Homoseksualizm wiąże się pedofilią, a homoseksualiści żyją krócej niż inni. Takie treści płyną z plenerowej wystawy „Stop dewiacji”, którą w centrum swojego miasta oglądają mieszkańcy Radzynia Podlaskiego. Będzie doniesienie do prokuratury na organizatorów.
Czytaj Dziennik Wschodni bez ograniczeń. Sprawdź naszą ofertę
Z banerów, które wystawiła Fundacja Życie i Rodzina dowiadujemy się, że homoseksualizm to wczesna śmierć, bo „większość homoseksualistów nie dożywa 65. roku życia”. Poza tym – twierdzą autorzy wystawy – z homoseksualizmem wiąże się pedofilia i przestępczość, bo „homoseksualiści odpowiadają za 20–40 proc. przypadków molestowania dzieci” i „cztery razy częściej są skłonni dopuścić się zabójstwa”.
– „Stop Dewiacji” pokazuje prawdę, którą lobby LGBT chce ocenzurować. Polityczne i kulturowe działanie środowisk homoseksualnych ma na celu przekonanie społeczeństwa do akceptacji dewiacji – podkreśla Magdalena Łońska, koordynator regionalny Fundacji Życie i Rodzina.
Skąd dane, na które powołują się organizatorzy wystawy? – M.in. z badań naukowych przeprowadzonych przez Family Research Institute w stanie Kolorado w USA – odpowiadają (wg. portalu gazeta.pl, FRI jest w Stanach Zjednoczonych uważane za „grupę szerzącą nienawiść” – dop. red.).
– Dane są rzetelne. Przemilcza się je, zakłamuje się fakty na temat skutków czynnego homoseksualizmu, a społeczeństwo ma prawo wiedzieć, jak to się kończy – tak Łońska tłumaczy potrzebę eksponowania wystawy. Radzyń Podlaski to pierwsze w województwie lubelskim miasto, gdzie jest pokazywana. Łońska zapewnia, że zgodę na ekspozycję banerów uzyskała od burmistrza miasta Jerzego Rębka (PiS). – Później będą kolejne miasta na Lubelszczyźnie – planuje koordynatorka.
– Miasto nie kierowało zaproszenia do Fundacji Życie i Rodzina, to Fundacja zwróciła się do miasta z podaniem o udostępnienie miejsca na wystawę i takie zezwolenie otrzymała – potwierdza Anna Wasak, asystent burmistrza ds. kontaktu z mediami. – Władze miasta uznają demokratyczne prawo Polaków do wolności wypowiedzi. Udostępnienie miejsca na instalację jest bezpłatne, ponieważ wystawa nie ma charakteru komercyjnego – dodaje Wasak.
Mieszkańcy zareagowali najpierw w internecie. – Przecież na takie szkalowanie ludzi jest paragraf – zauważa jeden z nich.
– A jak to się ma do podstawowego przykazania głoszonego przez Kościół – przykazania miłości? – pyta inny.
Sonda: Co sądzisz o wystawie Fundacji Życie i Rodzina w Radzyniu Podlaskim?
W poniedziałek w Radzyniu nie brakowało też komentarzy na placu Wolności, na którym zorganizowano wystawę. – Czysta głupota i paranoja. Skąd autorzy tej wystawy wzięli niby takie informacje? – komentuje pani Agata, która specjalnie zatrzymała się przy banerach.
– 11 lat mieszkałem w Anglii, tam to nie do pomyślenia. Po czymś takim mogłoby nawet dojść do zamieszek – mówi z kolei pan Paweł. – Jestem w szoku. Chodzi o to, żeby zabronić homoseksualizmu?
– A mnie to w ogóle nie przeszkadza – mówi krótko przechodząca obok kobieta.
Wystawę pokazywano już m.in. w Ełku, Opocznie i Kielcach. Wszędzie wywołała duże kontrowersje. W Opocznie do sprawy wkroczyła Kampania Przeciw Homofobii. – Złożyliśmy zawiadomienie do prokuratury o podejrzeniu popełnienia przestępstwa zniesławienia, bo zgodnie z art. 212 par. 1 kodeksu karnego zakazane jest m.in. pomawianie innej grupy osób o takie postępowanie lub właściwości, które mogą poniżyć ją w opinii publicznej. Będziemy interweniować również w sprawie radzyńskiej wystawy – zapowiada Cecylia Jakubczak z KPH.
(dd)
Orientacja homoseksualna...
...oznacza pociąg seksualny, ale także emocjonalne zaangażowanie w stosunku do tej samej płci. Psychologia i medycyna sprzed lat klasyfikowały homoseksualizm jako patologię. Światowa Organizacja Zdrowia dopiero w 1990 roku wykreśliła homoseksualizm z listy chorób i problemów zdrowotnych. Obecnie homoseksualizm, biseksualizm i heteroseksualizm to równe sobie orientacje psychoseksualne.
Źródło: Abczdrowie.pl
Miasto głębokiej wiary
Jedną z pierwszych inicjatyw Jerzego Rębka jako burmistrza Radzynia było zawierzenie miasta i jego mieszkańców Jezusowi. Burmistrz zamówił mszę świętą, podczas której dokonany został „akt zawierzenia Panu Jezusowi przez ręce Maryi Panny Miasta Radzyń Podlaski i jego mieszkańców”. – Chcę dobra dla Radzynia, zarówno dla wierzących, jak i niewierzących. Sam jestem człowiekiem głębokiej wiary – tak tłumaczył to wtedy Jerzy Rębek.
Kilka dni temu burmistrz podczas sesji rady miasta wypowiedział się także na temat protestów „Czarnego Poniedziałku”, które nazwał „buntem pogan”.