IV LIGA LUBELSKA

8 września 2024 r.
19:57

Koniec pięknej serii Janowianki, Łada rzutem na taśmę pokonała Sygnał i komplet wyników IV ligi

Autor: Zdjęcie autora lukisz
Stal Kraśnik przerwała niemal trzy lata świetną passę Janowianki
Stal Kraśnik przerwała niemal trzy lata świetną passę Janowianki (fot. FKS Stal Kraśnik)

3 października 2021 roku Janowianka przegrała u siebie ze Stalą Poniatowa 0:3. Od tamtej pory nie znalazła pogromcy w domowych spotkaniach przez niemal trzy lata. Podopieczni Ireneusza Zarczuka na boiskach klasy okręgowej i IV ligi zanotowali w sumie: 36 zwycięstw i osiem remisów. W niedzielę świetną passę Janowianki przerwała Stal Kraśnik prowadzona przez... Kamila Witkowskiego, który zafundował gospodarzom poprzednią porażkę przed własną publicznością, kiedy prowadził drużynę z Poniatowej.

Kraśniczanie już na początku zawodów wypracowali sobie dwie dobre okazje na gola. W czwartej minucie Mateusz Jędrasik wyłożył piłkę w polu karnym do Ernesta Skrzyńskiego, ale jego strzał po rykoszecie uderzył tylko w boczną siatkę.

Kilkadziesiąt sekund później po rzucie rożnym Janowianka próbowała wybić piłkę. Ta szybko wróciła w szesnastkę miejscowych, a Jędrasik ponownie podawał. Tym razem głową do Karola Kality. Były napastnik KS Cisowianka Drzewce z najbliższej odległości także strzelił głową, ale prosto w Patryka Rojka. To powinno być 0:1.

Później obie ekipy przy odrobinie szczęścia mogły pokusić się o gole. Tuż po dwóch kwadransach były gracz Stali Paweł Zięba zagrał w polu karnym do Michała Wlaźlika. Ten drugi został jednak zablokowany tuż pod bramką. W 37 minucie Kalita podał do Kamila Bartosia. Pomocnik gości miał ledwie kilka metrów do bramki jednak źle trafił w futbolówkę i nie wyszedł z tego ani strzał, ani podanie. 120 sekund później po centrze Michała Mistrzyka było groźnie po drugiej stronie boiska. Tomasz Sadowski wygrał walkę w powietrzu, zabrakło celnego strzału, bo piłka poszybowała nad bramką. Na koniec specjalista od strzałów z rzutów wolnych, czyli Skrzyński też miał swoją okazję na uderzenie ze stojącej piłki. Tym razem wielkiego zagrożenia jednak nie było.

Po zmianie stron prowadzenie miejscowym mógł dać Wlaźlik, ale uderzył z bliska prosto w golkipera rywali. W 67 minucie Damian Pietroń rzucił długą piłkę na lewe skrzydło do Bartosia. Ten posłał ją w pole karne, gdzie podania nie przecięli: obrońca i bramkarz, a zrobił to Arkadiusz Bednarczyk. I w Janowie zapachniało niespodzianką.

W 82 minucie Sadowski próbował wybić piłkę do przodu, ale trafił w Denisa Demyanenko. Futbolówka spadła pod nogi Mateusza Wyjadłowskiego, a ten od razu zagrał do Ukraińca, który w sytuacji sam na sam trafił w Patryka Rojka, ale dostał okazję na poprawkę i tym razem z najbliższej odległości ustalił rezultat na 0:2.

Łada grała do końca

Sygnał Lublin znowu postawił się wyżej notowanej drużynie, tym razem liderowi z Biłgoraja. Goście prowadzili od drugiej minuty po golu Wojciecha Białka, ale do przerwy było po jeden. Na dzień dobry po zmianie stron trafił Hubert Giletycz. Wydawało się, że faworyt nie będzie miał problemów z pokonaniem beniaminka. Tymczasem po golach: Szymona Raka i Kamila Wolskiego Łada przegrywała od 71 minuty 2:3.

Trener Marcin Zając szybko dokonał trzech zmian, a roszady okazały się kluczowe, bo dwóch rezerwowych wpisało się na listę strzelców. Najpierw wyrównał Filip Mucha, a w doliczonym czasie gry pełną pulę gościom zapewnił Patryk Dorosz.

Trwa dobra passa Lublinianki

Po remisie na inaugurację nowego sezonu w Kraśniku Lublinianka idzie jak burza. Drużyna Daniela Koczona wygrała cztery kolejne spotkania. W niedzielę miała jednak trochę problemów w Lubartowie, gdzie swoje mecze w roli gospodarza rozgrywa Górnik II Łęczna. Do przerwy było 0:0, ale widoki na przyszłość były nieciekawe dla zielono-czarnych, bo po drugim „żółtku” z boiska w doliczonym czasie wyleciał Bartosz Gębicki.

Ekipa z Wieniawy wykorzystała grę w liczebnej przewadze tuż po wznowieniu gry. Przemysław Kanarek wykorzystał rzut karny, a w 67 minucie na 2:0 dla przyjezdnych trafił Bartłomiej Koneczny. Gospodarze szybko zaliczyli kontaktowe trafienie, ale jeszcze szybciej zamknęli mecz „swojakiem”. Na koniec wygraną Lublinianki przypieczętował Jarosław Milcz.

WYNIKI 6. KOLEJKI

Górnik II Łęczna – Lublinianka Lublin 1:4 (Masar 69 – Kanarek 48-z karnego, Koneczny 67, Stadnicki 70-samobójcza, Milcz 90+1) * Hetman Zamość – Tomasovia Tomaszów Lubelski 2:2 (Kushch-Vasylyshyn 44, 50 – D. Szuta 9, 48) * Start Krasnystaw – Motor II Lublin 3:1 (Skiba 40, 50, 77-z karnego – Najda 19) * Janowianka Janów Lubelski – Stal Kraśnik 0:2 (Bednarczyk 67, Demyanenko 82) * Orlęta Radzyń Podlaski – Opolanin Opole Lubelskie 0:1 (Perin 54) * Avia II Świdnik – Gryf Gmina Zamość 1:0 (Arak 37) * Kłos Gmina Chełm – Granit Bychawa 1:1 (Żwirbla 55-z karnego – Wrzyszcz 78) * Sygnał Lublin – Łada 1945 Biłgoraj 3:4 (Olszewski 27, Rak 63, Wolski 71 – Białek 2-z karnego, Giletycz 49, Mucha 77, Dorosz 90+1) * Pauza – Huragan Międzyrzec Podlaski.

Czarna Pascha w Zgrzycie
22 września 2024, 19:00

W najbliższą niedzielę w lubelskiej Fabryce Kultury Zgrzyt odbędzie się Czarna Pascha. To niezwykłe wydarzenie łączy w sobie black metalowe obrzędy z nowoczesną oprawą wizualną, oferując przez to unikalne doświadczenie muzyczne. Wystąpią: Batushka, Shadohm oraz Terrordome.

Intymny koncert Grażyny Łobaszewskiej
22 września 2024, 18:00

Dama polskiej piosenki, Grażyna Łobaszewska znana z takich przebojów jak: „Czas nas uczy pogody”, „Piosenka o ludziach z duszą”, „Brzydcy” czy „Gdybyś” wystąpi 22 września (niedziela) w Kultowej Klubokawiarni w nowej, intymnej odsłonie.

Ulica Łukasińskiego po przebudowie była już w ramach gwarancji naprawiana w kilku miejscach. Teraz będzie zamknięta na całej długości

Cała ulica zamknięta dla ruchu. Niedawno ją przebudowali, teraz naprawiają

Od dzisiaj (16 września) przez prawie miesiąc (do 12 października) będzie zamknięta dla ruchu ulica Łukasińskiego na Starym Mieście w Zamościu. Wykonawca przebudowy ma ją naprawiać w ramach gwarancji.

Biuro podróży wysyła seniorów do Słowacji, która walczy z powodzią

”Do czwartku może się jeszcze dużo zmienić”. Z powodziami walczy spora część Europy Środkowo-Wschodniej, lecz nie przeszkadza to jednak jednemu z biur podróży, aby wysyłać tam klientów na wycieczkę.

Eliasz I.
biała podlaska

Były radny PiS wpadł na łapówkach. Jest wyrok

Eliasz I., były radny PiS z Białej Podlaskiej skazany za łapówki. Po trwającym kilka lat procesie, sąd wymierzył mu karę roku więzienia w zawieszeniu na 3 lata.

Powódź: Kolejne miasta w Lubelskiem włączają się w pomoc
ZBIÓRKI DARÓW

Lublin, Zamość, Chełm, Hrubieszów, Krasnystaw... Coraz więcej samorządów z województwa lubelskiego informuje o organizacji zbiórek darów dla mieszkańców południa Polski. Ludzie tam stracili domy, często dorobek całego życia. Potrzebują jedzenia, wody, ubrań.

W trakcie postępowania okazało się, że zaginione pieniądze zostały wpłacone na 14 lokat bankowych

Radcowie okradli KUL na 3 mln zł? Nie przyznają się do winy

Trójka radców prawnych została oskarżona o przywłaszczenie spadku, który miał otrzymać Katolicki Uniwersytet Lubelski. Wyrok miał zapaść dzisiaj, sąd jednak zmienił zdanie.

Różne kolory flag - co oznaczają

Powódź: jak wzywać pomoc za pomocą flag lub kawałków materiału

Na razie nasz region pod względem hydrologicznym jest spokojny, ale strażacy w regionie non stop monitorują stan wód

Puławianie pomogą powodzianom. Trwa zbiórka darów

W puławskim Ratuszu utworzone zostało dzisiaj miejsce zbiórki darów na rzecz poszkodowanych w powodziach na południu kraju. Potrzeba głównie żywności, wody butelkowanej i środków czystości.

Wybory w Opolu zakończone. Duża przewaga faworytki

W niedzielę, 15 września, mieszkańcy kilku ulic Opola Lubelskiego wzięli udział w wyborach uzupełniających do miejskiej rady. Frekwencja wyniosła prawie 23 proc. Najwięcej głosów spośród piątki zainteresowanych otrzymała kandydatka komitetu "Wspólna Gmina".

Łukasz Jabłoński od soboty jest nowym wiceprezesem zarządu w Motorze Lublin.

Łukasz Jabłoński, czyli w Motorze Lublin wiceprezes ds. wszelkich związanych z organizacją

W sobotę były sternik Korony Kielce Łukasz Jabłoński oficjalnie został wiceprezesem zarządu Motoru Lublin. W poniedziałek beniaminek PKO BP Ekstraklasy przedstawił nowego pracownika podczas konferencji prasowej.

Jak dbać o stiuk? Praktyczne porady dla właścicieli

Stiuk to jeden z najpiękniejszych i najbardziej eleganckich materiałów dekoracyjnych, który może dodać niepowtarzalnego charakteru każdemu wnętrzu. Jego unikalna struktura i estetyka sprawiają, że jest chętnie wykorzystywany w aranżacjach zarówno klasycznych, jak i nowoczesnych. Jednak, aby stiuk zachował swoje walory przez długi czas, wymaga odpowiedniej pielęgnacji i konserwacji. W tym artykule przedstawimy praktyczne porady, które pomogą właścicielom stiuku w jego pielęgnacji, aby cieszyć się jego pięknem przez wiele lat.

Uczcili bohaterów walk w obronie Lublina

W poniedziałek, 16 września odbyły się obchody 85. rocznicy walk w obronie Lublina, stoczonych z niemieckim najeźdźcą 16 i 17 września 1939 r. Przedstawiciele władz samorządowych, wojewódzkich oraz delegacje instytucji oddali hołd obrońcom Lublina i Ojczyzny z września 1939 r.

Ten owczarek to tzw. pies dualny. Był szkolony i do wykrywania wyrobów tytoniowych, i do wywęszenia pieniędzy

Wywęszy gotówkę w każdej skrytce

Był szkolony do wykrywania przemycanych papierosów, ale przeszedł jeszcze jeden specjalistyczny kurs. Teraz owczarek niemiecki, który wspiera funkcjonariuszy celnych z Zosina potrafi wywęszyć również gotówkę.

Ewakuacja mieszkańców zalanych domów

Powódź w Polsce. Rząd wprowadza stan klęski żywiołowej

Coraz więcej zalanych miast i miasteczek, zniszczonych domów, mostów, przełamanych zapór. W związku z dramatyczną sytuacją powodziową na południu Polski rząd zdecydował o wprowadzeniu stanu klęski żywiołowej