu służącego do blokowania reklam (np. AdBlock).
Dziękujemy, redakcja Dziennika Wschodniego.
Kliknij tutaj, aby zaakceptować
- Przyjechałem w nocy, zarejestrowałem się w biurze zakładów i tak tu czekam już szesnastą godzinę. Pewnie wyjadę stąd jutro. W tym czasie nie zarabiam - narzeka pan Franciszek z Zamościa, który przyjechał po mocznik. - Na szczęście mam telewizor. Oglądam wiadomości, czasem jakiś film, a jak się znudzi to poczytam gazetę.

Najgorzej jest w weekendy. Parking pęka wtedy w szwach, a kolejka wydłuża się do kilkudziesięciu godzin. - Trudno opisać ten bajzel: jedna wielka walka o miejsca parkingowe. Ze sto TIR-ów tu koczuje. A na terminalu dwie ciężarówki ładowane są przez 8 godzin. Współczuję ludziom, którzy tu przyjeżdżają z Pomorza czy Śląska - mówi pan Adam z Radomia.

Pełniący obowiązki kierownika Grzegorz Kulik z działu Komunikacji Korporacyjnej Zakładów Azotowych Puławy zapewnia jednak, że firma zrobi wszystko, by kierowcy czekali krócej.

- Spółka dokłada wszelkich starań, aby zminimalizować czas oczekiwania na załadunek produktów. Obecnie na instalacji mocznika montowane są automatyczne linie pakujące. Kolejki mają charakter przejściowy i wynikają z przechodzenia na nowy system pakowania i załadunku, który w przyszłości zdecydowanie skróci czas oczekiwania - mówi.

Obsługa jak w PRL

Kolejki to nie jedyny problem kierowców. Według nich obsługa klienta przy odprawach jest fatalna, a wzywanie ciężarówek przez megafon to powrót do czasów PRL.

- O, słyszy pan? Nadają! Jakie tam nazwisko podali? Roduś, Raduń? Ten bełkot ciężko w ogóle czasem zrozumieć, już na dworcach jest lepiej. A jak nie usłyszysz trzy razy, to do widzenia. Czekanie od nowa. Zupełnie jak w poprzedniej epoce - dodaje zrezygnowany pan Bogdan z Ciechanowa. - W zakładach azotowych w innych miastach przynajmniej wołają przez CB radio, a w Tomaszowie Mazowieckim dzwonią na komórkę - mówi.

Hotel? Daj pan spokój

W pobliżu zakładów jest hotel - ceny: od 20 do 40 zł. Ale kierowcy nie chcą z niego korzystać. Nie podoba im się również to, że jedyny sklep z barem i ciepłym jedzeniem w okolicy czynny jest tylko do godz. 15.

- Nie mogę pójść do hotelu, bo muszę czuwać na parkingu. W pokojach przecież nie wywołują - mówi pan Adam, który przesiedział w swoim Manie ponad osiemnaście godzin. - Bar niby jest i można zjeść obiad, ale wielu z nas przyjeżdża tu wieczorem albo w nocy. Wtedy wszystko jest pozamykane - dodaje.

Co na to Zakłady?

Grzegorz Kulik bije się w pierś. - To faktycznie jest spory problem. Zapewniam, że w najbliższym czasie kierowcy będą informowani o kolejności załadunku przez CB radio. Planowana jest także rozbudowa systemu informatycznego o funkcję powiadamiania przez SMS. System ten umożliwi kierowcom oczekującym na załadunek korzystanie ze sklepów lub hotelu. W dalszej perspektywie przewidujemy modernizację kolejnych pakowni i budowę terminalu z niezbędną infrastrukturą, taką jak poczekalnia, toalety czy prysznice - kończy.

Pozostałe informacje

Najlepsi nagrodzeni. Gala Rolnik Roku 2024 rozstrzygnięta
film

Najlepsi nagrodzeni. Gala Rolnik Roku 2024 rozstrzygnięta

Ponad 100 osób wzięło udział w uroczystej gali naszego plebiscytu „Rolnik Roku 2024”, która odbyła się w Sali Kolumnowej Lubelskiego Urzędu Wojewódzkiego. Zobaczcie co mówili najlepsi. Zapraszamy do oglądania naszej relacji z wydarzenia.

Sześć piłkarek MKS FunFloor znalazło się w kadrze reprezentacji Polski

Osiem zawodniczek MKS FunFloor Lublin wystąpi w mistrzostwach Europy. Dzisiaj Polska gra z Francją

Aż osiem szczypiornistek MKS FunFloor Lublin wystąpi w rozpoczynających się w czwartek mistrzostwach Europy. Polska także dzisiaj otworzy turniej. Pierwszym rywalem Biało-Czerwonych będzie Francja (godz. 20.30). Spotkanie będzie można obejrzeć na antenie Eurosportu 1 oraz w internecie na platformie Max.

Wypadek na jednej z ulic Lublina. Tworzą się korki

Wypadek na jednej z ulic Lublina. Tworzą się korki

Poranne zderzenie trzech aut na ulicy Kunickiego w Lublinie. Tworzą się korki, komunikacja miejska może kursować z opóźnieniem.

Od lewej była dyrektor MNKD - Izabela Andryszczyk, jej następczyni i obecna szefowa jednostki - Danuta Smaga oraz z-ca dyrektor do spraw zamku w Janowcu - Marzena Brzezicka
Janowiec

Miliony dla zamku w Janowcu uratowane. Dyrektorki mogą odetchnąć

Dobra wiadomość dla muzeum na zamku w Janowcu - dwie dotacje z Polskiego Ładu, każda o wartości 3,5 mln zł - zostały powtórnie zaakceptowane przez Bank Gospodarstwa Krajowego. Niewiele brakowało, a pieniądze przepadłyby przez błędy muzealników.

Sejm zdecydował w sprawie wolnej Wigilii
SONDA

Sejm zdecydował w sprawie wolnej Wigilii

Na środowym posiedzeniu Sejmu posłowie zdecydowali co z projektem ustawy, aby Wigilia była dniem wolnym od pracy. To się stanie, jednak nie w tym roku.

Polski Cukier AZS UMCS żegna się dzisiaj z rozgrywkami EuroCup

Pożegnanie z Europą, czyli Polski Cukier AZS UMCS kontra Panathinaikos Ateny

W czwartek o godz. 18 Polski Cukier AZS UMCS Lublin po raz ostatni w tym sezonie zaprezentuje się na międzynarodowej arenie. Stawką meczu z Panathinaikosem Ateny będzie trzecie miejsce w grupie, które jednak nie da szans na awans do fazy play-off

Zwyczajny spacer zamienił się w interwencję

Zwyczajny spacer zamienił się w interwencję

Zwykły spacer przerodził się w policyjną interwencję. Przekonali się o tym funkcjonariusze z krasnostawskiej policji, którzy usłyszeli wołanie o pomoc.

Razem dla Europy, Razem dla Nauki - wielkie świętowanie 20-lecia Polski w UE
KONKURS

Razem dla Europy, Razem dla Nauki - wielkie świętowanie 20-lecia Polski w UE

Katolicki Uniwersytet Lubelski zaprasza na konferencję dotyczącą jubileuszu 20-lecia Polski w Unii Europejskiej. Wieczorem zaplanowany jest koncert Michała Szczygła. Dla naszych Czytelników mamy konkurs, w którym do wygrania są wejściówki.

Jechał wężykiem po zakupy

Jechał wężykiem po zakupy

44- latek jechał po zakupy kompletnie pijany. W organizmie miał 2 promile alkoholu. W jego zatrzymaniu pomógł sygnał od świadka.

Stypendia ACSS dla lubelskich sportowców
galeria

Stypendia ACSS dla lubelskich sportowców

39 utalentowanych sportowców odebrało powołania do programu Akademickiego Centrum Szkolenia Sportowego w Lublinie na rok 2025.

Giganci opery w Filharmonii Lubelskiej
koncert
29 listopada 2024, 19:00

Giganci opery w Filharmonii Lubelskiej

Już w najbliższy piątek prawdziwa uczta dla miłośników opery i symfonicznej potęgi. W ramach cyklu koncertowego „Klasycznie co piątek” odbędzie się koncert pt. „Wielkie uwertury XIX w. W 100 rocznicę śmierci Giacomo Pucciniego”.

Bombowa komedia
teatr
29 listopada 2024, 18:00

Bombowa komedia

„La Bombe” to naprawdę bombowa komedia: gwiazdorska obsada, zmysłowa sceneria i kostiumy, a do tego francuska muzyka oraz sceny, które bawią do łez! Spektakl będzie wystawiony w najbliższy piątek (29 listopada) w lubelskim Centrum Kongresowym UP.

Najlepsi nagrodzeni. Gala Rolnik Roku 2024
rolnik roku 2024
galeria

Najlepsi nagrodzeni. Gala Rolnik Roku 2024

Ponad 100 osób wzięło udział w uroczystej gali naszego plebiscytu „Rolnik Roku 2024”, która odbyła się w Sali Kolumnowej Lubelskiego Urzędu Wojewódzkiego.

Peja & Slums Attack: 30 lat na scenie. Koncert w Zgrzycie
JUBILEUSZ
29 listopada 2024, 18:00

Peja & Slums Attack: 30 lat na scenie. Koncert w Zgrzycie

To już 30 lat, odkąd Ryszard „Peja” działa na polskiej scenie pod szyldem Slums Attack. Jubileuszowy koncert odbędzie się już w najbliższy piątek (29 listopada) w lubelskiej Fabryce Kultury Zgrzyt. Gościnnie z Rychem na scenie m.in: Dj. Decks, Gandi Ganda, Iceman, Glaca, Dvj. Rink.

Beata Stepaniuk-Kuśmierzak: Ciepło w sercu, siła w działaniu
film

Beata Stepaniuk-Kuśmierzak: Ciepło w sercu, siła w działaniu

W dzisiejszym Dziennikowym Lustrze gościć będziemy wyjątkową kobietę, która z sukcesem łączy życie zawodowe z prywatnym. Pani Beata Stepaniuk-Kuśmierzak, mama, żona, kobieta pracująca, a także zastępczyni prezydenta Lublina ds. kultury, sportu i partycypacji. Choć lista jej obowiązków i inicjatyw jest imponująca, to serca młodych i starszych Lublinian skradła dzięki pracy nad projektem dzięki którymu Lublin zyskał tytuł Europejskiej Stolicy Młodzieży 2023 oraz tytuł Europejskiej Stolicy Kultury 2029. Jak wyglądała życiowa droga Pani Beaty? Jakie były jej marzenia z dzieciństwa? Czy była zbuntowaną nastolatką? Jak godzi życie zawodowe z rodziną? Jakie wartości wyznaje w życiu? Na te i inne pytania odpowie w rozmowie z Katarzyną Nastaj.

ALARM24

Masz dla nas temat? Daj nam znać pod numerem:
Alarm24 telefon 691 770 010

Wyślij wiadomość, zdjęcie lub zadzwoń.

kliknij i poinformuj nas!

Najczęściej czytane

Dzisiaj · Tydzień · Wideo · Premium