LEKKOATLETYKA

AZS UMCS podsumował poprzedni sezon

W Sali Senatu Uniwersytetu Marii Curie-Skłodowskiej odbyła się konferencja prasowa AZS UMCS Lublin dotycząca wydarzeń z ubiegłego sezonu. Przedstawiono też plany na kolejny rok.

Nagrody dla najlepszych biegaczy, czyli podsumowanie Grand Prix Lublina 2016/2017

W Centrum Spotkania Kultur odbyło się uroczyste podsumowanie Grand Prix Lublina 2016/2017

Pierwsza Dycha do Maratonu - sprawdź swoją kondycję

Pierwszego października 2017 roku nad Zalewem Zemborzyckim przy Ośrodku Słoneczny Wrotków odbędzie się bieg „Pierwsza Dycha do Maratonu”

Paweł Fajdek: Na chwilę odstawiłem młot, ale tęsknię za rywalizacją
Magazyn

Wszystko potoczyło się bardzo fajną ścieżką i każdemu, kto szuka klubu zawsze powtarzam, że jeśli ma możliwość i chęci, to zapraszamy do Zamościa - rozmowa z Pawłem Fajdkiem, lekkoatletą Agrosu Zamość, mistrzem świata w rzucie młotem.

Paweł Fajdek wspomina czas po Rio: "Jeden z trudniejszych okresów w moim życiu"
Wideo

Po zakończonym sezonie jest czas na uściski dłoni i wspólne zdjęcia. Tegoroczny mistrz świata i złoty medalista letniej Uniwersjady w rzucie młotem Paweł Fajdek odwiedził województwo lubelskie.

Malwina Kopron z AZS UMCS ze złotem Uniwersjady w Tajpej (wideo)

Kolejny sukces Malwiny Kopron. W sobotę zawodniczka AZS UMCS Lublin wygrała konkurs rzutu młotem podczas 29. Letniej Uniwersjady w Tajpej. Na dodatek Polka poprawiła swój rekord życiowy wynikiem 76,85.

Paweł Fajdek ze złotym medalem na Uniwersjadzie w Tajpej

Nie było niespodzianki w konkursie rzutu młotem podczas 29. Letniej Uniwersjady w Tajpej. Paweł Fajdek z Agrosu Zamość zgodnie z planem zdobył złoty medal.

Malwina Kopron z AZS UMCS chce zdobyć złoto na Uniwersjadzie (wideo)

Reprezentantka Polski w rzucie młotem i zawodniczka AZS UMCS Lublin Malwina Kopron, liczy na złoty medal podczas 29. Letniej Uniwersjady w Tajpej.

Paweł Fajdek z Agrosu Zamość znowu mistrzem świata! (wideo)

Kolejny miły wieczór na mistrzostwach świata w lekkiej atletyce. W piątek Polska wywalczyła dwa kolejne krążki. Złoto zdobył Paweł Fajdek z Agrosu Zamość, który wygrał konkurs rzutu młotem. Trzeci był Wojciech Nowicki. Biało-Czerwoni stawali już na podium imprezy w Londynie sześć razy. To daje im trzecie miejsce w klasyfikacji medalowej

Paweł Fajdek i Wojciech Nowicki awansowali do finału MŚ

Reprezentanci Polski zmierzają po dwa kolejne medale mistrzostw świata w Londynie. W środę Wojciech Nowicki wygrał eliminacje, a drugi był Paweł Fajdek. Zawodnik Agrosu Zamość uzyskał wynik 76,82 i przegrał z kolegą, z kadry o trzy centymetry.

Brązowy medal Malwiny Kopron na MŚ w Londynie! Złoto Anity Włodarczyk

Mamy pierwsze medale lekkoatletycznych mistrzostw świata, które są rozgrywane w Londynie. Zgodnie z planem finał konkursu rzutu młotem kobiet przebiegał pod dyktando reprezentantek Polski. Złoto wywalczyła główna faworytka, czyli Anita Włodarczyk. Z brązowym krążkiem do domu wróci za to Malwina Kopron z AZS UMCS Lublin!

MŚ w lekkoatletyce: Malwina Kopron z AZS UMCS Lublin w finale!

Świetny występ zawodniczki AZS UMCS Lublin na mistrzostwach świata w Londynie. Malwina Kopron wygrała eliminacje konkursu rzutu młotem! Finał zaplanowano na poniedziałek o godz. 20

Paweł Fajdek i trio z AZS UMCS Lublin w kadrze Polski na MŚ w lekkoatletyce

W piątek ruszają mistrzostwa świata. Impreza zostanie rozegrana w Londynie i potrwa do 13 sierpnia. Polska posyła do boju ponad 50-osobową kadrę, w której znajdzie się czterech zawodników z naszych klubów

Ruszyła trzecia edycja biegów przełajowych City Trail onTour

Zawody odbyły się nad Zalewem Zembrzyckim. Na starcie stanęło 363 dorosłych i blisko 100 dzieci

Polska druga na Drużynowych Mistrzostwach Europy. Udane występy Fajdka i Kopron

Reprezentacja Polski zajęła drugie miejsce w Drużynowych Mistrzostwach Europy, które zostały rozegrane we francuskim Lille. To największy sukces w historii występów naszej kadry w tej imprezie

Paweł Fajdek najlepszy podczas Memoriału Janusza Kusocińskiego

Paweł Fajdek nie miał problemów, żeby odnieść siódme konkursowe zwycięstwo z rzędu. Tym razem zawodnik Agrosu Zamość triumfował w 63. Memoriale Janusza Kusocińskiego, który odbył się w Szczecinie

Nowy rekord życiowy Malwiny Kopron w Pradze

Świetnie podczas memoriału Josefa Odlozila w Pradze spisała się Malwina Kopron. Wychowanka Wisły Puławy, a obecnie zawodniczka AZS UMCS Lublin wygrała konkurs rzutu młotem z najlepszym wynikiem w swojej karierze – 73,98 metra.

Polska najlepsza podczas lekkoatletycznych mistrzostw Europy (wideo)

To się nazywa medalowe żniwo! Reprezentacja Polski w lekkiej atletyce wygrała klasyfikację medalową podczas halowych mistrzostw Europy w Belgradzie. Biało-Czerwoni wywalczyli aż 12 krążków, w tym siedem złotych.

HME Belgrad 2017: Polscy lekkoatleci rządzą w Europie

Dwanaście medali wywalczyli reprezentanci Polski podczas halowych mistrzostw Europy w Lekkiej Atletyce. Biało-Czerwoni z siedmioma złotymi, jednym srebrnym i czterema brązowymi krążkami wygrali klasyfikację medalową.

Usain Bolt stracił złoty medali olimpijski z Pekinu (wideo)

Usain Bolt będzie musiał szczycić się tytułem ośmiokrotnego mistrza olimpijskiego. Międzynarodowy Komitet Olimpijski pozbawił jamajską sztafetę sprinterów złotego medalu igrzysk w Pekinie.

Na kogo warto oddać swój głos w naszym plebiscycie?

Dwanaście miesięcy temu, gdy szykowaliśmy się do wejścia w kolejny rok, analizując potencjalne możliwości naszych sportowców, bez trudy znajdowaliśmy tych, w których sukcesy wierzyliśmy. Czas pokazał jednak, że nie zawsze były to słuszne typy.

Plebiscyt Sportowiec Roku 2016: Ostatni moment na oddanie głosu
Zagłosuj

Ruszyło głosowanie na sportowca 2016 roku. Najlepszy z najlepszych zostanie wybrany za pośrednictwem SMS-ów oraz kuponów drukowanych w gazecie.

Paweł Fajdek bliski przedłużenia umowy z Agrosem Zamość

Wszystko wskazuje na to, że Paweł Fajdek przez kolejne cztery lata będzie zawodnikiem Agrosu Zamość. – Jesteśmy praktycznie dogadani, dlatego mam nadzieję, że nic się już nie zmieni i Paweł zostanie u nas – mówi Konrad Firek, prezes klubu

Paweł Fajdek zakończył współpracę z trenerem Czesławem Cybulskim

Wieloletni trener polskiej kadry młociarzy, w tym Pawła Fajdka Czesław Cybulski zakończył współpracę z biało-czerwonymi. Na swoim stanowisku wytrwał niemal... 50 lat. Teraz dwukrotnego mistrza świata z Agrosu Zamość znowu będzie trenowała Jolanta Kumor. To pod jej okiem zawodnik zaczynał poważną karierę

Powtórka z listopada. Na mecie niemal 400 biegaczy!

Trzeci bieg z cyklu City Trail z Nationale-Nederlanden Lublin o 5-kilometrowej trasie, zakończył się zwycięstwem Magdaleny Kłody i Jarosława Bimkiewicza