Przeglądarka, z której korzystasz jest przestarzała.

Starsze przeglądarki internetowe takie jak Internet Explorer 6, 7 i 8 posiadają udokumentowane luki bezpieczeństwa, ograniczoną funkcjonalność oraz nie są zgodne z najnowszymi standardami.

Prosimy o zainstalowanie nowszej przeglądarki, która pozwoli Ci skorzystać z pełni możliwości oferowanych przez nasz portal, jak również znacznie ułatwi Ci przeglądanie internetu w przyszłości :)

Pobierz nowszą przeglądarkę:

Rozrywka

2 kwietnia 2021 r.
9:57

Program TV na Święta Wielkanocne 2021. Jakie filmy warto zobaczyć w telewizji?

Autor: Zdjęcie autora Damian Drabik
2 kwietnia 2021 20:00
(fot. kadr z filmu Król Lew)

Przed nami długi świąteczny weekend. Sprawdzamy, jakie filmy będzie można zobaczyć w Wielkanoc w naziemnej telewizji cyfrowej. Wśród premier m.in. fabularny "Król Lew" oraz "Tully" z Charlize Theron.

AdBlock
Szanowny Czytelniku!
Dzięki reklamom czytasz za darmo. Prosimy o wyłączenie programu służącego do blokowania reklam (np. AdBlock).
Dziękujemy, redakcja Dziennika Wschodniego.
Kliknij tutaj, aby zaakceptować

Piątek, 2 kwietnia:

Czarownica 2, reż. Joachim Rønning, Polsat, godz. 20

Druga część przeboju Disneya, czyli filmowej wersji o losach księżniczki Aurory i złej czarownicy, których losy okazują się bardziej niejednoznaczne niż te znane nam z animowanego pierwowzoru. Tym razem zagłębimy się w relacje między Diaboliną i Aurorą, które będą zawierać nowe sojusze oraz staną w obliczu silnych przeciwników w walce o ocalenie wrzosowisk oraz żyjących na nich magicznych stworzeń.

Król Artur: Legenda miecza, reż. Guy Ritchie, TVN, godz. 20.05

Reżyser nowej wersji Sherlocka Holmesa tym razem wziął na warsztat legendę o Królu Arturze i swoim zwyczajem wyraźnie ją odświeżył. Młody Artur zdobywa miecz Excalibur i wiedzę na temat swojego królewskiego pochodzenia. Przyłącza się do rebelii, aby pokonać tyrana, który zamordował jego rodziców. W rolach głównych Charlie Hunnam, Jude Law i Dijmon Hounsou.

Pasja, reż. Mel Gibson, TV Puls, godz. 20

Legendarna już filmowa opowieść o ostatnich godzinach z życia Jezusa. Film ukazuje biblijne wydarzenia od modlitwy w Chrystusa Gaju Oliwnym, przez męczeńską śmierć, po zmartwychwstanie. Jim Caviezel, Monica Bellucci i Maia Morgenstern w niezwykle brutalnym, przejmującym filmie.

Ukryte piękno, reż. David Frankel, TVN Siedem, godz. 21.30

Osobista tragedia sprawia, że pewien nowojorski specjalista od reklamy popada w głęboką depresję. Jego znajomi opracowują niekonwencjonalny plan, by wyleczyć go z choroby. W roli głównej Will Smith, a na drugim planie wiele innych gwiazd, m.in. Kate Winslet i Edward Norton.

Legenda Zorro, reż. Martin Campbell, TV4, godz. 20

Hollywoodzka opowieść o słynnym Zorro, w którego wcielił się Antonio Banderas. Zamaskowany bohater staje do walki z tajną organizacją Rycerzy Aragonii, których celem jest zapobiegnięcie wejściu Kalifornii w skład Unii.

Sobota, 3 kwietnia:

Był sobie pies, reż. Lasse Hallstrom, TVP 2, godz. 16.10

Familijna komedia dla wielbicieli czworonogów i nie tylko. Wzruszająca opowieść dla całej rodziny z udziałem takich aktorów jak Dennish Quaid i Juliet Rylance.

Bridget Jones 3, reż. Sharon Maguire, TVN, godz. 21.35

Zrealizowana po latach trzecia część przygód Bridget Jones, bohaterki bestsellerowych powieści Helen Fielding. Bohaterka zachodzi wreszcie w upragnioną ciążę. Problem tylko w tym, że nie wie, kto jest ojcem jej dziecka. W obsadzie powracają Renee Zellweger i Colin Firth.

Gladiator, reż. Ridley Scott, TVN Siedem, godz. 20

Nagrodzony pięcioma Oscarami epicki film z Russellem Crowe’em oraz Joaquinem Phoenixem w rolach głównych. Generał Maximus - prawa ręka cesarza, szczęśliwy mąż i ojciec - w jednej chwili traci wszystko. Jako niewolnik-gladiator musi walczyć na arenie o przeżycie. Doskonałe widowisko historyczne. Obecnie trwają prace nad drugą częścią przeboju.

Muzyka ciszy, reż. Michael Radford, TVP 1, godz. 20.20

Film biograficzny na podstawie książki Andrei Bocelliego. To poruszająca historia życia artysty i poświęcenia, jakiego wymagała od niego i jego najbliższych jego muzyczna kariera. W rolę alter-ego włoskiego śpiewaka wcielił się Toby Sebastian.

Milczenie, reż. Martin Scorsese, TVP Kultura, godz. 23.15

XVII wiek. Do ogarniętej prześladowaniami i przemocą Japonii przybywają dwaj jezuiccy księża, którzy chcą odnaleźć dawnego mentora oraz głosić Słowo Boże. Przedostatni film Martina Scorsese - jednego ze współczesnych mistrzów kina. Doskonałe role Andrew Garfielda, Adama Drivera czy Issei Ogaty.

Wielkanoc, 4 kwietnia:

Za jakie grzechy, dobry Boże?, reż. Philippe de Chauveron, TVP 2, godz. 16.10

Claude oraz Marie ciężko znoszą małżeństwa swoich trzech córek z mężczyznami o odmiennym pochodzeniu i religii. Ostatnia nadzieja w najmłodszej latorośli, która oświadcza, że ma narzeczonego-katolika. Lekka francuska komedia bawiąca się stereotypami.

Bruce Wszechmogący, reż. Tom Shadyac, Polsat, godz. 15.30

Brawurowa komedia, której bohater, dziennikarz Bruce, zostaje obdarzony bożą mocą. Bruce, dotychczas urągający Bogu, będzie miał okazję sprawdzić, czy zadysponuje tą mocą lepiej. Przezabawna produkcja z błyskotliwymi rolami Jima Carreya i Morgana Freemana, która doczekała się kontynuacji pt. „Evan Wszechmogący”.

Jutro będziemy szczęśliwi, reż. Hugo Gelin, TV Puls, godz. 17.45

Prowadzący beztroskie życie mężczyzna musi niespodziewanie zaopiekować się córką, o istnieniu której nie wiedział. Gwiazdą produkcji jest Omar Sy, wielbicielom francuskiego kina znany przede wszystkim występu w cieszącym się olbrzymią popularnością filmie "Nietykalni".

Charlie i fabryka czekolady, reż. Tim Burton, TVN Siedem, godz. 17.35

Familijna produkcja w reżyserii naczelnego magika Hollywood – Tima Burtona. Jest to opowieść o ubogim chłopcu Charliem, który znajduje jeden z pięciu złotych biletów, który umożliwia mu zwiedzenie ogromnej fabryki czekolady. Na miejscu chłopiec poznaje ekscentrycznego właściciela fabryki – Willy’ego Wonkę. To barwna produkcja dla całej rodziny, z udziałem takich gwiazd, jak Johnny Depp, Helena Bonham Carter czy Christopher Lee.

Okruchy dnia, reż. James Ivory, TVP Kultura, godz. 20

Zapracowany kamerdyner zatraca się w obowiązkach, nie znajdując czasu na życie prywatne. Po latach rozpoczyna poszukiwania kobiety, z którą niegdyś pracował. Adaptacja prozy Kazuo Ishiguro z Anthonym Hopkinsem i Emmą Thompson w rolach głównych.

Poniedziałek, II Dzień Świąt, 5 kwietnia:

Miszmasz, czyli Kogel Mogel 3, reż. Kordian Piwowarski, TVP 1, godz. 21.15

Trzecia część słynnego komediowego hitu z lat 80. Kasia nadal mieszka we wsi Brzózki i walczy z niechcianym zalotnikiem Staszkiem Kolasą. Do Polski wraca niespodziewanie jej syn Marcin. Film cieszył się w kinach wielką popularnością.

Niemożliwe, reż. J.A. Bayona, TVP 2, godz. 21.05

Katastroficzne kino, dla którego tłem są tragiczne wydarzenia z Tajlandii, którą w 2004 roku nawiedziło Tsunami. Film ukazuje losy rodziny, która w tym czasie walczyła o przetrwanie. Główne role w filmie zagrali Naomie Watts i Ewan McGregor.

Król Lew, reż. Jon Favreu, Polsat, godz. 20

Fabularny remake jednej z najsłynniejszych bajek Disneya. Opowieść o lwie Simbie, który w wyniku spisku, traci ojca i zostaje wygnany, została odświeżona z dużą wiernością wobec oryginału. Reżyseruje Jon Favreu, który wcześniej odświeżał w ten sposób m.in. "Księgę Dżungli".

Tully, reż. Jason Reitman, TVP Kultura, godz. 20

Matka trójki dzieci, za namową brata, decyduje się zatrudnić nianię. Opiekunka całkowicie odmienia życie rodziny. Film zachwyca przede wszystkim błyskotliwym scenariuszem oraz ciekawą kreacją Charlize Theron.

e-Wydanie

Pozostałe informacje

Jarosław Niemiec - związkowiec podczas strajku głodowego

Jak będzie przyszłość górników z Bogdanki? Jutro zaczyna pracę specjalny zespół

Jutro, 17 lutego, zacznie pracę powołany w ubiegłym tygodniu Zespołu ds. transformacji regionów. Chodzi o przyszłość górników z Bogdanki, ale także energetyków z Połańca czy Kozienic. Tymczasem zarząd kopalni poinformował rekordowym odpisie w wysokości 1 miliarda 249 mln zł.

Padwa Zamość wygrała w Legnicy 35:34

Padwa Zamość wygrała w Legnicy, AZS AWF gorszy od Stali Mielec

Nasze drużyny po wielu tygodniach przerwy w końcu wróciły do walki o punkty. KPR Padwa Zamość pokonała Siódemkę Miedź Huras Legnica. AZS AWF Biała Podlaska nie dał za to rady Handball Stali Mielec.

Domicjan Grabowski to puławianin, artysta, twórca grafik nawiązujących symboli miejskich, autor map oraz krytyk estetyki przestrzeni publicznej

"Żeby Puławy były bardziej puławskie"

Twórca najbardziej znanej, autorskiej mapy powiatu puławskiego nie spoczywa na laurach. O jego nowych projektach, miejskiej przestrzeni, architekturze, puławskich muralach, grafice oraz powodach wyrzucenia go z jednej z grup na facebooku rozmawiamy z młodym artystą, Domicjanem Grabowskim.

Przed nami chłodna noc. IMGW ostrzega przed mrozem

Przed nami chłodna noc. IMGW ostrzega przed mrozem

Nawet do minus 15 stopni może miejscami spaść temperatura powietrza na Lubelszczyźnie w ciągu najbliższej doby. Ostrzeżenia przed mrozem dla ośmiu powiatów wydał Instytut Meteorologii i Gospodarki Wodnej.

Zapowiadają konkurs na dyrektora Muzeum Nadwiślańskiego

Zapowiadają konkurs na dyrektora Muzeum Nadwiślańskiego

Zarząd województwa lubelskiego jeszcze w lutym ma zamiar ogłosić konkurs na dyrektora kazimierskiego muzeum. Od lata zeszłego roku pełniącą obowiązki dyrektora tej placówki pozostaje była starosta puławska, Danuta Smaga.

Fiesta Latina
foto
galeria

Fiesta Latina

Gorące latynoskie rytmy i atmosfera przyciągają Was co tydzień do El Cubano. Sobotni wieczór jest do tego najlepszą okazją. Zobaczcie, co się działo w ostatni weekend w El Cubano.

Młodzi lekarze uczą się leczyć urazy głowy. Na prawdziwych preparatach
zdrowie

Młodzi lekarze uczą się leczyć urazy głowy. Na prawdziwych preparatach

Będą lepiej diagnozować, szybciej interweniować i skuteczniej leczyć urazy czaszkowo-mózgowe. Na Uniwersytecie Medycznym trwa szkolenie „Neuro - Trauma Days”.

Wypadek na obwodnicy Lubartowa. Poszkodowana zabrana do szpitala

Wypadek na obwodnicy Lubartowa. Poszkodowana zabrana do szpitala

Dzisiaj przed godz. 11 na obwodnicy Lubartowa, drodze krajowej nr 19, zderzyły się dwa samochody. Na miejsce wezwano śmigłowiec Lotniczego Pogotowia Ratunkowego. Utrudnienia w ruchu potrwają kilka godzin.

Do dobrej zabawy nie jest potrzebny alkohol. Tak się bawią na Balu Młodych
ZDJĘCIA
galeria

Do dobrej zabawy nie jest potrzebny alkohol. Tak się bawią na Balu Młodych

To nie jest typowy bal karnawałowy, ale cieszy się dużym zainteresowaniem. Już po raz 29. katolicy bawili się na Balu Młodych.

Narkotyki w Radzyniu i okolicach. Zatrzymano cztery młode osoby
galeria

Narkotyki w Radzyniu i okolicach. Zatrzymano cztery młode osoby

Amfetamina, mefedron, marihuana i niemal 1400 tabletek MDMA - łącznie ponad 1,5 kilograma narkotyków policjanci znaleźli u mieszkańców powiatu radzyńskiego. Zatrzymane osoby mają od 18 do 25 lat. Najbliższe miesiące spędzą za kratkami.

Skoki narciarskie. Stoch wrócił na Sapporo, najlepszy był Kobayashi

Skoki narciarskie. Stoch wrócił na Sapporo, najlepszy był Kobayashi

W miniony weekend Puchar Świata gościł w japońskim Sapporo, a na skoczni królował reprezentant gospodarzy – Ryoyu Kobayashi

Studniówka Państwowego Liceum Sztuk Plastycznych im. C.K. Norwida w Lublinie
zdjęcia
galeria

Studniówka Państwowego Liceum Sztuk Plastycznych im. C.K. Norwida w Lublinie

W sobotę, 15 lutego, na studniówce bawiły się ostatnie klasy Państwowego Liceum Sztuk Plastycznych im. C.K. Norwida przy ul. Muzycznej w Lublinie. W odróżnieniu od większości szkół średnich, które swoje bale najczęściej organizują w hotelach i salach weselnych, "Plastyk" postawił na tradycję.

Urodzinowy weekend
foto
galeria

Urodzinowy weekend

Naprawdę trudno w to uwierzyć, ale Helium Club jest z nami już 10 lat. Jeden z najpopularniejszych klubów w Lublinie obchodził swoje urodziny. Impreza odbyła się w myśl zasady albo grubo albo wcale. Faktycznie tak było, co można zobaczyć w naszej fotogalerii. Zobaczcie, jak się bawił Lublin.

Przemysłowy Lublin w dobie PRL. Zobacz jak wyglądały lubelskie fabryki
historia, zdjęcia
galeria

Przemysłowy Lublin w dobie PRL. Zobacz jak wyglądały lubelskie fabryki

W czasach Polskiej Rzeczpospolitej Ludowej Lublin był jednym z liczących się ośrodków przemysłowych w ówczesnej Polsce. W mieście powstały nowe zakłady przemysłowe i fabryki: Fabryka Samochodów Ciężarowych, Zakłady Metalurgiczne „Ursus”, Lubelskie Fabryki Wag czy Lubelska Fabryka Maszyn Rolniczych.

Piłkarze Motoru w dwóch wiosennych kolejkach zapisali na swoim koncie tylko punkt. Ostatnio przegrali w Kielcach 0:1

Motor kontra Jagiellonia. Beniaminek sprawdzi formę mistrza

Po meczach z rywalami znajdującymi się w strefie spadkowej czas na zupełnie inne spotkanie. W niedzielę o godz. 17.30 Motor Lublin zmierzy się na wyjeździe z mistrzem Polski – Jagiellonią Białystok. Transmisja tradycyjnie na Canal+ Sport 3.

ALARM24

Masz dla nas temat? Daj nam znać pod numerem:
Alarm24 telefon 691 770 010

Wyślij wiadomość, zdjęcie lub zadzwoń.

kliknij i poinformuj nas!

Najczęściej czytane

Dzisiaj · Tydzień · Wideo · Premium