IV LIGA LUBELSKA

Dzisiaj
18:45

Dwie czerwone kartki, Sygnał Lublin sam odebrał sobie szanse w meczu z Tomasovią

Trzecie zwycięstwo z rzędu piłkarzy Tomasovii. Drużyna Pawła Babiarza tym razem pokonała w Lublinie Sygnał 5:2, ale nie bez problemów. Gospodarze kończyli zawody w... dziewięciu, a niebiesko-biali trzy gole zdobyli między 82, a 90 minutą spotkania.

W pierwszej połowie wynik po kwadransie otworzył Szymon Rak, ale zdecydowaną przewagę mieli przyjezdni. Oprócz posiadania piłki nie brakowało też dogodnych sytuacji. Udało się jednak zdobyć tylko jednego gola. Jego autorem w 36 minucie był Maciej Żerucha.

Gospodarze odważniej rozpoczęli drugą część spotkania, a w 55 minucie Przemysław Drabik chciał jeszcze wzmocnić środek. Przy linii bocznej czekali już: Kamil Wolski, a także Brillant Etana. Co ciekawe, zanim weszli na boisko, murawę musiał opuścił Paweł Baran, który obejrzał drugie „żółtko”. W dziesiątkę beniaminek jeszcze powalczył. Chociaż Żerucha w 59 minucie wyprowadził Tomasovię na prowadzenie, to błyskawicznie odpowiedział Maciej Welman.

Mimo liczebnego osłabienia ekipa z Lublina trzymała się dzielnie. Nie była jednak w stanie dotrzymać kroku rywalom, kiedy na boisku grała już dwóch piłkarzy mniej. A tak stało się od 78 minuty, kiedy drugi raz sędzia upomniał także Mateusza Miśkiewicza. Podwójnej przewagi goście z Tomaszowa Lubelskiego już nie zmarnowali. Najpierw karnego wywalczył Jakub Szuta, a na gola zamienił go Maciej Orzechowski. W samej końcówce rywali dobił jeszcze Wiktor Łuczkowski.

– No cóż, może sędzia pomylił się z jedną kartką, ale reszta to bardziej nasza głupota. Trzeba przyznać, że pierwsza połowa przebiegała pod dyktando Tomasovii. My oddaliśmy za bardzo pole gry. Przeciwnik miał swoje okazje, ale było 1:1. Po przerwie wyszliśmy wyżej i odważniej. Mecz zrobił się bardziej wyrównany. Dostaliśmy jednak kartkę, za chwilę gola na 1:2, a mimo to, potrafiliśmy się podnieść. Wyrównaliśmy i myślę, że byłaby szansa chociaż na remis. Niestety, druga czerwona kartka podcięła nam skrzydła, potem pechowy karny i wszystko się posypało. Szkoda, bo tymi kartkami sami odebraliśmy sobie szanse, żeby powalczyć o korzystny wynik – ocenia Przemysław Drabik, trener Sygnału.

– Uważam, że z przebiegu meczu wygraliśmy zasłużenie, ale nie ma co ukrywać, że było nerwowo. Już do przerwy mogliśmy strzelić nawet pięć goli i później spokojnie usiąść sobie w szatni. Zamiast tego było 1:1, a remis utrzymywał się bardzo długo. W końcówce na pewno czerwone kartki przesądziły, ale wynikały one z tego, że przeciwnik już za nami nie nadążał. Skuteczność, to nasz największy problem w tym sezonie – przekonuje Paweł Babiarz, opiekun zespołu z Tomaszowa Lubelskiego.

Sygnał Lublin – Tomasovia Tomaszów Lubelski 2:5 (1:1)

Bramki: Rak (15), Welman (60) – Żerucha (36, 59), Orzechowski (82-z karnego), Łuczkowski (88, 90).

Sygnał: Kloczkowski – Paździerski, Fiedeń, Baran, Łopuszyński, Sztejno, Kuczyński (55 Brillant), Welman (85 Górski), Olszewski (46 Miśkiewicz), Karwat (55 Wolski), Rak.

Tomasovia: Budzyński – Pleskacz (72 Williams), Łuczkowski, Płocki, Mishchenko (72 Krosman), Orzechowski, Skiba, Lasota (60 Smoła), Żerucha (72 Kurzępa), M. Szuta (46 Wójtowicz), J. Szuta (85 Ozkavak).

Czerwone kartki: Baran (Sygnał, 55 min, za drugą żółtą), Miśkiewicz (Sygnał, 78 min, za drugą żółtą).

MKS FunFloor Lublin nie dał żadnych szans beniaminkowi z Chorzowa [zdjęcia]

MKS FunfFloor Lublin w sobotę w efektowny sposób pokonał w hali Globus beniaminka rozgrywek drużynę Ruchu Chorzów

Robert Lewandowski wierzy, że w sobotę nasza reprezentacja pokaże dużo jakości w ofensywie

Dzisiaj mecz Polska - Portugalia. Gdzie oglądać starcie wielkich napastników? Transmisja w TV i internecie

Pora na kolejne mecze Ligi Narodów. W sobotę Biało-Czerwoni zagrają u siebie z dowodzoną przez Cristiano Ronaldo Portugalią. Robert Lewandowski zapewnia jednak, że nie będzie to pojedynek RL9 kontra CR7 tylko starcie dwóch różnych zespołów. Spotkanie będzie można obejrzeć na antenach: TVP Sport, TVP 1 i w intrnecie pod adresem sport.tvp.pl.

Trener Świdniczanki Łukasz Gieresz nie mógł być zadowolony z występu swojej drużyny w Tarnowie

Dwa zmarnowane karne i tylko punkt Świdniczanki w Tarnowie

Mecze z outsiderami wcale nie są takie łatwe. Przekonała się o tym w sobotę Świdniczanka. Drużyna Łukasza Gieresza miała swoje sytuacje, w tym dwa rzuty karne. Niestety, nie zdobyła ani jednego gola i ostatecznie tylko zremisowała z ostatnią w tabeli Unią Tarnów 0:0.

Święto kolekcjonerów i fanów muzyki. W niedzielę Lubelska Giełda Płyt
13 października 2024, 12:00

W niedzielę (13 października) odbędzie się kolejna edycja Lubelskiej Giełdy Płyt. Będzie można kupić i sprzedać płyty winylowe, cd oraz kasety magnetofonowe.

Bartosz Zmarzlik w tym sezonie sięgnął po dwa trofea drużynowe i jedno indywidualnie
MAGAZYN

Bartosz Zmarzlik o tym, co go napędza. "Kiedy ona znika robi się naprawdę źle"

Orlen Oil Motor Lublin z trzecim mistrzostwem Polski, a Bartosz Zmarzlik kończy sezon z kolejnymi wyjątkowymi osiągnięciami. Lider lubelskich Koziołków w 2024 roku poza złotym medalem w PGE Ekstralidze został też mistrzem Szwecji i dołożył kolejne indywidualne mistrzostwo świata.

Specjaliści alarmują: Uwaga na silny wiatr w Lubelskiem. W tych powiatach powieje najbardziej
pogoda

W sobotę mogliśmy się cieszyć spokojną pogodą, ale niedziela będzie już zupełnie inna. Nad Polskę z zachodu nadciąga front, którzy przyniesie dynamiczne zmiany. Na Lubelszczyźnie będzie wiało już od południa. Ostrzeżenia wydał Instytut Meteorologii i Gospodarki Wodnej.

W ocenie mieszkańców, teren, na którym znajduje się już plac zabaw, nie był w pełni wykorzystany. Teraz powstaje tam nowoczesny kompleks sportowy.

Marzenie Chełmian spełnione - powstaje wielofunkcyjne boisko

Ponad 20 lat – tyle czasu mieszkańcy Chełma czekali na wielofunkcyjne, pełnowymiarowe boisko. Ich marzenie właśnie się spełnia. Mimo kapryśnej pogody, prace mogą zakończyć się jeszcze w tym roku.

Dobra zabawa w klubokawiarni Ostro. Imprezę rozkręcał Dj Soina
foto

Dj Soina, aktywnie działający reprezentant sceny dj’skiej, twórca marki oraz serii mixtejpów Kręci Mnie Vinyl. W ubiegły weekend rozkręcił imprezę w klubokawiarni OSTRO. Zobaczcie, co się działo.

Chełmianka w 90 minucie meczu z Sandecją straciła drugiego gola i punkt

Gol z 90 minuty rozstrzygnął mecz na szczycie pomiędzy Chełmianką, a Sandecją

W sobotę stadion w Chełmie odwiedził lider – Sandecja Nowy Sącz. A to oznacza, że doszło do pojedynku dwóch bardzo dobrych znajomych, którzy zasiadają na ławkach obu ekip: Grzegorza Bonina i Łukasza Mierzejewskiego. Górą był ten drugi. Jego podopieczni bramkę na 2:1 zdobyli w 90 minucie spotkania

Unijne miliony na medycynę transgraniczną. W Lublinie powstanie nowy ośrodek

Wojewódzki Ośrodek Medycyny Pracy i szpital w Łucku na Ukrainie będą współpracować. Wybudują nowe ośrodki rehabilitacji, zakupią specjalistyczny sprzęt i stworzą programy profilaktyczne.

Avia nie dała Lewartowi żadnych szans

Avia nie miała litości dla Lewartu Lubartów. Beniaminek znowu przyjął szóstkę

Koszmarny początek pracy z Lewartem Lubartów ma nowy trener tego klubu Radosław Muszyński. W trzech poprzednich meczach jego podopieczni przegrywali: 1:2, 1:4 i 0:6. W sobotę znowu dostali sześć goli, tym razem w derbach z Avią Świdnik. Tym samym żółto-niebiescy podnieśli się o po porażce w Połańcu, gdzie prowadzili 3:0, ale ulegli rywalom 3:4.

Z numerem 7 testowany Brazylijczyk Lucca

Motor wygrał sparing ze Stalą Rzeszów, Brazylijczyk na testach

Podczas przerwy reprezentacyjnej Motor Lublin rozegrał mecz kontrolny z pierwszoligową Stalą Rzeszów. W obu ekipach brakowało kilku ważnych zawodników, ale gospodarze byli zdecydowanie lepsi i zasłużenie wygrali 2:0.

Szukają go z lądu i powietrza. Podejrzany o podwójne zabójstwo nadal na wolności
zdjęcia

Nie ustają poszukiwania Bartłomieja Blachy, który na początku tego tygodnia uciekł ze szpitala psychiatrycznego w Radecznicy. Mężczyzna może być niebezpieczny. Według ustaleń śledczych to on w lecie miał zabić siekierą swojego ojca i brata. Zbiega szuka kilkuset policjantów.

Orlęta przegrały z Jagiellonią w "Meczu Stulecia"

To była wyjątkowa sobota dla kibiców Orląt Spomlek. Drużyna z Radzynia Podlaskiego w ramach obchodów setnych urodzin rozegrała mecz towarzyski z mistrzem Polski – Jagiellonią Białystok. Drużyna Adriana Siemieńca wygrała 3:0.