Przeglądarka, z której korzystasz jest przestarzała.

Starsze przeglądarki internetowe takie jak Internet Explorer 6, 7 i 8 posiadają udokumentowane luki bezpieczeństwa, ograniczoną funkcjonalność oraz nie są zgodne z najnowszymi standardami.

Prosimy o zainstalowanie nowszej przeglądarki, która pozwoli Ci skorzystać z pełni możliwości oferowanych przez nasz portal, jak również znacznie ułatwi Ci przeglądanie internetu w przyszłości :)

Pobierz nowszą przeglądarkę:

INNE

22 marca 2021 r.
8:05

Monika Skinder wywalczyła dwa złote medale mistrzostw Polski w Zakopanem

Autor: Zdjęcie autora Kamil Kozioł
0 0 A A
Monika Skinder po raz piąty w karierze sięgnęła po tytuł sprinterskiej mistrzyni Polski<br />
<br />
Monika Skinder po raz piąty w karierze sięgnęła po tytuł sprinterskiej mistrzyni Polski

(fot. Materiały prasowe Lubelskiego Okręgowego Związku Narciarskiego)

Rywalizacja pod Tatrami była imprezą wieńczącą sezon w polskich biegach narciarskich

AdBlock
Szanowny Czytelniku!
Dzięki reklamom czytasz za darmo. Prosimy o wyłączenie programu służącego do blokowania reklam (np. AdBlock).
Dziękujemy, redakcja Dziennika Wschodniego.
Kliknij tutaj, aby zaakceptować

To był całkiem udany okres dla krajowych zawodników. Najważniejszą postacią była Monika Skinder. Zawodniczka MULKS Grupa Oscar Tomaszów Lubelski w pięknym stylu w fińskim Vuokatti sięgnęła po mistrzostwo świata juniorek w sprincie. Dodatkowo młoda zawodniczka z Rogóźna zdobyła 39 pkt w Pucharze Świata, co jest jej najlepszym wynikiem w karierze. Najwięcej wpadło ich za 15 miejsce w szwajcarskim Davos. Minusem był start w mistrzostwach świata w niemieckim Oberstdorfie, gdzie reprezentantka MULKS Grupa Oscar w swojej koronnej konkurencji nie przebrnęła przez kwalifikacje. Seniorski czempionat nie był jednak dla niej imprezą docelową, ona przede wszystkim miała dobrze wystartować w mistrzostwach świata juniorek.

W weekend w Zakopanem Skinder pokazała, że w tej chwili jest największą gwiazdą polskich biegów narciarskich. W sobotę niejako spełniła swój obowiązek i wywalczyła mistrzostwo Polski w sprincie techniką klasyczną. Krajowy czempionat miał formułę otwartą, więc wraz z Biało-Czerwonymi rywalizowali pod Tatrami przedstawiciele innych nacji. Najlepsza była Alena Prochazkova. 36-letnia Słowaczka najlepsze lata ma już za sobą. W ich czasie potrafiła meldować się na podium zawodów Pucharu Świata, a niektóre z nich nawet rozstrzygać na swoją korzyść. W Zakopanem stoczyła fantastyczną walkę ze Skinder, z której ostatecznie wyszła zwycięska. Podium uzupełniła Izabela Marcisz z SS Prządki-Ski. W rozgrywanym w niedzielę biegu na 15 km techniką dowolną emocji również nie brakowało, zwłaszcza, że na metę wpadła grupa licząca aż cztery zawodniczki. Obok Skinder, Marcisz i Prochazkovej do walki o zwycięstwo w Slavic Cup włączyła się Sandra Schuetzova z Czech. Ostatecznie wygrała najbardziej doświadczona z tego grona Prochazkova, a druga była Czeszka. O trzecie miejsce do końca walczyły Polki, a niespodziewanie lepsza w tej rywalizacji okazała się Skinder. Ten wynik dał jej oczywiście kolejny złoty medal. – Bardzo cieszę się z wyników mojej podopiecznej. W sprinterskich mistrzostwach Polski Monika dominuje już od pięciu lat. Medal w biegu dystansowym to duże osiągnięcie, zwłaszcza, że pokonała w bezpośredniej rywalizacji pokonała Izabelę Marcisz, z którą rywalizuje od wielu lat. Myślę, że tym biegiem Monika pokazała, że nie należy skazywać jej tylko na sprinty. Ona jest w stanie sobie poradzić również na dłuższych dystansach – podsumował występ Skinder w Zakopanem Waldemar Kołcun, trener MULKS Grupa Oscar.

Pod Tatrami rywalizowali także panowie z Tomaszowa Lubelskiego, którzy również osiągnęli wartościowe wyniki. Najlepszy należał do Jana Żółkiewskiego, który w sprinterskich mistrzostwach Polski zajął ósme miejsce, co dało mu brązowy medal młodzieżowych mistrzostw Polski. Dzień później w juniorskich mistrzostwach Polski w biegu na 30 km na najniższym stopniu podium stanął Bartosz Cielniak.

Slavic Cup

Wyniki – kobiety, sprint techniką klasyczną: 1. Alena Prochazkova (Słowacja), 2. Monika Skinder (MULKS Grupa Oscar Tomaszów Lubelski), 3. Izabela Marcisz (SS Prządki-Ski), (...) 9. Anna Berezecka (MULKS Grupa Oscar); bieg masowy na 15 km stylem dowolnym: 1. Prochazkova 41.53, 2. Sandra Schuetzova (Czechy), 3. Skinder – obie + 0.01. Mężczyźni, sprint techniką klasyczną: 1. Tomas Kalivoda, 2. Tomas Lukes (obaj Czechy), 3. Maciej Staręga (UKS Rawa Siedlce); bieg masowy na 30 km techniką klasyczną: 1. Petr Knop (Czechy) 1:05.32, 2. Dominik Bury (AZS AWF Katowice) + 0.02, 3. Vladimir Kozlovsky (Czechy) + 0.21.

Mistrzostwa Polski

Wyniki – kobiety, sprint techniką klasyczną: 1. Skinder, 2. Marcisz, 3. Magdalena Kobielusz (SS-R LZS Sokół Szczyrk), (...) 6. Berezecka; bieg masowy na 15 km stylem dowolnym: 1. Skinder 41.54, 2. Marcisz + 0.01, 3. Karolina Kaleta (LKS Markam Wiśniowa-Osieczany) + 0.16, (...) 10. Berezecka + 3.33. Mężczyźni, sprint techniką klasyczną:  1. Staręga, 2. Piotr Sobiczewski (obaj Rawa), 3. Michał Skowron (KS AZS AWF Katowice), (...) 8. Jan Żółkiewski, 9. Bartosz Cielniak (obaj MULKS Grupa Oscar); bieg masowy na 30 km techniką klasyczną: 1. Bury 1:35.34, 2. Mateusz Haratyk (NKS Trójwieś Beskidzka) + 1.21, 3. Kacper Antolec (AZS AWF Katowice) + 1.28.

e-Wydanie

Pozostałe informacje

Członkowie Koalicji Obywatelskiej wybierają dzisiaj swojego kandydata do wiosennych wyborów prezydenckich

Sikorski czy Trzaskowski? KO wybiera dzisiaj kandydata na prezydenta

Między ministrem spraw zagranicznych a prezydentem Warszawy działacze Platformy Obywatelskiej, ale też innych ugrupowań wchodzących w skład Koalicji Obywatelskiej wybierają dzisiaj swojego kandydata na wiosenne wybory prezydenckie.

Siatkarze z Lublina w dobrym stylu wywalczyli awans do 1/8 finału CEV Volleyball Challenge Cup

Bogdanka LUK Lublin zagra trzeci mecz w tym tygodniu. Tym razem na wyjeździe z Indykpolem AZS Olsztyn

Po awansie do 1/8 finału CEV Challenge Cup Bogdanka LUK Lublin wraca do ligowych rozgrywek. Marcin Komenda i spółka zagrają w Olsztynie z tamtejszym Indykpolem AZS. Piątkowe spotkanie rozpocznie się o godzinie 20.30.

Zdobywca pierwszego miejsca - zdjęcia "Wawel we mgle" autorstwa Daniela Turbasy
galeria

Tak fotografują mistrzowie. Zabytki uwiecznione na zdjęciach

Znamy wyniki XXIX Międzynarodowego Biennale Fotografii „Zabytki”. Wydarzenie zgromadziło miłośników fotografii z kraju i zagranicy, oferując przestrzeń do ukazania artystycznej wizji dziedzictwa kulturowego.

Wyczyściła bankowe konto, a gotówkę wyrzuciła do śmieci

Wyczyściła bankowe konto, a gotówkę wyrzuciła do śmieci

Nie do wiary. 72-letnia mieszkanka Puław sądząc, że ratuje swoje oszczędności przed kradzieżą, sama podarowała pieniądze oszustom.

Większość ratuje mandaty pięciu radnych prezydenta
Lublin

Większość ratuje mandaty pięciu radnych prezydenta

Po doniesieniach medialnych pięć radnych klubu prezydenta Krzysztofa Żuka znalazło się pod lupą. Ich mandaty były zagrożone. Ale w Radzie Miasta Lublin jest większość, która zagłosowała przeciwko wnioskom PiS w tej sprawie.

Po wygranej w Gliwicach Piotr Ceglarz i jego koledzy chcą przywieźć pełną pulę także z Lubina

Motor Lublin jedzie do Lubina na mecz z Zagłębiem po kolejne trzy punkty

Po przerwie reprezentacyjnej jako pierwsi do walki o punkty wrócą piłkarze Motoru Lublin i Zagłębia Lubin. Obie ekipy zmierzą się na stadionie „Miedziowych” już w piątek o godz. 18.

Sygnatariusze listu intencyjnego. Intencją jest odbudowa polskich zdolności do produkcji materiałów wybuchowych, w tym prochów strzelniczych
zbrojenia

Polska potrzebuje własnego prochu do amunicji. Pomoże Grupa Azoty

Grupa Azoty będzie współpracowała z Polską Grupą Zbrojeniową, Mesko oraz Agencją Rozwoju Przemysłu. Celem jest rozwój bazy surowcowej i zdolności do produkcji polskiej amunicji. Docelowo chodzi o budowę fabryki nitrocelulozy.

U zbiegu ulicy Nałęczowskiej i alei Kraśnickiej może stanąć 70-metrowy wieżowiec

Ma być najwyższym wieżowcem w Lublinie. Będą negocjacje z inwestorem

U zbiegu Nałęczowskiej i Kraśnickiej może stanąć 70-metrowa wieża - najwyższy budynek mieszkalny na Lubelszczyźnie. Żeby go postawić konieczne będą zmiany planistyczne, bo tak wysokie obiekty w tym miejscu Lublina nie były przewidziane. Co miasto chce uzyskać za ewentualną zgodę? Lista życzeń jest długa.

Torby, na które czekają organizatorzy akcji nie muszą być nowe, ale powinny być w dobrym stanie. Najmilej widziane są te duże, ale tak naprawdę także mniejsze również się przydadzą
Zamość

Wędrujące, używane torby na prezenty. Masz na zbyciu? Oddaj

Z ciekawą inicjatywą wyszła Zamojska Akademia Kultury. Zachęca mieszkańców do przekazywania używanych, ale jeszcze w dobrym stanie toreb na prezenty. Będą w nie pakowane upominki dla potrzebujących.

Powiat puławski ma już projekt budżetu na przyszły rok. Na inwestycje tym razem przeznaczy 37 mln zł, z czego lwia część trafi na drogi oraz dokończenie siedziby puławskiej PSP
Puławy
galeria

Nowy budżet mniejszy od starego. Połowa wydatków trafi na oświatę

Radni powiatu puławskiego otrzymali już projekt budżetu na 2025 rok. Przyszłoroczne dochody mają spaść z ponad 250 do niecałych 240 mln zł. Cięcie czekają również wydatki, zwłaszcza te na inwestycje. Najwięcej pieniędzy pochłonie oświata i wychowanie.

Niedoceniany zawód, choć jakże ważny. „Ludzie kojarzą nas z rozdawaniem darów”
galeria

Niedoceniany zawód, choć jakże ważny. „Ludzie kojarzą nas z rozdawaniem darów”

Dzisiaj obchodzimy Dzień Pracownika Socjalnego. To okazja do uhonorowania najbardziej zasłużonych oraz podjęcia dyskusji o zmianach, których potrzebują osoby wykonujące ten zawód.

Tysiące ludzi bez czystej wody. Sanepid potwierdza skażenie mikrobiologiczne
zdrowie

Tysiące ludzi bez czystej wody. Sanepid potwierdza skażenie mikrobiologiczne

Kilka tysięcy mieszkańców prawobrzeżnej części gminy wiejskiej Puławy obecnie pozbawiona jest wody pitnej z wodociągu. Sanepid potwierdza skażenie na ujęciu w Gołębiu, które zaopatruje sześć miejscowości. Samorząd udostępnia mieszkańcom wodę w butelkach.

"Warunek cudu" na Targowej – mozaika przypomina żydowską historię Lublina
Lublin
galeria

"Warunek cudu" na Targowej – mozaika przypomina żydowską historię Lublina

Na ścianie budynku przy ul. Targowej w Lublinie powstała mozaika „Warunek cudu”. Dzieło autorstwa Ingi Levi nawiązuje do żydowskiego dziedzictwa tej części miasta, przypominając o historycznym znaczeniu ulicy dla społeczności żydowskiej.

Rolnik wciągnięty przez rozdrabniacz słomy. Wezwano ratowniczy śmigłowiec
wypadek

Rolnik wciągnięty przez rozdrabniacz słomy. Wezwano ratowniczy śmigłowiec

Do tego nieszczęśliwego wypadku doszło wczoraj w Trzebieszowie Pierwsyzm w powiecie łukowskim. 37-letni rolnik obsługiwał rozdrabniacz słomy. W pewnym momencie znalazł się zbyt blisko podajnika. Na miejsce wezwano śmigłowiec Lotniczego Pogotowia Ratunkowego.

Edyta Majdzińska najprawdopodobniej będzie dalej prowadzić MKS FunFloor Lubin

Edyta Majdzińska (MKS FunFloor Lublin): Wierzę w kierunek mojej pracy i wierzę w ten zespół

Przedwczesne odpadnięcie z europejskich pucharów najprawdopodobniej nie wywoła burzy w MKS FunFloor. Wydaje się, że Edyta Majdzińska przetrwa ten okres niepokoju.

ALARM24

Masz dla nas temat? Daj nam znać pod numerem:
Alarm24 telefon 691 770 010

Wyślij wiadomość, zdjęcie lub zadzwoń.

kliknij i poinformuj nas!