Przeglądarka, z której korzystasz jest przestarzała.

Starsze przeglądarki internetowe takie jak Internet Explorer 6, 7 i 8 posiadają udokumentowane luki bezpieczeństwa, ograniczoną funkcjonalność oraz nie są zgodne z najnowszymi standardami.

Prosimy o zainstalowanie nowszej przeglądarki, która pozwoli Ci skorzystać z pełni możliwości oferowanych przez nasz portal, jak również znacznie ułatwi Ci przeglądanie internetu w przyszłości :)

Pobierz nowszą przeglądarkę:

INNE

23 lipca 2018 r.
8:15

Jacek Bąk: Jerzy Brzęczek zaczyna pracę z czystą kartą

0 1 A A
(fot. Maciej Kaczanowski)

Rozmowa z Jackiem Bąkiem, byłym piłkarzem, 96-krotnym reprezentantem Polski

AdBlock
Szanowny Czytelniku!
Dzięki reklamom czytasz za darmo. Prosimy o wyłączenie programu służącego do blokowania reklam (np. AdBlock).
Dziękujemy, redakcja Dziennika Wschodniego.
Kliknij tutaj, aby zaakceptować
  • Jaki nastrój zapanował w niedzielę po wygranej Francji nad Chorwacją w finale mistrzostw świata?

– Jako były zawodnik tamtejszej ligi bardzo się ucieszyłem, że „Trójkolorowi” powtórzyli sukces z 1998 roku. Francja sięgnęła po złoto w bardzo dobrym stylu. Chorwacja w finale zagrała bardzo dobre spotkanie, ale nie byli w stanie się przeciwstawić tak mocnemu zespołowi. Zespół Didiera Deschampsa uchodził za jednego z faworytów i nie spodziewałem się, że w decydującym starciu ktoś odbierze im sukces.

  • Francuzi mieli kluczowego zawodnika w swoich szeregach czy zadecydował kolektyw?

– Rewelacyjny był na tym turnieju Kylian Mbappe, ale sam nic by nie osiągnął. Cały zespół prezentował się bardzo dobrze. Świetną pracę w środku pola wykonywał Paul Pogba i w finale niejako w nagrodę zdobył bramkę. Można więc powiedzieć, że Francuzi nie mieli gracza takiego formatu jak Zinedine Zidane w 1998 roku, ale na każdej pozycji dysponowali niebywałą siłą. Swoje dołożył przecież też Atoine Griezmann, bramki strzelali też obrońcy – Samuel Umtiti i Raphael Varane więc widać, że każdy z piłkarzy wniósł do drużyny wiele dobrego. Jedynie Hugo Lloris, który bronił przez cały turniej rewelacyjnie w finale popełnił katastrofalny błąd i przez moment było nerwowo. Taki błąd nie przystoi na tym poziomie, bo można było zwyczajnie tą piłkę wykopać.

  • Mimo wszystko Chorwaci pozostawili po sobie dobre wrażenie?

– Jak najbardziej. Momentami Luka Modrić i koledzy potrafili zdominować Francję, ale moim zdaniem zabrakło im doświadczenia. Nie mniej trzeba przyznać, że dla tak małego kraju gra w wielkim finale to historyczne osiągnięcie.

  • W 1998 roku Deschamps wygrał mundial jako piłkarz, teraz jako trener. Myśli pan, że jego doświadczenie było kluczowe dla sukcesu reprezentacji?

– W pewnym stopniu na pewno, chociaż nie przeceniałbym jego zasług. Nie oszukujmy się, mając takich zawodników w składzie głównym celem było zadbanie o atmosferę, bo potencjał drużyny był ogromny.

  • A co patrząc całościowo na Mundial podobało się panu najbardziej?

– Widać było, że organizacja stała na najwyższym poziomie. Byłem w kontakcie ze znajomymi, którzy byli na meczach w Rosji i opowiadali mi, że wszystko jest dopięte na ostatni guzik. Te mistrzostwa były dużo lepsze niż poprzednie. Wszystko zostało świetnie pokazane i zadbano o każdy szczegół. Do tego po raz pierwszy mieliśmy na mundialu VAR. I to bardzo dobrze, że FIFA wprowadziła wideoweryfikację. Jedyne do czego się jeszcze można przyczepić to dość luźna interpretacja przy np. zagraniach piłki ręką. Jednak VAR zdał egzamin na bardzo dobrą ocenę. Proszę zauważyć, że nie było bramek ze spalonego. Nie doszło też do sytuacji gdzie jeden błąd sędziego, zniweczył pracę całej drużyny. Była możliwość obejrzenia powtórki i podjęcia odpowiedniej decyzji i bardzo dobrze, że wreszcie zdecydowano się skorzystać z pomocy technologii.

  • Na mistrzostwach było też kilka rozczarowań. Wśród nich Hiszpanie, Niemcy i Polska...

– Do tego Brazylia, Argentyna. My w tym gronie jesteśmy Kopciuszkiem. Szkoda, że nie udało nam się wyjść z grupy, bo prowadzona przez Adama Nawałkę reprezentacja Polski dała kibicom w ostatnich czterech latach mnóstwo radości. Po Euro 2016 apetyty były spore, ale cóż tym razem nie udało się i jest pewien niesmak. Mamy teraz nowego trenera i zobaczymy jaka będzie przyszłość kadry.

  • Z Jerzym Brzęczkiem zna się pan z boiska. To dobry wybór Polskiego Związku Piłki Nożnej?

– Na pewno nowy selekcjoner zaczyna z czystą kartą. Wiadomo, że w kadrze powinno się pojawić kilka nowych nazwisk i zostanie ona nieco przebudowana. Ja osobiście chciałbym, aby szansę dostał Arkadiusz Reca, dawny gracz Wisły Płock, a obecnie Atalanty Bergamo. Zresztą nie tylko on bo średnia wieku naszych zawodników wzrosła, a czasu nie da się zatrzymać, sam wiem to z doświadczenia.

  • Jakub Błaszczykowski zostanie w kadrze?

– Nie mam pojęcia jakie panują obecnie relacje wśród kadrowiczów. Faktem jest, że to już nie jest ten sam Błaszczykowski co kiedyś. Nie grał niemal pół roku w piłkę, a do tego zatracił wraz z wiekiem cechy motoryczne na których bazował. Teraz bardziej bazował na doświadczeniu czy odpowiednim ustawieniu.

  • Jesienią Polacy zagrają w Lidze Narodów z bardzo wymagającymi rywalami. Nowy selekcjoner trafi więc od razu na głęboką wodę...

– Ja osobiście uważam, że trzeba się cieszyć, że zagramy z rywalami z najwyższej półki. Lepiej grać z czołowymi zespołami, niż średniakami, czy słabeuszami. Bo o mistrzów można się zdecydowanie więcej nauczyć.

Pozostałe informacje

Sygnatariusze listu intencyjnego. Intencją jest odbudowa polskich zdolności do produkcji materiałów wybuchowych, w tym prochów strzelniczych
zbrojenia

Polska potrzebuje własnego prochu do amunicji. Pomoże Grupa Azoty

Grupa Azoty będzie współpracowała z Polską Grupą Zbrojeniową, Mesko oraz Agencją Rozwoju Przemysłu. Celem jest rozwój bazy surowcowej i zdolności do produkcji polskiej amunicji. Docelowo chodzi o budowę fabryki nitrocelulozy.

U zbiegu ulicy Nałęczowskiej i alei Kraśnickiej może stanąć 70-metrowy wieżowiec

Ma być najwyższym wieżowcem w Lublinie. Będą negocjacje z inwestorem

U zbiegu Nałęczowskiej i Kraśnickiej może stanąć 70-metrowa wieża - najwyższy budynek mieszkalny na Lubelszczyźnie. Żeby go postawić konieczne będą zmiany planistyczne, bo tak wysokie obiekty w tym miejscu Lublina nie były przewidziane. Co miasto chce uzyskać za ewentualną zgodę? Lista życzeń jest długa.

Torby, na które czekają organizatorzy akcji nie muszą być nowe, ale powinny być w dobrym stanie. Najmilej widziane są te duże, ale tak naprawdę także mniejsze również się przydadzą
Zamość

Wędrujące, używane torby na prezenty. Masz na zbyciu? Oddaj

Z ciekawą inicjatywą wyszła Zamojska Akademia Kultury. Zachęca mieszkańców do przekazywania używanych, ale jeszcze w dobrym stanie toreb na prezenty. Będą w nie pakowane upominki dla potrzebujących.

Powiat puławski ma już projekt budżetu na przyszły rok. Na inwestycje tym razem przeznaczy 37 mln zł, z czego lwia część trafi na drogi oraz dokończenie siedziby puławskiej PSP
Puławy
galeria

Nowy budżet mniejszy od starego. Połowa wydatków trafi na oświatę

Radni powiatu puławskiego otrzymali już projekt budżetu na 2025 rok. Przyszłoroczne dochody mają spaść z ponad 250 do niecałych 240 mln zł. Cięcie czekają również wydatki, zwłaszcza te na inwestycje. Najwięcej pieniędzy pochłonie oświata i wychowanie.

Niedoceniany zawód, choć jakże ważny. „Ludzie kojarzą nas z rozdawaniem darów”
galeria

Niedoceniany zawód, choć jakże ważny. „Ludzie kojarzą nas z rozdawaniem darów”

Dzisiaj obchodzimy Dzień Pracownika Socjalnego. To okazja do uhonorowania najbardziej zasłużonych oraz podjęcia dyskusji o zmianach, których potrzebują osoby wykonujące ten zawód.

Tysiące ludzi bez czystej wody. Sanepid potwierdza skażenie mikrobiologiczne
zdrowie

Tysiące ludzi bez czystej wody. Sanepid potwierdza skażenie mikrobiologiczne

Kilka tysięcy mieszkańców prawobrzeżnej części gminy wiejskiej Puławy obecnie pozbawiona jest wody pitnej z wodociągu. Sanepid potwierdza skażenie na ujęciu w Gołębiu, które zaopatruje sześć miejscowości. Samorząd udostępnia mieszkańcom wodę w butelkach.

"Warunek cudu" na Targowej – mozaika przypomina żydowską historię Lublina
Lublin
galeria

"Warunek cudu" na Targowej – mozaika przypomina żydowską historię Lublina

Na ścianie budynku przy ul. Targowej w Lublinie powstała mozaika „Warunek cudu”. Dzieło autorstwa Ingi Levi nawiązuje do żydowskiego dziedzictwa tej części miasta, przypominając o historycznym znaczeniu ulicy dla społeczności żydowskiej.

Rolnik wciągnięty przez rozdrabniacz słomy. Wezwano ratowniczy śmigłowiec
wypadek

Rolnik wciągnięty przez rozdrabniacz słomy. Wezwano ratowniczy śmigłowiec

Do tego nieszczęśliwego wypadku doszło wczoraj w Trzebieszowie Pierwsyzm w powiecie łukowskim. 37-letni rolnik obsługiwał rozdrabniacz słomy. W pewnym momencie znalazł się zbyt blisko podajnika. Na miejsce wezwano śmigłowiec Lotniczego Pogotowia Ratunkowego.

Edyta Majdzińska najprawdopodobniej będzie dalej prowadzić MKS FunFloor Lubin

Edyta Majdzińska (MKS FunFloor Lublin): Wierzę w kierunek mojej pracy i wierzę w ten zespół

Przedwczesne odpadnięcie z europejskich pucharów najprawdopodobniej nie wywoła burzy w MKS FunFloor. Wydaje się, że Edyta Majdzińska przetrwa ten okres niepokoju.

Kilka lat temu kino Bajka było popularnym miejscem spotkań studentów. Jak jest teraz - zapytaliśmy jego właściciela
magazyn
galeria

Jak radzi sobie lubelskie kino Bajka? "Nie wiem czy przetrwamy"

Po zakończeniu pandemii koronawirusa właściciele kin zauważają zmiany w preferencjach widzów dotyczących sposobu oglądania filmów. Czy mieszkańcy Lublina chętnie odwiedzają lokalne kina? Jak właściciele radzą sobie w nowej rzeczywistości? O sytuacji kina „Bajka” w Lublinie opowiedział nam Waldemar Niedźwiedź.

Jakie zadaszenie tarasu wybrać aby połączyć funkcjonalność i styl?

Jakie zadaszenie tarasu wybrać aby połączyć funkcjonalność i styl?

Zadaszenie tarasu to praktyczne rozwiązanie, które pozwala cieszyć się przestrzenią na świeżym powietrzu niezależnie od pogody. Odpowiednio dobrane chroni przed słońcem, deszczem oraz zapewnia prywatność. W tym artykule przyjrzymy się inspiracjom, jakie można wykorzystać przy wyborze zadaszenia tarasu.

Zbadaj piersi jeszcze dziś. Sprawdzamy, gdzie i kiedy zaparkuje mammobus

Zbadaj piersi jeszcze dziś. Sprawdzamy, gdzie i kiedy zaparkuje mammobus

Nowotwór piersi jest najczęstszą przyczyną przedwczesnej śmierci wśród polskich kobiet. Kluczem do zdrowia jest m.in. regularna mammografia. Będzie ją można zrobić w mobilnym gabinecie, który właśnie przejeżdża przez nasz region.

Czym są kampery i jak działają?

Czym są kampery i jak działają?

Kampery to specjalnie zaprojektowane pojazdy, umożliwiające komfortowe podróżowanie i nocowanie w różnych miejscach. Ich unikalna konstrukcja łączy funkcje samochodu z przestrzenią mieszkalną.

Niezwykły duet – Smolik//Kev Fox w Świdniku
koncert
22 listopada 2024, 18:00
film

Niezwykły duet – Smolik//Kev Fox w Świdniku

Smolik//Kev Fox to eklektyczny i wymykający się jasno określonym ramom duet Andrzeja Smolika – znakomitego polskiego producenta i Keva Foxa brytyjskiego songwrittera, który w najbliższy piątek zagra w Świdniku.

Będzie ślisko. Noga z gazu

Będzie ślisko. Noga z gazu

Będzie ślisko na drogach. Oblodzenie pojawi się w całym regionie.

ALARM24

Masz dla nas temat? Daj nam znać pod numerem:
Alarm24 telefon 691 770 010

Wyślij wiadomość, zdjęcie lub zadzwoń.

kliknij i poinformuj nas!