Przeglądarka, z której korzystasz jest przestarzała.

Starsze przeglądarki internetowe takie jak Internet Explorer 6, 7 i 8 posiadają udokumentowane luki bezpieczeństwa, ograniczoną funkcjonalność oraz nie są zgodne z najnowszymi standardami.

Prosimy o zainstalowanie nowszej przeglądarki, która pozwoli Ci skorzystać z pełni możliwości oferowanych przez nasz portal, jak również znacznie ułatwi Ci przeglądanie internetu w przyszłości :)

Pobierz nowszą przeglądarkę:

II LIGA

26 września 2023 r.
19:14

Wisła Grupa Azoty Puławy ograła pierwszoligowca, Start Krasnystaw nie dał rady Zawiszy Bydgoszcz

Autor: Zdjęcie autora bs lukisz
Mateusz Klichowicz w meczu z Chrobrym Głogów strzelił dwa gole i dołożył asystę
Mateusz Klichowicz w meczu z Chrobrym Głogów strzelił dwa gole i dołożył asystę (fot. KS WISŁA PUŁAWY)

Wisła Grupa Azoty Puławy gra dalej w krajowym pucharze. We wtorek puławianie podejmowali na swoim stadionie pierwszoligowego Chrobrego Głogów i choć przegrywała do przerwy 0:1 w drugiej połowie strzeliła rywalom trzy bramki

AdBlock
Szanowny Czytelniku!
Dzięki reklamom czytasz za darmo. Prosimy o wyłączenie programu służącego do blokowania reklam (np. AdBlock).
Dziękujemy, redakcja Dziennika Wschodniego.
Kliknij tutaj, aby zaakceptować

Duma Powiśla w pierwszej rundzie trafiła na ekipę z Głogowa, która w Fortuna I Lidze radzi sobie jak dotąd nienajlepiej i zajmije ostatnie miejsce. Dlatego podopieczni trenera Michała Pirosa chcieli wykorzystać gorszą dyspozycję głogowian i awansować do dalszej fazy krajowego pucharu.

Wtorkowy mecz zaczął się jednak dla miejscowych fatalnie. Już w czwartej minucie goście przeprowadzili szybką kontrę, którą skutecznym strzałem zza pola karnego wykończył Szymon Bartlewicz. Głogowianie po objęciu prowadzenia starali się pilnować korzystnego wyniku, a puławianie starali się wyrównać, ale do przerwy bez efektu.

W drugiej połowie kibice Wisły zobaczyli drugie, zdecydowanie lepsze oblicze swoich ulubieńców. W 56 minucie Jan Flak doskonale dośrodkował piłkę w pole karne gości, a Mateusz Klichowicz strzałem głową doprowadził do wyrównania. Cztery minuty później było już 2:1 dla miejscowych. Znów w roli głównej wystąpił „Kliszi” wykorzystując świetne podanie w tempo od Damiana Kołtańskiego. To nie był jednak koniec strzeleckich popisów gospodarzy. W 77 minucie Klichowicz wystąpił w roli asystenta i dograł futbolówkę do Dawida Reltewskiego, a ten strzałem z bliskiej odległości ustalił wynik spotkania pieczętując awans drugoligowca do 1/16 finału.

Wisła Puławy – Chrobry Głogów 3:1 (0:1)

Bramki: Klichowicz (56, 60), Retlewski 77 – Bartlewicz (4).

Wisła: Łakota – Flak (82 Kargulewicz), Noiszewski, Tkocz, Kaczorowski – Kaczmarek (75 Pawłas), Kumoch, Janicki (75 Bortniczuk), Kołtański (75 Skałecki), Klichowicz – Retlewski (89 Szymanek).

Chrobry: Dybowski – Tabiś, Bougaidis, Stuglis, Górski, Bogusz (62 Mucha) – Bartlewicz (62 Biel), Plewka, Pieczarka (72 Hanc), J. Paz (72 Machaj) – Wo jtyra (75 Ozimek).

Żółte kartki: Kumoch, Kaczorowski – Bogusz, Biel, Machaj.

Sędziował: Patryk Świerczek (Brzesko).

Cztery gole w końcówce

Start Krasnystaw szybko pożegnał się z Fortuna Pucharem Polski. We wtorkowym starciu z trzecioligowym Zawiszą Bydgoszcz długo trzymał się dzielnie. Jeszcze do 79 minuty było 0:0. Niestety, piłkarze Marka Kwietnia ostatecznie przegrali aż 0:4

Na pewno duży wpływ na przebieg ostatnich minut spotkania miała czerwona kartka, którą tuż po godzinie gry obejrzał Przemysław Kanarek. Obrońca gospodarzy wyleciał z boiska po drugim „żółtku”. I niedługo później goście w pełni wykorzystali grę w liczebnej przewadze. Wynik w 79 minucie otworzył były gracz Górnika Łęczna Piotr Okuniewicz. A później poszło już z górki i zawody zakończyły się pogromem.

Kilka chwil później na 0:2 podwyższył Maciej Koziara, a w doliczonym czasie gry Start dobili jeszcze: Krystian Sanocki i Kacper Nowak. W efekcie, czwartoligowiec z Krasnegostawu szybko zakończył przygodę z Fortuna Pucharem Polski, na pierwszej rundzie.

Start Krasnystaw – Zawisza Bydgoszcz 0:4 (0:0)

Bramki: Okuniewicz (79), Koziara (83), Sanocki (90), Nowak (90).

Start: Janiak – Lenard, Kanarek, Saj, Florek, Chariasz (85 Więczkowski), Ciechan (60 Strug), D. Sołdecki, Misztal (67 Korzeniowski), Pęcak (85 J. Sołdecki), Milcz (60 Pachuta),

Zawisza: Oczkowski – Sławek (33 Jaskuła), Maciejewski, Paliwoda, Sochań (65 Bojas), Leonowicz (46 Sanocki), Pachnik, Chachuła (46 Rugowski), Okuniewicz, Kona, Koziara.

Żółte kartki: Pęcak, Kanarek, Ciechan, Pachuta – Koziara, Kona, Okuniewicz, Paliwoda, Rugowski.

Czerwona kartka: Przemysław Kanarek (Start, 63 min, za drugą żółtą).

Sędziował: Mariusz Myszka (Stalowa Wola).

e-Wydanie

Pozostałe informacje

Fiesta Latina
foto
galeria

Fiesta Latina

Gorące latynoskie rytmy i atmosfera przyciągają Was co tydzień do El Cubano. Sobotni wieczór jest do tego najlepszą okazją. Zobaczcie, co się działo w ostatni weekend w El Cubano.

Młodzi lekarze uczą się leczyć urazy głowy. Na prawdziwych preparatach
zdrowie

Młodzi lekarze uczą się leczyć urazy głowy. Na prawdziwych preparatach

Będą lepiej diagnozować, szybciej interweniować i skuteczniej leczyć urazy czaszkowo-mózgowe. Na Uniwersytecie Medycznym trwa szkolenie „Neuro - Trauma Days”.

Wypadek na obwodnicy Lubartowa. Poszkodowana zabrana do szpitala

Wypadek na obwodnicy Lubartowa. Poszkodowana zabrana do szpitala

Dzisiaj przed godz. 11 na obwodnicy Lubartowa, drodze krajowej nr 19, zderzyły się dwa samochody. Na miejsce wezwano śmigłowiec Lotniczego Pogotowia Ratunkowego. Utrudnienia w ruchu potrwają kilka godzin.

Do dobrej zabawy nie jest potrzebny alkohol. Tak się bawią na Balu Młodych
ZDJĘCIA
galeria

Do dobrej zabawy nie jest potrzebny alkohol. Tak się bawią na Balu Młodych

To nie jest typowy bal karnawałowy, ale cieszy się dużym zainteresowaniem. Już po raz 29. katolicy bawili się na Balu Młodych.

Narkotyki w Radzyniu i okolicach. Zatrzymano cztery młode osoby
galeria

Narkotyki w Radzyniu i okolicach. Zatrzymano cztery młode osoby

Amfetamina, mefedron, marihuana i niemal 1400 tabletek MDMA - łącznie ponad 1,5 kilograma narkotyków policjanci znaleźli u mieszkańców powiatu radzyńskiego. Zatrzymane osoby mają od 18 do 25 lat. Najbliższe miesiące spędzą za kratkami.

Skoki narciarskie. Stoch wrócił na Sapporo, najlepszy był Kobayashi

Skoki narciarskie. Stoch wrócił na Sapporo, najlepszy był Kobayashi

W miniony weekend Puchar Świata gościł w japońskim Sapporo, a na skoczni królował reprezentant gospodarzy – Ryoyu Kobayashi

Studniówka Państwowego Liceum Sztuk Plastycznych im. C.K. Norwida w Lublinie
zdjęcia
galeria

Studniówka Państwowego Liceum Sztuk Plastycznych im. C.K. Norwida w Lublinie

W sobotę, 15 lutego, na studniówce bawiły się ostatnie klasy Państwowego Liceum Sztuk Plastycznych im. C.K. Norwida przy ul. Muzycznej w Lublinie. W odróżnieniu od większości szkół średnich, które swoje bale najczęściej organizują w hotelach i salach weselnych, "Plastyk" postawił na tradycję.

Urodzinowy weekend
foto
galeria

Urodzinowy weekend

Naprawdę trudno w to uwierzyć, ale Helium Club jest z nami już 10 lat. Jeden z najpopularniejszych klubów w Lublinie obchodził swoje urodziny. Impreza odbyła się w myśl zasady albo grubo albo wcale. Faktycznie tak było, co można zobaczyć w naszej fotogalerii. Zobaczcie, jak się bawił Lublin.

Przemysłowy Lublin w dobie PRL. Zobacz jak wyglądały lubelskie fabryki
historia, zdjęcia
galeria

Przemysłowy Lublin w dobie PRL. Zobacz jak wyglądały lubelskie fabryki

W czasach Polskiej Rzeczpospolitej Ludowej Lublin był jednym z liczących się ośrodków przemysłowych w ówczesnej Polsce. W mieście powstały nowe zakłady przemysłowe i fabryki: Fabryka Samochodów Ciężarowych, Zakłady Metalurgiczne „Ursus”, Lubelskie Fabryki Wag czy Lubelska Fabryka Maszyn Rolniczych.

Piłkarze Motoru w dwóch wiosennych kolejkach zapisali na swoim koncie tylko punkt. Ostatnio przegrali w Kielcach 0:1

Motor kontra Jagiellonia. Beniaminek sprawdzi formę mistrza

Po meczach z rywalami znajdującymi się w strefie spadkowej czas na zupełnie inne spotkanie. W niedzielę o godz. 17.30 Motor Lublin zmierzy się na wyjeździe z mistrzem Polski – Jagiellonią Białystok. Transmisja tradycyjnie na Canal+ Sport 3.

Poloneza zatańczyli w szkole - bal ZSO nr 1 im. KEN w Puławach
zdjęcia, wideo
galeria
film

Poloneza zatańczyli w szkole - bal ZSO nr 1 im. KEN w Puławach

Tuż przed feriami, w sobotę, 15 lutego, w sali gimnastycznej Zespołu Szkół Ogólnokształcących nr 1 im. Komisji Edukacji Narodowej bawili się uczniowie ostatnich klas II LO. Były piosenki, kwiaty, polonez, walc oraz parodiowanie wychowawców.

Poloneza czas zacząć. Studniówka XXX LO im. ks. Jana Twardowskiego w Lublinie
ZDJĘCIA / WIDEO
galeria
film

Poloneza czas zacząć. Studniówka XXX LO im. ks. Jana Twardowskiego w Lublinie

Uczniowie z XXX Liceum Ogólnokształcącego im. ks. Jana Twardowskiego w Lublinie bawili się do białego rana na swojej studniówce.

Wesele w SERCU
foto
galeria

Wesele w SERCU

To było najbardziej nietypowe wesele w klubie SERCE, a to dlatego ponieważ DJ Bossy postanowił zmienić stan cywilny. Powiedział zdecydowane "Nie" imprezowemu życiu. Z tej okazji zapłakane fanki, jak też koledzy i koleżanki zorganizowali młodej parze imprezę, jakiej SERCE nie widziało, czyli wesele na całego. Były oczepiny, był tort, był ksiądz i co ważnej największe weselne hity. Zobaczcie, co się działo.

Marcin Stromecki (z piłką) w sobotę otworzył wynik meczu pomiędzy Wisłą, a rezerwami Korony

Wisła Puławy kończy intensywny tydzień wygraną z rezerwami Korony Kielce

Po środowym remisie z Bronią Radom w sobotę Wisła Puławy rozegrała kolejny mecze kontrolny. Tym razem podopieczni trenera Macieja Tokarczyka zmierzyli się u siebie z rezerwami Korony Kielce i zapisali na swoje konto zwycięstwo

Avia nie miała litości dla ligowego rywala i rozbiła Lewart aż 5:0

Pracowita sobota Avii Świdnik. Remis ze Stalą Kraśnik i pogrom w meczu z Lewartem

Avia rozegrała w sobotę dwa sparingi. Najpierw w mocno eksperymentalnym składzie zremisowała z czwartoligową Stalą Kraśnik 1:1. Niedługo później żółto-niebiescy rozbili ligowego rywala – Lewart Lubartów aż 5:0. Co ciekawe, cztery gole padły jednak między 70, a 87 minutą spotkania.

BETCLIC II LIGA
19. KOLEJKA

Wyniki:

Olimpia Grudziądz - Polonia Bytom 1-1
Zagłębie Sosnowiec - Rekord Bielsko-Biała 2-1
Chojniczanka Chojnice - Resovia 2-1
Wieczysta Kraków - Zagłębie II Lubin 3-0
Wisła Puławy - ŁKS II Łódź 0-4
Świt Szczecin - Hutnik Kraków 3-1
Podbeskidzie Bielsko-Biała - Pogoń Grodzisk M. 0-2
Skra Częstochowa - KKS Kalisz 1-1
Zagłębie II Lubin - Wisła Puławy 6-2 (zaległy)
Skra Częstochowa - ŁKS II Łódź 0-1 (zaległy)
GKS Jastrzębie - Olimpia Elbląg odwołany

Tabela:

1. Pogoń G.M 19 49 41-12
2. Wieczysta 19 45 45-10
3. Polonia B. 19 41 39-17
4. Chojniczanka 19 34 24-15
5. Zagłębie 19 29 28-29
6. Hutnik 19 29 25-33
7. Kalisz 18 28 18-19
8. Świt 19 27 28-29
9. Resovia 19 24 27-32
10. Podbeskidzie 19 23 22-24
11. ŁKS II 19 23 22-29
12. Wisła 19 22 26-38
13. Olimpia G. 19 19 24-27
14. Rekord 19 17 29-38
15. Jastrzębie 18 16 19-22
16. Zagłębie II 19 15 30-37
17. Skra 19 13 18-34
18. Olimpia E. 18 11 16-36

ALARM24

Masz dla nas temat? Daj nam znać pod numerem:
Alarm24 telefon 691 770 010

Wyślij wiadomość, zdjęcie lub zadzwoń.

kliknij i poinformuj nas!