Przeglądarka, z której korzystasz jest przestarzała.

Starsze przeglądarki internetowe takie jak Internet Explorer 6, 7 i 8 posiadają udokumentowane luki bezpieczeństwa, ograniczoną funkcjonalność oraz nie są zgodne z najnowszymi standardami.

Prosimy o zainstalowanie nowszej przeglądarki, która pozwoli Ci skorzystać z pełni możliwości oferowanych przez nasz portal, jak również znacznie ułatwi Ci przeglądanie internetu w przyszłości :)

Pobierz nowszą przeglądarkę:

Ekstraklasa

22 lipca 2016 r.
7:53

Andrzej Rybarski, trener Górnika: Nie boimy się Lechii

0 6 A A
fot. Przemysław Gąbka/gornik.leczna.pl
fot. Przemysław Gąbka/gornik.leczna.pl

ROZMOWA Z Andrzejem Rybarskim, szkoleniowcem Górnika Łęczna

AdBlock
Szanowny Czytelniku!
Dzięki reklamom czytasz za darmo. Prosimy o wyłączenie programu służącego do blokowania reklam (np. AdBlock).
Dziękujemy, redakcja Dziennika Wschodniego.
Kliknij tutaj, aby zaakceptować

Długo rozpamiętywał pan porażkę w Chorzowie?

– Długo nie, ale odpowiednie wnioski trzeba było wyciągnąć. Robimy to zawsze, czy po przegranym, czy po wygranym meczu.

Wynik 1:2 jest trochę krzywdzący, bo patrząc z boku, zasłużyliście na to, żeby przynajmniej ten jeden punkt wywalczyć.

– No tak, ten mecz mógł skończyć się każdym rezultatem. Mogliśmy go nie tylko zremisować, ale nawet wygrać i to wyżej niż jedną bramką. Tak się jednak ułożyło, że przegraliśmy. Nie powiedziałbym jednak, że zabrakło nam szczęścia. O naszej porażce zdecydowały błędy w obronie, kwestie ustawienia, musimy nad tym pracować przed kolejnymi meczami.

Z czego wynikała tak duża dysproporcja w postawie zespołu pomiędzy obiema połowami?

– Syndrom pierwszego meczu po dłuższej przerwie. Dotyczy większości drużyn, nie ominął także nas. Na konferencji po meczu mówił o tym już trener Waldemar Fornalik. Ja może nie tyle spodziewałem się, że tak będzie, ale dopuszczałem taką możliwość. Przed pierwszym meczem o punkty zawsze dużo jest niewiadomych, brakuje jeszcze pewności siebie, bo nie można jej zbudować tylko sparingami. Dlatego na początku gra bywa zachowawcza. W przerwie porozmawialiśmy jednak z chłopakami i w drugiej połowie udało się złapać właściwy rytm. Szkoda tylko bramek, które straciliśmy po własnych błędach.

Fragmentami potrafiliście zdominować rywali, stworzyliście sobie więcej dogodnych okazji, ale wróciliście do domu bez punktów.

– Chciałbym, żeby mój zespół zawsze był kojarzony z tego, że potrafi agresywnie grać po stracie piłki, że podchodzi blisko do przeciwnika, że między poszczególnymi formacjami są niewielkie odległości. Tak właśnie wyglądało to po przerwie i powinno wyglądać zawsze. Wierzę w moich zawodników. Wierzę, że potrafią tak grać. Z tej zmiany nastawienia wynikało właśnie to, że stworzyliśmy sobie kilka niezłych okazji do strzelenia gola. Dobrze, że potrafimy to robić. Niedobrze, że ich nie wykorzystujemy.

Nieskuteczność była waszym największym problemem w tym spotkaniu?

– Nie uważam, żeby akurat w tym meczu tak było. Stworzyliśmy sobie kilka sytuacji, nie potrafiliśmy ich wykorzystać, ale myślę, że w kolejnym spotkaniu będzie już pod tym względem zdecydowanie lepiej. Chłopaki ciężko pracują na treningach, wykorzystują te sytuacje i to musi znaleźć przełożenie na mecze o punkty.

Co jeszcze jest do poprawy przed starciem z Lechią Gdańsk?

– Nie patrzyłbym na to w tych kategoriach, że coś jest do poprawy. Mamy pewien szablon przygotowań i realizujemy go pod kątem najbliższego przeciwnika. Lechia to zespół mocny personalnie, grający otwarty futbol, mający w sobie dużą jakość. Podchodzimy do niej z dużym szacunkiem i respektem, ale chcemy, żeby na boisku były widoczne także te elementy, nad którymi pracujemy na treningach.

Piłkarsko Lechia to ekipa zdecydowanie mocniejsza niż Ruch?

– Mają bardzo mocny skład, po dwóch równorzędnych zawodników na każdą pozycję, nazwijmy to z dużymi nazwiskami. My jednak nie boimy się żadnego przeciwnika.

Wisła Płock pokazała, że i Lechię można ograć. Oglądał pan to spotkanie? Jakie wnioski można z tego meczu wyciągnąć?

– To niuanse, które często mają kluczowe znaczenie. Ale mecz meczowi nierówny. My przede wszystkim musimy skoncentrować się na tym, żeby ze swojej strony pokazać to, co mamy najlepszego.

Wasza kadra nie jest chyba jeszcze zamknięta. Mówi się, że dzięki grze w Lublinie i poprawie sytuacji finansowej, przynajmniej dwóch piłkarzy i to takich z niezłymi nazwiskami może do was jeszcze trafić.

– Pracujemy nad tym pełną parą. Zobaczymy, jak się sprawy potoczą, ale dwóch czy trzech zawodników będziemy chcieli jeszcze pozyskać.

Na jakich pozycjach najchętniej widziałby pan wzmocnienia?

– Można powiedzieć, że od obrony do ataku, każda pozycja wymaga po jednym wzmocnieniu.

Do napadu chcieliście Jarosława Niezgodę, ale on woli grać w rezerwach Legii niż walczyć o pierwszy skład w Górniku.

– Były jakieś rozmowy, ale tylko wewnątrz sztabu, takie same, jak o kilkunastu innych zawodnikach, znajdujących się na naszej liście. Niezgoda to dobry zawodnik, dobrze mi znany, ale konkretów nie było.

Vojo Ubiparip?

– Także znam. Dobry piłkarz.

Pozostałe informacje

Radni na „tak”. Dwie podstawówki i jedno liceum przed dużymi zmianami
Lublin

Radni na „tak”. Dwie podstawówki i jedno liceum przed dużymi zmianami

17 „za” i 13 „przeciw” – taki był wynik trzech głosowań nad przyszłością kilku lubelskich szkół na czwartkowej sesji Rady Miasta. SP19 i SP25 mają być teraz jedną szkołą. Na zmiany czeka również IV LO.

Szkoła z wartościami i tradycją – „Szóstka” świętuje jubileusz
ZDJĘCIA
galeria

Szkoła z wartościami i tradycją – „Szóstka” świętuje jubileusz

Szkoła Podstawowa nr 6 im. Romualda Traugutta w Lublinie w tym tygodniu obchodzi 90. urodziny. W uroczystościach uczestniczyli dawni i obecni uczniowie.

Pijany uderzył w latarnię w Dęblinie. To nie było jego jedyne przewinienie

Pijany uderzył w latarnię w Dęblinie. To nie było jego jedyne przewinienie

Ponad 2 promile alkoholu w wydychanym powietrzu, narkotyki w kieszeni i pozytywny wynik testu na obecność środków odurzających – to bilans poniedziałkowej jazdy 26-latka z powiatu ryckiego. Mężczyzna, kierując Hondą, stracił panowanie nad pojazdem i zakończył swoją podróż na przydrożnej latarni przy ul. Podchorążych w Dęblinie.

Witajcie w Polsce! Łydka Grubasa akustycznie
koncert
23 listopada 2024, 20:00

Witajcie w Polsce! Łydka Grubasa akustycznie

To będzie prawdziwa petarda! Po raz pierwszy Łydka Grubasa zagra wyłącznie program akustyczny. Usłyszymy nowe aranżacje i nowe instrumenty. Jak brzmią stare utwory w nowych aranżacjach? Przekonamy się już w najbliższą sobotę.

Lubelscy pracodawcy wyróżnieni za dbałość o bezpieczeństwo pracy

Lubelscy pracodawcy wyróżnieni za dbałość o bezpieczeństwo pracy

Ponad 40 pracodawców oraz trzech Społecznych Inspektorów Pracy uhonorował Okręgowy Inspektorat Pracy w Lublinie podczas piątkowej gali. Wyróżniono także gospodarstwo rolne z powiatu łukowskiego, które uczestniczyło w ogólnopolskim konkursie. Gala była okazją do podsumowania działalności w zakresie ochrony pracy.

Zagłębie Lubin - Motor Lublin. Tym razem długo kazali czekać na gola (relacja na żywo)

Zagłębie Lubin - Motor Lublin. Tym razem długo kazali czekać na gola (relacja na żywo)

Zapraszamy na relację na żywo z meczu Zagłębie Lubin - Motor Lublin. Początek spotkania o godz. 18.

Spektakl „W maju się nie umiera…” na Lubelszczyźnie
teatr
24 listopada 2024, 18:00

Spektakl „W maju się nie umiera…” na Lubelszczyźnie

Krasnystaw, Zamość, Szczebrzeszyn i Drelów, to miejscowości w których, w najbliższych dniach będzie można zobaczyć wyjątkowy spektakl „W maju się nie umiera. Historia Barbary Sadowskiej” opowiadający przejmującą historię matki Grzegorza Przemyka.

30 lat minęło. Liceum im. Jana III Sobieskiego w Lublinie świętuje jubileusz
galeria

30 lat minęło. Liceum im. Jana III Sobieskiego w Lublinie świętuje jubileusz

Liceum Ogólnokształcące im. Jana III Sobieskiego w Lublinie świętowało 30-lecie swojej działalności podczas uroczystej gali, która odbyła się w czwartkowy wieczór w Centrum Kongresowym Uniwersytetu Przyrodniczego w Lublinie.

Droga eskpresowa S12

Jest decyzja środowiskowa dla S12 na zachód od Puław

Na tą decyzję czekali kierowcy z całego powiatu puławskiego, a także zwoleńskiego i Radomia. Regionalny Dyrektor Ochrony Środowiska w Warszawie wydał decyzję o środowiskowych uwarunkowaniach dla budowy drogi ekspresowej od obwodnicy Puław do Radomia.

Ostatnie posiedzenie sądu w sprawie Łukasza W. odbyło się w piątek, 22 listopada, na dzień przed 35. urodzinami mężczyzny
wyrok

Strzały padły pod wiejską remizą. Łukasz W. winnym usiłowania zabójstwa

Nie miał bezpośredniego zamiaru pozbawienia życia mężczyzny, którego postrzelił, ale jest winnym usiłowania zabójstwa – orzekł sąd. I skazał mieszkańca wsi Zadębce, również za groźby karalne, na łączną karę 8 lat i 7 miesięcy więzienia.

Znowu może być ślisko. IMGW ostrzega
Ostrzeżenia pogodowe

Znowu może być ślisko. IMGW ostrzega

Dzisiaj od popołudnia do jutrzejszego poranka mogą występować oblodzenia na drogach i chodnikach w naszym województwie. Ostrzeżenia dotyczą wszystkich powiatów.

dr Marek Paździor, z-ca dyrektora SP ZOZ w Puławach do spraw lecznictwa i szef oddziału chirurgii urazowo-ortopedycznej

Konkurs na dyrektora szpitala w Puławach. Kto wypadł najlepiej?

Właśnie zakończyły się rozmowy kwalifikacyjne z piątką kandydatów, która przystąpiła do konkursu na dyrektora SP ZOZ w Puławach. Wybór komisji jest jednoznaczny. Ostateczną decyzję podejmie jednak zarząd powiatu.

Żelbet - fundament nowoczesnej architektury i inżynierii

Żelbet - fundament nowoczesnej architektury i inżynierii

Żelbet, połączenie betonu i stali zbrojeniowej, zrewolucjonizował budownictwo i zmienił oblicze naszych miast. Innowacyjna technologia umożliwiła tworzenie konstrukcji o niespotykanej dotąd wytrzymałości, trwałości i wszechstronności.

Obróbka metali - frezowanie, toczenie, gięcie. Jakie techniki warto znać?

Obróbka metali - frezowanie, toczenie, gięcie. Jakie techniki warto znać?

Obróbka metali fascynuje od wieków, kształtując naszą cywilizację. Choć może wydawać się tematem zarezerwowanym dla inżynierów i specjalistów, w rzeczywistości otacza nas na każdym kroku.

Podpisanie umów w ramach Działania 7.8 FEL 2021-2027 w dniu 8 listopada 2024 roku, fot. Michał F. Lenart UMWL

Rozwój ambulatoryjnej opieki specjalistycznej w regionie dzięki Funduszom Europejskim

Niebawem rozpocznie się realizacja projektów dotyczących wsparcia podmiotów leczniczych, udzielających świadczeń w zakresie ambulatoryjnej opieki specjalistycznej. W dniu 8 listopada 2024 r. w siedzibie Urzędu Marszałkowskiego Województwa Lubelskiego w Lublinie Marszałek Województwa Lubelskiego Jarosław Stawiarski i Wicemarszałek Województwa Lubelskiego Piotr Breś wraz z przedstawicielami 10 podmiotów leczniczych podpisali 11 umów o dofinansowanie projektów o łącznej wartości niemal 106 mln zł, z czego blisko 80 mln zł to wsparcie ze środków unijnych.

PKO BP EKSTRAKLASA
15. KOLEJKA

Wyniki:

Cracovia - GKS Katowice 3-4
Jagiellonia Białystok - Raków Częstochowa 2-2
Korona Kielce - Lechia Gdańsk 0-0
Lech Poznań - Legia Warszawa 5-2
Piast Gliwice - Motor Lublin 2-3
Pogoń Szczecin - Radomiak Radom 0-1
Stal Mielec - Puszcza Niepołomice 2-0
Śląsk Wrocław - Górnik Zabrze 0-1
Widzew Łódź - Zagłębie Lubin 2-0

Tabela:

1. Lech 15 34 30-12
2. Jagiellonia 15 32 28-21
3. Raków 15 31 19-6
4. Cracovia 15 29 33-24
5. Legia 15 25 28-19
6. Pogoń 15 22 21-20
7. Widzew 15 22 20-19
8. Górnik 15 21 19-17
9. Motor 15 21 22-27
10. Piast 15 20 18-17
11. Katowice 15 19 24-22
12. Zagłębie 15 18 14-21
13. Radomiak 14 16 19-21
14. Korona 15 16 12-22
15. Stal 15 15 14-19
16. Lechia 15 11 17-28
17. Puszcza 15 11 13-25
18. Śląsk 14 9 11-22

ALARM24

Masz dla nas temat? Daj nam znać pod numerem:
Alarm24 telefon 691 770 010

Wyślij wiadomość, zdjęcie lub zadzwoń.

kliknij i poinformuj nas!