Przeglądarka, z której korzystasz jest przestarzała.

Starsze przeglądarki internetowe takie jak Internet Explorer 6, 7 i 8 posiadają udokumentowane luki bezpieczeństwa, ograniczoną funkcjonalność oraz nie są zgodne z najnowszymi standardami.

Prosimy o zainstalowanie nowszej przeglądarki, która pozwoli Ci skorzystać z pełni możliwości oferowanych przez nasz portal, jak również znacznie ułatwi Ci przeglądanie internetu w przyszłości :)

Pobierz nowszą przeglądarkę:

Rozrywka

8 marca 2019 r.
17:38

Program TV na weekend 8-10 marca. Jakie filmy warto zobaczyć?

Autor: Zdjęcie autora Damian Drabik
Sztuka kochania. Historia Michaliny Wisłockiej
Sztuka kochania. Historia Michaliny Wisłockiej (fot. kadr z filmu)

W ten weekend w naziemnej telewizji cyfrowej zobaczymy premierowo "Historię Michaliny Wisłockiej" i biografię twórcy McDonalda. Nie zabraknie też dużej dawki kina rozrywkowego, m.in. widowisko akcji "John Wick 2".

AdBlock
Szanowny Czytelniku!
Dzięki reklamom czytasz za darmo. Prosimy o wyłączenie programu służącego do blokowania reklam (np. AdBlock).
Dziękujemy, redakcja Dziennika Wschodniego.
Kliknij tutaj, aby zaakceptować

Piątek, 8 marca:

McImperium, reż. John Lee Hancock, TVP 1, godz. 22.40

Hollywoodzka biografia Raya Kroca, założyciela franczyzy McDonald. Film ukazuje drogę inwestora od otwarcia pierwszej restauracji do odniesienia gigantycznego, międzynarodowego sukcesu. W rolę główną wcielił się Michael Keaton.

Sztuka kochania. Historia Michaliny Wisłockiej, reż. Maria Sadowska, TVN, godz. 20

To jeden z największych przebojów polskiego kina ostatnich lat. Biografia Michaliny Wisłockiej, najsłynniejszej seksuolog czasów PRL-u. Bohaterka walczy o wydanie książki, która zrewolucjonizowała seksualność w kraju. Wisłocka poświęciła lata na przełamywanie konserwatywnej obyczajowości i przepychanki z bezduszną cenzurą. W filmie występują m.in. Magdalena Boczarska, Eryk Lubos i Justyna Wasilewska.

Underground, reż. Emir Kusturica, TVP Kultura, godz. 20.25

Nagrodzony Złotą Palmą w Cannes najsłynniejszy film Emira Kusturicy. Marko jest łącznikiem pomiędzy grupą ukrywającą się pod miastem przed wojną i produkującą tam broń dla partyzantów, a światem zewnętrznym. Kiedy zagrożenie mija, nie powiadamia o tym mieszkańców podziemia.

Sobota, 9 marca:

Rocky Balboa, reż. Sylvester Stallone, TVP 1, godz. 20.30

Zrealizowana po latach szósta odsłona losów najsłynniejszego boksera kina - Rocky'ego Balboy. 50-letni bohater zmaga się z problemami codzienności - trudną relacją z synem i samotnością po utracie żony. Niespodziewanie wyzwanie rzuca mu aktualny mistrz świata w boksie, Mason Dixon. Sentymentalna podróż do przeszłości, na ekranie ujrzymy nie tylko samego Staollone'a, ale również innych aktorów związanych z serią: Burta Younga i Tony'ego Burtona.

Złodziej tożsamości, reż. Seth Gordon, TVN Siedem, godz. 21.10

Diana prowadzi rozrzutny tryb życia na przedmieściach Miami. Podszywając się pod Sandy'ego Bigelow Pattersona spełnia wszystkie swoje zachcianki nie zdając sobie sprawy, że jej podstęp może w końcu wyjść na jaw. Amerykańska komedia kryminalna z udziałem popularnej Melissy McCarthy i Jasona Batemana.

Ptasiek, reż. Alan Parker, TVP Kultura, godz. 20.20

Adaptacja słynnej książki Williama Whartona o tym samym tytule. Ptasiek po ciężkich przeżyciach na wojnie cierpi na schizofrenię. Duchowo należy do innego świata, w którym jako ptak prowadzi normalne życie. Nikt, nawet przyjaciel z dzieciństwa, który jak on przeżył koszmar wojny, nie potrafi go zrozumieć. W rolę tytułową wciela się Matthew Modine, a na ekranie towarzyszy mu Nicolas Cage.

Niedziela, 10 marca:

Wojna państwa Rose, reż. Danny DeVito, Stopklatka TV, godz. 20

Barbara i Oliver chcą się rozwieść, jednak każde z nich pragnie zatrzymać dla siebie luksusową posiadłość, którą zamieszkują. Walcząc o dom, małżonkowie nie przebierają w środkach. Za kamerą stanął popularny Danny Devito, a na ekranie doskonały duet tworzą Michael Douglas i Kathleen Turner, którzy wspólnie świetnie sprawdzili się już w "Miłość, szmaragd i krokodyl".

John Wick 2, reż. Chad Stahelski, TV Puls, godz. 20

Druga odsłona przygód Johna Wicka, zawodowego mordercy na emeryturze, który musi zmuszony jest wrócić do działalności. Bohater udaje się do Rzymu na prośbę starego przyjaciela, który chce przejąć kontrolę nad międzynarodową gildią zabójców. Znakomita scenografia walk i strona audio-wizualna produkcji to największe zalety filmu z Keeanu Reevesem.

Most na rzece Kwai, reż. David Lean, TVP Kultura, godz. 20

Nagrodzone 7 Oscarami widowisko historyczne. Brytyjscy żołnierze w niewoli mają zbudować dla Japończyków most. Ich dowódca, chcąc udowodnić wyższość moralną i techniczną Brytyjczyków, osobiście nadzoruje przebieg prac.

Pozostałe informacje

Sky Jumpers i jej założyciel Krzysztof Barszczewski (nr 23)

Krzysztof Barszczewski: Sky Jumpers to projekt z pasją

Rozmowa z Krzysztofem Barszczewskim, dyrektorem marketingu TKKF Cukropol i twórcą projektu Sky Jumpers

Służby pracują na terenie obiektu w Komornikach pod Poznaniem, gdzie w środę, 19 lutego, pracownicy znaleźli fragment rakiety Falcon 9

Szczątki amerykańskiej rakiety nad Polską. Znaleziono drugi element

W podpoznańskich Wirach znaleziono kolejny niezidentyfikowany obiekt – informuje wielkopolska PSP. Wcześniej pracownicy jednej z firm w Komornikach znaleźli na terenie zakładu przedmiot przypominający zbiornik. – W środę rano nad terytorium naszego kraju doszło do niekontrolowanego wejścia w atmosferę szczątków członu rakiety nośnej Falcon 9 – potwierdziła Polska Agencja Kosmiczna.

Azoty przepłacały za gaz? Chodzi o co najmniej 932 miliony złotych

Azoty przepłacały za gaz? Chodzi o co najmniej 932 miliony złotych

Zarząd Grupy Azoty S.A. odkrył, że w latach 2022-2023 gaz kontraktowany dla chemicznego koncernu był droższy, niż wynikało z dziennych cen spot na europejskim rynku. Spółka miała przepłacić za surowiec co najmniej 932 mln zł. Czy jej ówczesne władze złamały prawo?

Piotr Schmidt oraz Wojciech Myrczek

Był Komeda i Stańko, teraz jest Młynarski i jazz

Nie można się bać nawiązywania do kultowych projektów czy artystów i ich twórczości – wywiad z Piotrem Schmidtem, trębaczem, kompozytorem, liderem i producentem muzycznym. Pod koniec minionego roku ukazała się płyta „Młynarski. Bynajmniej”. Za jej produkcję, jak i partie solowe trąbki odpowiada właśnie nasz rozmówca

ChKS Chełm musiał uznać wyższość broniącej Tauron Pucharu Polski drużyny Aluron CMC Warta Zawiercie

Tauron PucharuPolski: ChKS Chełm musiał uznać wyższość faworyta

W spotkaniu ćwierćfinałowym Tauron Pucharu Polski ChKS Chełm przegrał z obrońcą trofeum Aluron CMC Wartą Zawiercie 0:3. Tym samym goście awansowali do Final 4

Rodzinne ferie jak z bajki: warsztaty zielarskie w Herbapolu
ZDJĘCIA
galeria

Rodzinne ferie jak z bajki: warsztaty zielarskie w Herbapolu

Co tak naprawdę kryje się w kubku z herbatą i czy można założyć ziołowy ogród na balkonie. W ramach programu "Rodzinne ferie jak z bajki" najmłodsi odwiedzili dziś Herbapol.

Już nie będą robić nielegalnych papierosów

Już nie będą robić nielegalnych papierosów

Owijarki, pakowarka i prawie 700 tys. sztuk nielegalnie wyprodukowanych papierosów. Zatrzymano 8 osób. 5 obywateli Armenii i 3 obywateli Ukrainy.

Motor Lublin Arena

Motor Lublin Arena. Taka nazwa przynajmniej do końca 2027

Stadion, na którym swoje mecze ekstraklasy rozgrywają piłkarze Motoru Lublin zyskuje sponsora tytularnego i zmienia nazwę.

Klasyczne kontrasty. Koncert symfoniczny w Filharmonii Lubelskiej
foto
21 lutego 2025, 19:00

Klasyczne kontrasty. Koncert symfoniczny w Filharmonii Lubelskiej

Piątkowy wieczór (21 lutego) w Filharmonii Lubelskiej rozpocznie się jednym z najbardziej relaksujących utworów muzycznych, jakie kiedykolwiek powstały – „Pawaną op. 50” Gabriela Faurégo. Na zakończenie wieczoru zabrzmi monumentalna II Symfonia D-dur op. 43 Jeana Sibeliusa. Jako gość wystąpi grecki flecista Stathis Karapanos.

Zderzenie wojskowej ciężarówki i osobówki. Sprawcą nietrzeźwy kierowca

Zderzenie wojskowej ciężarówki i osobówki. Sprawcą nietrzeźwy kierowca

We wtorek (18 lutego) doszło do zderzenia samochodu osobowego z samochodem ciężarowym na drodze krajowej numer 17 w miejscowości Wał. Dwie osoby zostały przewiezione do szpitala, a sprawcą zdarzenia okazał się nietrzeźwy kierowca.

Średnia cena samochodów w 2024 roku osiągnęła poziom 35 025 złotych, a tempo wzrostu cen na rynku wtórnym znacznie przy-śpieszyło, głównie za sprawą większej liczby prawie nowych samochodów w ofercie.

Te używane auta straciły najwięcej na wartości

Volkswagen Passat tańszy o ponad 7 tysięcy, a Audi A6 o ponad 10 tysięcy złotych. Jakie jeszcze modele znajdziemy na liście najpopularniejszych samochodów na wtórnym rynku, które straciły na wartości w 2024 roku?

Szymon Hołownia w Lublinie: trzeba powołać fundusz wsparcia lokatorów
WYBORY PREZYDENCKIE

Szymon Hołownia w Lublinie: trzeba powołać fundusz wsparcia lokatorów

W środę przed południem marszałek Sejmu Szymon Hołownia odwiedził Lublin. Kampanijne spotkanie z dziennikarzami stało pod znakiem komentowania polityki krajowej i negocjacji dotyczących przyszłości Ukrainy bez udziału Ukrainy. Dla mieszkańców Lublina nie to jednak z całego spotkania było najważniejszą informacją.

Służby pracują na terenie obiektu w Komornikach pod Poznaniem, gdzie w środę, 19 lutego, pracownicy znaleźli fragment rakiety Falcon 9

Szczątki amerykańskiej rakiety nad Polską. Jest potwierdzenie

W środę rano nad terytorium naszego kraju doszło do niekontrolowanego wejścia w atmosferę szczątków członu rakiety nośnej Falcon 9 – potwierdziła Polska Agencja Kosmiczna. Agencja zbada razem z firmą SpaceX, czy znaleziony w Komornikach zbiornik jest częścią tej rakiety.

Dozór i zakaz zbliżania. 71-latek odpowie za usiłowanie rozboju

Dozór i zakaz zbliżania. 71-latek odpowie za usiłowanie rozboju

Policjanci zatrzymali 71-latka w sprawie usiłowania rozboju. Mężczyźnie grozi kara do 15 lat pozbawienia wolności.

ALARM24

Masz dla nas temat? Daj nam znać pod numerem:
Alarm24 telefon 691 770 010

Wyślij wiadomość, zdjęcie lub zadzwoń.

kliknij i poinformuj nas!

Najczęściej czytane

Dzisiaj · Tydzień · Wideo · Premium